Do kin proudí čerstvá krev! Zářijové premiéry zdobí mladé hvězdy

11. 9. 2015 - 20:00 | Téma | Ladislav Loukota

Do kin proudí čerstvá krev! Zářijové premiéry zdobí mladé hvězdy zdroj: tisková zpráva

Neokoukané, ovšem zajímavé, tváře přinese zářijový nášup filmových premiér. S nimi do kin míří romantika, ale i pokračování nervy drásajícího sci-fi thrilleru a populárního hororu. Na koho se můžeme těšit?

Zac Efron
Někdo ho miluje, jiný nesnáší. Zac Efron prostě vzbuzuje vyhraněné emoce. Sedmadvacetiletý Amík, je pro někoho hezoun a zajímavá mladá star (o čemž svědčí třeba i druhá pozice v žebříčku největších krasavců, který před 4 lety zveřejnil časopis People), pro jiné tak trochu slizoun. Ať už patříte k jakémukoliv táboru, nelze popřít, že hitová série High School Musical nakopla kariéru tohoto Kaliforňana královsky. Jeho novopečená image teenagerského idola mu však bezpochyby sedla třeba v zábavném, svižném muzikálu Hairspray (pro který musel přibrat sedm kilo), nebo Znovu 17. Objevil se však i ve vážnějších věcech – třeba v historickém dramatu Já a Orson Welles, posmutnělé záležitosti Smrt a život Charlieho St. Clouda, nebo filmové rekonstrukci osudového dne JFK Nemocnice Parkland, kde prokázal, že není jen hercem romantických hudebních komedií.

Herci zdroj: tisková zpráva

Uvidíte v: We Are Your Friends, v kinech od 3. září.
Zajímavost: Pro Efrona je prý aktuální snímek srdeční záležitost, jeho start v prvním víkendu promítání mu však radost nejspíš neudělal. Hudební drama o DJovi, který se snaží prorazit za pomoci zkušenějšího parťáka – a přebere mu přítelkyni, totiž během prvního víkendu utržilo pouhých 1,8 milionu dolarů. Rozpočet byl šest mega. Celkově je na nepěkném 4. místě v žebříku největších propadáků v hollywoodské historii. Ani obsazení herečky a modelky Emily Ratajkowski známé z řady pikantních fotek či kontroverzního videoklipu Robina Thickeho a T. I. Pharella Blurred Lines výsledku příliš nepomohlo.

Sebastian Stan
Tuze dobře našlápnuto má tenhle třiatřicetiletý sympaťák. K blockbusterům se propracoval přes úspěšný seriál Super drbna, indie záležitost Rachel se vdává, nebo pozoruhodný seriálový pokus Kings. Pak přišel rok 2010 a s ním Aronofskyho opus Černá labuť a brzy poté hlavně Kapitán Amerika: První Avenger, kde si zahrál nejlepšího přítele hlavní postavy Buckyho Barnese. Nechyběl ani v pokračování a v současnosti už je jasné, že s marvelovkami je jeho (herecký) osud zřejmě spojen roky dopředu –loni vyšlo najevo, že má smlouvu na celkem devět filmů. Aktuálně ho však uvidíte v jiné než (super)hrdinské poloze. Do kin vtrhne po boku „rockerky“ Meryl Streep v hudební komedii.

Herci zdroj: tisková zpráva

Uvidíte v: Nikdy není pozdě, v kinech od 3. září.
Zajímavost: Stan si to za velkou louži střihl z východní Evropy. Narodil se totiž v Rumunsku. Když mu bylo 8, přestěhoval se s matkou, pianistkou, do Vídně, do Států se za jejím novým manželem přesunuli o čtyři roky později. Dospíval v New Yorku.

James Ransone
Vydařená televizní minisérie HBO Generation Kill, pojednávající o válce v Iráku, je jedním z nejvýraznějších zářezů v kariéře šestatřicetiletého herce Jamese Ransoneho. Ztvárnil tu perverzními vtipy posedlého, ale přesto desátníka Joshe Raye Persona. A právě dril spojený s přípravou na roli prý tehdy herce navíc srovnal do latě poté, co ho policie chytla s porcí heroinu a napařila mu tučnou pokutu. Krom toho si ho můžete pamatovat třeba jako zločince z dramatu Spojenec, nebo Ziggyho Sobotku v seriálu The Wire – a tři roky starého hororu Sinister. Nyní se tenhle tmavovlasý týpek vrací s další porcí hrůzy.

Herci zdroj: tisková zpráva

Uvidíte v: Sinister 2, v kinech od 10. září.
Zajímavost: S Ransonovým osobním životem se pojí jedna hrdinská historka. V roce 2006 totiž před znásilněním zachránil svou sousedku. Přišel jí na pomoc poté, co zaslechl její pláč a volání o pomoc a zahnal útočníka. Palec nahoru.

Thomas Brodie-Sangster
Jako roztomilého nevlastního syna Liama Neesona si ho zamilovali fanoušci romantické klasiky Láska nebeská. Thomas Brodie – Sangster však už dávno není malý, houževnatý bubeník, zamilovaný do své spolužačky. Je mu totiž rovných 25, a ačkoliv svůj někdejší kukuč stále nezapře, má na kontě tenhle britský sympaťák už řadu dalších rolí. Ještě jako teenager se objevil třeba v dramatu Hitler: Vzestup zla, nebo milé záležitosti Kouzelná chůva Nanny McPhee. V 19 si střihl i samotného Paula McCartneyho v dramatu Nowhere Boy a o 2 roky později pak zazářil jako smrtelně nemocný mladík v dojemném dramatu Smrt supehrdiny. V roli Jojena Reeda jste ho mohli nedávno vidět i v HBO seriálu Hra o trůny a loni si také zahrál ve sci-fi Labyrint: Útěk. Právě jeho pokračování jde nyní do kin.

Herci zdroj: tisková zpráva


Uvidíte v: Labyrint: Zkoušky ohněm, v kinech od 17. září.
Zajímavost: Thomas se vedle filmování věnuje i muzice, hraje na basu a kytaru. Nicméně s bicími ho jeho otec seznamoval „za pochodu“ až před natáčením Lásky nebeské. A před natáčením Nowhere Boy se kvůli roli McCartneyho naučit hrát na kytaru pro leváky.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.