Díky filmu Alenka v říši divů se zvýšil zisk Walt Disney o 55%

12. 5. 2010 - 14:00 | Téma | red

Díky filmu Alenka v říši divů se zvýšil zisk Walt Disney o 55% zdroj: tisková zpráva

Americké mediální a filmové společnosti Walt Disney vyskočil ve druhém fiskálním čtvrtletní čistý zisk o 55 procent na 953 milionů USD. K růstu přispěl velký zájem diváků o nový film Alenka v říši divů. Výkon divize zábavních parků a televizní divize však zatím zaostává. Vyplývá to z prohlášení, které firma zveřejnila v noci na dnešek.

Tržby společnosti se za tři měsíce do konce března zvýšily o šest procent na 8,6 miliardy USD. Celosvětové tržby z prodeje vstupenek na film Alenka v říši divů činily 926 milionů USD a pomohly k růstu příjmů filmové divize o sedm procent na 1,5 miliardy USD. Provozní zisk filmových studií vyskočil na 233 milionů USD z loňských 13 milionů.

Příjmy televizní divize stouply o šest procent na 3,8 miliardy USD, hlavně díky sportovnímu kabelovému kanálu ESPN. Provozní zisk divize však zůstal téměř beze změny, mimo jiné kvůli slabšímu prodeji reklamy a vyšším výdajům v síti ABC. Příjmy divize zábavních parků a rezortů stouply o dvě procenta na 2,4 miliardy USD. Provozní zisk se však snížil o 12 procent na 150 milionů USD, hlavně kvůli vyšším nákladům na pohonné hmoty, které se podepsaly na výkonu segmentu okružních plaveb. Návštěvnost parků se snížila o čtyři procenta, napsala agentura AP.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.