Díky filmu Alenka v říši divů se zvýšil zisk Walt Disney o 55%

12. 5. 2010 14:00 - Téma | Autor: red

Díky filmu Alenka v říši divů se zvýšil zisk Walt Disney o 55% zdroj: Archiv

Americké mediální a filmové společnosti Walt Disney vyskočil ve druhém fiskálním čtvrtletní čistý zisk o 55 procent na 953 milionů USD. K růstu přispěl velký zájem diváků o nový film Alenka v říši divů. Výkon divize zábavních parků a televizní divize však zatím zaostává. Vyplývá to z prohlášení, které firma zveřejnila v noci na dnešek.

Tržby společnosti se za tři měsíce do konce března zvýšily o šest procent na 8,6 miliardy USD. Celosvětové tržby z prodeje vstupenek na film Alenka v říši divů činily 926 milionů USD a pomohly k růstu příjmů filmové divize o sedm procent na 1,5 miliardy USD. Provozní zisk filmových studií vyskočil na 233 milionů USD z loňských 13 milionů.

Příjmy televizní divize stouply o šest procent na 3,8 miliardy USD, hlavně díky sportovnímu kabelovému kanálu ESPN. Provozní zisk divize však zůstal téměř beze změny, mimo jiné kvůli slabšímu prodeji reklamy a vyšším výdajům v síti ABC. Příjmy divize zábavních parků a rezortů stouply o dvě procenta na 2,4 miliardy USD. Provozní zisk se však snížil o 12 procent na 150 milionů USD, hlavně kvůli vyšším nákladům na pohonné hmoty, které se podepsaly na výkonu segmentu okružních plaveb. Návštěvnost parků se snížila o čtyři procenta, napsala agentura AP.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jason Momoa si střihne sněhuláka

Jason Momoa si střihne sněhuláka

2. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros se dohodlo se Stampede Ventures na tom, že zrovna teď je ten pravý čas, kdy by měl vzniknout nový film o sněhulákovi.
Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

1. 7. 2020 | Trailery | Adam Homola

Nový hororový film Amulet má na svědomí debutující scénáristka a režisérka Romola Rarai.
U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

30. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Že se chystají další Piráti z Karibiku víme už nějakou dobu. A nedávno jsme zaznamenali i spekulaci o tom, že otěže po Johnny Deppovi převezme Karen Gillan.
Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

29. 6. 2020 | Trailery | Adam Homola

Gerard Butler míří do dalšího katastrofického filmu, tak doufejme, že to bude lepší než Geostorm.