Animovaný film Jak vycvičit draka v čele návštěvnosti kin v USA

- eXtra kiNo autor: red

Animovaný snímek Jak vycvičit draka vede s tržbami 15 milionů dolarů (285 milionů korun) návštěvnost amerických kin i pátý týden po svém uvedení. O prvenství jej nepřipravila ani romantická komedie Záložní plán, ani akční komedie The Losers.

Komedie Záložní plán s Jennifer Lopezovou vydělala první týden po svém uvedení 12,3 milionu dolarů. Lopezová se na plátna kin vrací po čtyřech letech a jejího partnera si ve filmu zahrál australský herec Alex O'Loughlin.

Špionážní akční komedie The Losers, ve které se v jedné z hlavních rolí představí také Zoe Saldanová známá ze snímku Avatar, vydělala 9,6 milionu, o trochu méně, než se původně očekávalo.

Záložní plán, Jennifer Lopez, Alex O'Loughlin

Na čtvrtém místě se umístila romanticko-akční komedie Noční rande(Date Night), ve které ústřední manželskou dvojici hrají Steve Carell a Tina Fey, známá především jako autorka a protagonistka populárního seriálu 30 Rock. Tři týdny po svém uvedení do kin vydělal snímek 10,6 milionu dolarů a stále se drží na předních místech žebříčku. Pátá skončila komedie Kick-Ass o smolařském superhrdinovi, jejíž tržby 9,5 milionu dolarů jsou pro producenty zklamáním.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.