Akční film John Wick s Keanu Reevesem a horor Ouija překvapují úspěšným tažením v kinech

27. 10. 2014 21:00 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Akční film John Wick s Keanu Reevesem a horor Ouija překvapují úspěšným tažením v kinech zdroj: Archiv

Od filmu John Wick s Keanu Reevesem v hlavní roli asi většina fanoušků nečekala velké zázraky, ale novince se v amerických kinech daří více než dobře. Populární herec se vrací jako trochu šílený zabiják a jeho vendeta sbírá u diváků samé kladné body. Ještě větší úspěch však za mořem slavil zbrusu nový horor Ouija.

John Wick je v našich kinech od minulého týdne, v těch amerických však stihl za víkend nasbírat více než 14 miliónů dolarů. To je solidní výsledek, když si uvědomíme, že jde vlastně jen o zdařilé akční béčko, v němž se nájemný zabiják John Wick rozhodne pomstít smrt svého psa. Výsledné číslo mrtvol se točí někde pod hranicí jednoho sta a to u je logicky pořádný důvod na film do kina zajít.

zdroj: Bontonfilm

Keanu Reeves tak paradoxně slaví návrat na výsluní "jen zábavnou, ale lacinou" akcí. Nikomu to však nevadí a diváci se nad jeho běsněním jen baví. Oněch 14 miliónů dolarů je dobrý začátek, ale kupodivu na první místo nestačil, protože v USA momentálně slaví velké úspěchy horor Ouija, v němž se vyvolávají duchové a jde také o život.

 

Film režiséra Stilese Whitea již vydělal přes 20 milionů dolarů a ještě nějaký čas vydělávat bude. Do našich kin dorazí například až koncem listopadu.

zdroj: Cinemart

Ouija je v hororovém žánru celkem populární záležitost. Je to taková destička, uprostřed níž je díra a ta jezdí na podložce z písmeny. Skrze toto zařízení tak komunikují duchové zemřelých se světem těch živých. Filmové pravidlo říká, že hru ouija by člověk neměl nikdy hrát sám, jenže dívka Debbie to zkusila a skončila jako oběšenec. Její přátelé najdou onu destičku a budou se s kamarádkou chtít spojit.

Důvodem úspěchu hororu Ouija samozřejmě může být i fakt, že se blíží Halloween, ale podle kritiků tohoto žánru jde prý o velmi dobrý snímek.

Do kina nyní můžete vyrazit na Johna Wicka, na hororový film Ouija si ještě chvíli počkáte. Schválně, líbí se vám trailer?

Zdroje: Vlastní , Box Office Mojo

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

2. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Patty Jenkins, režisérka Wonder Woman a nadcházející Wonder Woman 1984 prozradila, proč odmítla natáčet Ligu spravedlnosti.
Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

1. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jeden z nejostřeji sledovaných hollywoodských projektů si právě našel nový domov. Novinku od Martina Scorseseho uvidíme sice i v kinech, ale doma bude na Apple.
Ježek Sonic dostane pokračování

Ježek Sonic dostane pokračování

1. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Kdo by to byl řekl, že se zrovna z Ježka Sonica stane jeden z nejúspěšnějších videoherních filmů vůbec.
Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

29. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to oficiální, Cate Blanchett si ve filmu podle počítačové hry Borderlands opravdu zahraje.