Akční film John Wick s Keanu Reevesem a horor Ouija překvapují úspěšným tažením v kinech

27. 10. 2014 - 21:00 | Téma | Vojtěch Karlík

Akční film John Wick s Keanu Reevesem a horor Ouija překvapují úspěšným tažením v kinech zdroj: tisková zpráva

Od filmu John Wick s Keanu Reevesem v hlavní roli asi většina fanoušků nečekala velké zázraky, ale novince se v amerických kinech daří více než dobře. Populární herec se vrací jako trochu šílený zabiják a jeho vendeta sbírá u diváků samé kladné body. Ještě větší úspěch však za mořem slavil zbrusu nový horor Ouija.

John Wick je v našich kinech od minulého týdne, v těch amerických však stihl za víkend nasbírat více než 14 miliónů dolarů. To je solidní výsledek, když si uvědomíme, že jde vlastně jen o zdařilé akční béčko, v němž se nájemný zabiják John Wick rozhodne pomstít smrt svého psa. Výsledné číslo mrtvol se točí někde pod hranicí jednoho sta a to u je logicky pořádný důvod na film do kina zajít.

zdroj: Bontonfilm

Keanu Reeves tak paradoxně slaví návrat na výsluní "jen zábavnou, ale lacinou" akcí. Nikomu to však nevadí a diváci se nad jeho běsněním jen baví. Oněch 14 miliónů dolarů je dobrý začátek, ale kupodivu na první místo nestačil, protože v USA momentálně slaví velké úspěchy horor Ouija, v němž se vyvolávají duchové a jde také o život.

 

Film režiséra Stilese Whitea již vydělal přes 20 milionů dolarů a ještě nějaký čas vydělávat bude. Do našich kin dorazí například až koncem listopadu.

zdroj: Cinemart

Ouija je v hororovém žánru celkem populární záležitost. Je to taková destička, uprostřed níž je díra a ta jezdí na podložce z písmeny. Skrze toto zařízení tak komunikují duchové zemřelých se světem těch živých. Filmové pravidlo říká, že hru ouija by člověk neměl nikdy hrát sám, jenže dívka Debbie to zkusila a skončila jako oběšenec. Její přátelé najdou onu destičku a budou se s kamarádkou chtít spojit.

Důvodem úspěchu hororu Ouija samozřejmě může být i fakt, že se blíží Halloween, ale podle kritiků tohoto žánru jde prý o velmi dobrý snímek.

Do kina nyní můžete vyrazit na Johna Wicka, na hororový film Ouija si ještě chvíli počkáte. Schválně, líbí se vám trailer?

Zdroje: Vlastní , Box Office Mojo

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.