Akční film John Wick s Keanu Reevesem a horor Ouija překvapují úspěšným tažením v kinech

27. 10. 2014 21:00 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Akční film John Wick s Keanu Reevesem a horor Ouija překvapují úspěšným tažením v kinech

Od filmu John Wick s Keanu Reevesem v hlavní roli asi většina fanoušků nečekala velké zázraky, ale novince se v amerických kinech daří více než dobře. Populární herec se vrací jako trochu šílený zabiják a jeho vendeta sbírá u diváků samé kladné body. Ještě větší úspěch však za mořem slavil zbrusu nový horor Ouija.

John Wick je v našich kinech od minulého týdne, v těch amerických však stihl za víkend nasbírat více než 14 miliónů dolarů. To je solidní výsledek, když si uvědomíme, že jde vlastně jen o zdařilé akční béčko, v němž se nájemný zabiják John Wick rozhodne pomstít smrt svého psa. Výsledné číslo mrtvol se točí někde pod hranicí jednoho sta a to u je logicky pořádný důvod na film do kina zajít.

Keanu Reeves tak paradoxně slaví návrat na výsluní "jen zábavnou, ale lacinou" akcí. Nikomu to však nevadí a diváci se nad jeho běsněním jen baví. Oněch 14 miliónů dolarů je dobrý začátek, ale kupodivu na první místo nestačil, protože v USA momentálně slaví velké úspěchy horor Ouija, v němž se vyvolávají duchové a jde také o život.

 

Film režiséra Stilese Whitea již vydělal přes 20 milionů dolarů a ještě nějaký čas vydělávat bude. Do našich kin dorazí například až koncem listopadu.

Ouija je v hororovém žánru celkem populární záležitost. Je to taková destička, uprostřed níž je díra a ta jezdí na podložce z písmeny. Skrze toto zařízení tak komunikují duchové zemřelých se světem těch živých. Filmové pravidlo říká, že hru ouija by člověk neměl nikdy hrát sám, jenže dívka Debbie to zkusila a skončila jako oběšenec. Její přátelé najdou onu destičku a budou se s kamarádkou chtít spojit.

Důvodem úspěchu hororu Ouija samozřejmě může být i fakt, že se blíží Halloween, ale podle kritiků tohoto žánru jde prý o velmi dobrý snímek.

Do kina nyní můžete vyrazit na Johna Wicka, na hororový film Ouija si ještě chvíli počkáte. Schválně, líbí se vám trailer?

Zdroje: Vlastní , Box Office Mojo

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.