Plakát k filmu: Ouija

Ouija Ouija

dokina.cz
5,1

Premiéra 27. 11. 2014
USA, 2014, 89 min

Žánr:
horor
Režie:
Stiles White | celý štáb
Hrají:
Douglas Smith, Erin Moriarty, Matthew Settle, Robyn Lively, Shelley Hennig | všichni herci

Chcete zkusit mluvit se záhrobím a nemáte po ruce vhodné médium? Mohla by vám pomoci Ouija – spiritistická deska pokrytá písmeny a čísly, jejímž prostřednictvím lze s duchy komunikovat. Stačí v ně věřit a respektovat jejich pravidla hry. V opačném případě se můžete i vy natrvalo přemístit do říše mrtvých. Alespoň to se stalo hrdinům hororu od Platinum Dunes, produkční linky slavného Michaela Baye. Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry“ Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija. Není nic snazšího než se na to zeptat přímo Debbie. A ještě lépe – zeptat se na místě, které bylo němým svědkem jejího tragického konce. Asi žádný z účastníků spiritistické seance ale ve skutečnosti nevěří tomu, že by se od kamarádčina ducha něco dozvěděli. Jenže pak s nimi začne deska komunikovat. Výjimečný a nečekaný zážitek však pro některé z nich může být úplně posledním v jejich životě. Otevřený komunikační kanál do záhrobí je totiž mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát a někteří duchové si nechtějí s živými jen popovídat.

Pod produkcí filmu Ouija je podepsaný Brad Fuller, který má patent na úspěšné horory (stojí například za sérií Očista nebo remakem Pátku třináctého). Podle něj má Oujia šanci uspět především proto, že vrací na scénu oblíbený žánr teenagerovské vyvražďovačky. „Sledujeme partu původně bezstarostných teenagerů v pro ně nepředstavitelné životní situaci a čekáme, jak ji vyřeší, tedy vlastně na to, kdo z nich na to řešení zbude,“ říká Fuller.

Chcete zkusit mluvit se záhrobím a nemáte po ruce vhodné médium? Mohla by vám pomoci Ouija – spiritistická deska pokrytá písmeny a čísly, jejímž prostřednictvím lze s duchy ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů

Kde se podívat online?

257.89 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 59.00 CZK 200.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Ouija

 • Recenze Ouija na fffilm

  Recenze fffilm 30

  "Ouija", vyslovováno "uídža", nebo někdy "uídži", je taková polodementní zábava, při které několik lidí posunuje ukazovátkem po tabulce s písmeny a přesvědčují sami sebe, že ukazovátkem ve skutečnosti pohybuje duch, který jim z písmen skládá zprávy. Mezi americkými dětmi je to poměrně populární zábava a Oujia je registrovanou obchodní značkou společnosti Hasbro. Tedy tímto filmem se pokouší Hasbro zopakovat to, co se jim povedlo s Transfomers nebo Battleship . Ovšem se stokrát menším rozpočtem, protože ukazovátko, jezdící po písmenech, se natáčí mnohem jednodušeji, než desetimetroví roboti... Film je o tom, že je krásné mladé děvče (nějaká neznámá slečna z televize) a jeho přátelé pronásledováno zlými duchy. Což se (kromě pohybujícího se ukazovátka) projevuje tím, že samo od sebe strašidelně zhasíná světlo, zapínají se plynové vařiče, na zdech se objevují nápisy "HI FRIEND", něco bouchá do dvěří a podobné shocking a thrilling věci... Samozřejmě, když se uprostřed tmy a ticha zableskne a k tomu se ozve hlasitý disharmonický zvuk, tak každý nadskočí v sedadle. Ale není to strašidelné, pouze nepříjemné.

 • Recenze Ouija na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 45

  Navzdory jednomu klišé vedle druhého je zde jen málo scén, které nás vyloženě vytočí svou hloupostí (před vetřelcem v domě je nejlepší se schovat do skříně). Takže se dá celý snímek zhlédnout i bez toho, abychom propadli záchvatu zoufalství. Na druhou stranu nepřichází s ničím novým. Dobrých hororů se točí opravdu málo a Ouija jen potvrzuje toto smutné pravidlo.

 • Recenze Ouija na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Podobně jako Transformers či G.I.Joe, tak i Ouija je film natočený podle stejnojmenné hračky od společnosti Hasbro. Jde o dřevěnou tabulku s písmenky a se slovy „ano“ a „ne“, díky které si děti mohou hrát na to, že komunikují s duchy, ptát se jich na různé věci a sledovat, jak se po tabulce pohybuje destička s otvorem, kterým jsou jasně vidět odpovědi (destičky se ale musí všichni dotýkat a vždy s ní pohybuje některé z dětí). Mám pocit, že z této na pohled nevinné hry si utahovali už i v hororových parodiích, jako byla série Scary Movie nebo Pár nenormálních aktivit, přesto nyní posloužila zcela jiným tvůrcům (režijně debutujícímu scénáristovi) k natočení seriózního hororu, v němž parta osmnáctiletých pohledných Američanů komunikuje skrze tabulku se skutečnými duchy. Brilantní.

Trailer k filmu

Související články k filmu Ouija

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ouija - recenze nového hororu pro teenagery

  Ouija - recenze nového hororu pro teenagery

  30. 11. 2014 22:00 Ouija", vyslovováno "uídža", nebo někdy "uídži", je taková polodementní zábava, při které několik lidí posunuje ukazovátkem po tabulce s písmeny a přesvědčují sami sebe, že ukazovátkem ve skutečnosti pohybuje duch, který jim z písmen skládá zprávy.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční film John Wick s Keanu Reevesem a horor Ouija překvapují úspěšným tažením v kinech

  Akční film John Wick s Keanu Reevesem a horor Ouija překvapují úspěšným tažením v kinech

  27. 10. 2014 21:00 Od filmu John Wick s Keanu Reevesem v hlavní roli asi většina fanoušků nečekala velké zázraky, ale novince se v amerických kinech daří více než dobře. Populární herec se vrací jako trochu šílený zabiják a jeho vendeta sbírá u diváků samé kladné body. Ještě větší úspěch však za mořem slavil zbrusu nový horor Ouija.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.