78letý Harrison Ford v novém Indianu Jonesovi digitálně omládne

14. 6. 2021 - 13:00 | Novinky | Adam Homola

78letý Harrison Ford v novém Indianu Jonesovi digitálně omládne zdroj: Foto: Lucasfilm

Pátý díl Indiana Jonese se po celé sérii odkladů, přepisování scénářů a dalších dokladů začíná konečně natáčet. A první fotky z placu naznačují digitální omlazování.

Za kamerou stojí režisér James Mangold, z producentské pozice na něj dohlíží samotný Steven Spielberg a před kamerou je samozřejmě Harrison Ford. Tomu je už 78 let a jak všichni dobře víme, série Indiana Jones není zrovna konverzačním dramatem. Dialogů a klidných scén má samozřejmě požehnaně, ale vždy je to vykompenzováno poměrně solidní akcí – jízdou na koních, motorkách, člunech, švihání bičem, houpáním se na biči, pěstními souboji, střílením, skákáním a dalšími více či méně náročnými kaskadérskými kousky.

Jaké akční scény nás čekají v pátém Indym zatím ještě nevíme a nenaznačují to ani první fotky z placu. Jenže ty naznačují něco jiného. Stačí trochu zaostřit na Fordův obličej a hned zjistíme, že představitel Jonese má na obličeji i na ramenou spoustu malých teček. Přesně takových teček, které se používají v digitální postprodukci, kdy je potřeba na zpravidla stárnoucího herce přidělat digitálně jeho mladší obličej.

Pryč jsou doby, kdy něco takového vypadalo divně, rušivě a zážitek to spíše kazilo. Irčana jsme asi všichni viděli a nutno říct, že jakkoliv tam nebyla technologie omlazování starých herců dokonalá, byla víc než dostatečně dobrá. Doba i technologie se navíc posunula, byť jen o kousek, tudíž 78letý Harrison Ford může ve své omlazené verzi vypadat podstatně lépe než omlazený De Niro.

Nikde navíc není psáno že celý Indiana Jones 5 bude Ford mladičký. Produkce ho možná omladí jen na některé pasáže, nikoliv na celý film. Dost možná bude taky omlazený jen decentně a nebude se z něj hned dělat 30letá verze slavného archeologa.

Tak jako tak by mělo jít o poslední díl série s Harrisonem Fordem v hlavní roli. Co přesně má Disney se značkou v plánu zatím nevíme, nicméně přeobsazení hlavní role je jen otázkou času. Indiana Jones příliš lukrativní a nadčasová série na to, aby zůstala pohřbená se stárnoucím Fordem.

Na první fotky z natáčení se můžete podívat na webu Daily Mail.

zdroj: Netflix

Takhle vypadalo natáčení a omlazování starých herců v Irčanovi.

Zdroje: Daily Mail

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pedro Pascal prý krouží kolem hlavní role v nové Fantastické čtyřce

Pedro Pascal prý krouží kolem hlavní role v nové Fantastické čtyřce

16. 11. 2023 | Novinky | Adam Homola

Studio Marvel se údajně blíží k rozhodnutí o klíčové roli v nadcházejícím filmu Fantastická čtyřka, kde Pedro Pascal jedná o ztvárnění Reeda Richardse, známého také jako pan Fantastic.
Problémy Marvelu pokračují, nový díl Avengers teď přišel o režiséra

Problémy Marvelu pokračují, nový díl Avengers teď přišel o režiséra

16. 11. 2023 | Novinky | Adam Homola

Významnou změnou v nadcházejícím filmu Avengers: The Kang Dynasty je novinka, že Destin Daniel Cretton odstoupil z role režiséra.
Goslingova píseň z Barbie je nominovaná na cenu Grammy

Goslingova píseň z Barbie je nominovaná na cenu Grammy

16. 11. 2023 | Novinky | Adam Homola

Melodická píseň „I'm Just Ken“ z filmu Barbie v podání Ryana Goslinga dosáhla po úspěchu v hitparádě a skeči v pořadu Saturday Night Live nového milníku - nominace na Grammy.
Kultovní Avatar: Poslední vládce větru dostane novou hranou adaptaci

Kultovní Avatar: Poslední vládce větru dostane novou hranou adaptaci

16. 11. 2023 | Trailery | Adam Homola

Netflix stanovil datum premiéry hrané adaptace známého animovaného seriálu Avatar: Poslední vládce větru na 22. února 2024.