78letý Harrison Ford v novém Indianu Jonesovi digitálně omládne

14. 6. 2021 - 13:00 | Novinky | Adam Homola

78letý Harrison Ford v novém Indianu Jonesovi digitálně omládne zdroj: Foto: Lucasfilm

Pátý díl Indiana Jonese se po celé sérii odkladů, přepisování scénářů a dalších dokladů začíná konečně natáčet. A první fotky z placu naznačují digitální omlazování.

Za kamerou stojí režisér James Mangold, z producentské pozice na něj dohlíží samotný Steven Spielberg a před kamerou je samozřejmě Harrison Ford. Tomu je už 78 let a jak všichni dobře víme, série Indiana Jones není zrovna konverzačním dramatem. Dialogů a klidných scén má samozřejmě požehnaně, ale vždy je to vykompenzováno poměrně solidní akcí – jízdou na koních, motorkách, člunech, švihání bičem, houpáním se na biči, pěstními souboji, střílením, skákáním a dalšími více či méně náročnými kaskadérskými kousky.

Jaké akční scény nás čekají v pátém Indym zatím ještě nevíme a nenaznačují to ani první fotky z placu. Jenže ty naznačují něco jiného. Stačí trochu zaostřit na Fordův obličej a hned zjistíme, že představitel Jonese má na obličeji i na ramenou spoustu malých teček. Přesně takových teček, které se používají v digitální postprodukci, kdy je potřeba na zpravidla stárnoucího herce přidělat digitálně jeho mladší obličej.

Pryč jsou doby, kdy něco takového vypadalo divně, rušivě a zážitek to spíše kazilo. Irčana jsme asi všichni viděli a nutno říct, že jakkoliv tam nebyla technologie omlazování starých herců dokonalá, byla víc než dostatečně dobrá. Doba i technologie se navíc posunula, byť jen o kousek, tudíž 78letý Harrison Ford může ve své omlazené verzi vypadat podstatně lépe než omlazený De Niro.

Nikde navíc není psáno že celý Indiana Jones 5 bude Ford mladičký. Produkce ho možná omladí jen na některé pasáže, nikoliv na celý film. Dost možná bude taky omlazený jen decentně a nebude se z něj hned dělat 30letá verze slavného archeologa.

Tak jako tak by mělo jít o poslední díl série s Harrisonem Fordem v hlavní roli. Co přesně má Disney se značkou v plánu zatím nevíme, nicméně přeobsazení hlavní role je jen otázkou času. Indiana Jones příliš lukrativní a nadčasová série na to, aby zůstala pohřbená se stárnoucím Fordem.

Na první fotky z natáčení se můžete podívat na webu Daily Mail.

zdroj: Netflix

Takhle vypadalo natáčení a omlazování starých herců v Irčanovi.

Zdroje: Daily Mail

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.