Porota

Porota

Runaway Jury
2003, 127 min
dokina.cz 7.1 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Neworleanská vdova si najme právníka, chytrého a čestného Wendella Rohra (Dustin Hoffman), aby zažaloval zbrojařskou firmu, které dává vinu za smrt svého manžela. Terčem obžaloby je morálka tvrdého byznysu. Kdokoliv si může bez potíží pořídit zbraň a použít ji. Soudní proces přivádí na scénu, která se stává skutečným bitevním polem, několik klíčových osob. Je to právník Wendell Rohr (Dustin Hoffman), konzultant zbrojařské firmy Rankin Fitch (Hackman) a porotce Nick Easter (Cusack) se svou přítelkyní Marlee (Weisz). Všichni tito lidé mají jediný plán: získat porotu a zmanipulovat ji pro své cíle. Každý má jiný způsob, každý má jiný cíl. Ve hře je spravedlnost a velké peníze..

Napínavého thrilleru ze soudního prostředí s názvem Porota, který vznikl na podkladě bestselleru Johna Grishama (např. Firma, Případ Pelikán), se režijně ujal Gary Fleder. Zaujala ho neobvyklá možnost námětu. Myšlenka manipulace, ovládání poroty a pojetí drsného příběhu. Jde totiž o loupežný film v soudní síni, jde o krádež poroty.

Je to napínavý film o nefungující spravedlnosti, o lidské podstatě, různých morálních světech a charakterech, které se nezastaví před ničím. Režisér Fleder obsadil do filmu prvotřídní herce, kteří v tomto složení představují exkluzívní hereckou podívanou : Gene Hackmana, Dustina Hoffmana , Johna Cusacka ad.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY