Zbrusu nová Popelka vládne kinům - již utržila 132 miliónů dolarů

- Novinky autor: Vojtěch Karlík

Kritici zbrusu novou Popelku režiséra Kennetha Branagha příliš nechválí, je prý příliš obyčejná a klasická. Jenže možná právě to diváci chtějí. V USA a některých zemích už slavná klasická pohádka dorazila do kin a kupodivu láme žebříčky divácké návštěvnosti.

Příběh Popelky sleduje osudy mladé Elky (Lily James), jejíž otec se po smrti matky znovu žení. Je to vlastně celé pohádková klasika. Žádné velké odklony od původní předlohy, funguje je to a diváky zjevně baví. 

V USA Popelka vládne s 70,1 miliónů dolarů a celosvětově již utržila dokonce 132 miliónů. Pro klasickou pohádku je to zjevně úspěch. Studiu Disney navíc vychází strategie útočit do vlastních řad s animovanými hity hranými filmy. Po úspěchu Maleficent tak do kin dorazil další hraný snímek, který nabízí solidní herecké výkony a dobré CGI efekty. Možná i to je důvod, proč před nedávnem ohlásilo slavné studio remake Dumba.

Tagy: pohádka

Zdroje: imdb.com

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.