Z Lvího krále se stala největší disneyovka mimo Marvel a Star Wars

- Novinky autor: Adam Homola

Nový Lví král je opravdu král. Disney se může gratulovat, protože jde o film s největšími tržbami z kin ze stáje Disney, který není z univerza Marvelu či Star Wars.

Lví král má totiž na kontě přes 1,3 miliardy dolarů, a to v kinech ještě nekončí. Z myšákovy stáje jsou nad ním už jenom filmy od Marvelu a Star Wars.

Navíc jde už o čtvrtý film Disneyho, který jen během letošního roku pokořil onu magickou miliardu z kin. A teď už nastřádal víc než Kráska a zvíře, nebo třeba Ledové království. Na tak ohromném finančním úspěchu a popularitě filmu nemění nic ani fakt, že kritici film nepřijali zrovna s otevřenou náručí. Na serveru Metacritic má Lví král pouhých 55 ze 100.

Nadšený z filmu nebyl ani Matěj tady na Dokina, viz jeho recenze: “Lví král je možná trošku vážnější disneyovka, to však taky nemusí být na škodu. A popravdě jako film pro rodiče s prcky funguje ideálně čistě kvůli tomu, že tátové a mámy můžou při sledování potomka vzpomínat na to, jak moc si originál před lety v kině užívali oni. Ale i bez těch dětí jde o příjemnou rodinnou zábavu. Jen prostě všechno vsadila na jednu kartu a já si nejsem úplně jistý, jestli to vyšlo. Nedávný Aladin má v sobě víc života, energie a čistokrevně zábavného blbnutí než Lví král. Ovšem jako letní film tenhle vládce Afriky obstojí bez problémů.”

Disneymu se letos daří nebývale, bez ohledu na pozitivní či negativní recenze. Studio má přitom přes sebou ještě minimálně dva masivní hity. V listopadu totiž dorazí Ledové království 2 a v prosinci Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ani jeden z nich dvě miliardy asi nedá, ale přes tu miliardu se přehoupnou oba s lehkostí a myšák tak bude slavit nebývale silný rok.

Tagy: pohádka Disney

Zdroje: Box Office Mojo

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.