Víkendovou jedničkou v severoamerických kinech byl horor Paranormal Activity 2

26. 10. 2010 - 15:45 | Téma | red

Víkendovou jedničkou v severoamerických kinech byl horor Paranormal Activity 2 zdroj: tisková zpráva

Podle tržeb v kinech za uplynulý víkend se zdá, že filmoví fanoušci se již chystají na Halloween. Nejnavštěvovanějším snímkem se totiž stalo pokračování hororu Paranormal Activity, které distributorům z Paramount Pictures vyneslo 63,5 milionu dolarů (1,1 miliardy korun).

Ve Spojených státech a Kanadě se snímek Paranormal Activity 2 stal víkendovou jedničkou, když přinesl do kas kin 41,5 milionu dolarů (724 milionů korun), což je více, než se čekalo. Špatně si film, jehož výrobní náklady nepřesáhly tři miliony dolarů (52 milionů korun), nevedl ani v 21 dalších zemích, kde úhrnem vydělal 22 milionů dolarů (383 milionů korun).

Z prvního místa o předchozím víkendu na druhé klesly bláznivé kousky americké skupiny Jackass, natočené ve 3D, které za první dva promítací víkendy vydělaly celkem 87,1 milionu dolarů (1,52 miliardy korun).

Na třetím místě se objevil akční film Red, který vychází ze stejnojmenného komiksu a v němž hraje Bruce Willis. Čtvrtá skončila novinka Clinta Eastwooda Život po životě s Mattem Damonem v hlavní roli.

Paranormal Activity (2007)

Děj snímku Paranormal Activity 2 režiséra Toda Williamse časově předchází jedničku, ale základní princip zůstává stejný - během noci se začnou dít podivné věci, na hlavní hrdiny útočí cosi nevysvětlitelného a vše je zaznamenáno na ruční kameru.

Natočení Paranormal Activity přišlo v roce 2007 režiséra Orena Peliho a jeho štáb na pouhých 15.000 dolarů (260 tisíc korun) a snímek jen v Severní Americe vynesl nečekaných 107 milionů dolarů (1,87 miliardy korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.