Víkendovou jedničkou v severoamerických kinech byl horor Paranormal Activity 2

26. 10. 2010 15:45 - Téma | Autor: red

Víkendovou jedničkou v severoamerických kinech byl horor Paranormal Activity 2 zdroj: Archiv

Podle tržeb v kinech za uplynulý víkend se zdá, že filmoví fanoušci se již chystají na Halloween. Nejnavštěvovanějším snímkem se totiž stalo pokračování hororu Paranormal Activity, které distributorům z Paramount Pictures vyneslo 63,5 milionu dolarů (1,1 miliardy korun).

Ve Spojených státech a Kanadě se snímek Paranormal Activity 2 stal víkendovou jedničkou, když přinesl do kas kin 41,5 milionu dolarů (724 milionů korun), což je více, než se čekalo. Špatně si film, jehož výrobní náklady nepřesáhly tři miliony dolarů (52 milionů korun), nevedl ani v 21 dalších zemích, kde úhrnem vydělal 22 milionů dolarů (383 milionů korun).

Z prvního místa o předchozím víkendu na druhé klesly bláznivé kousky americké skupiny Jackass, natočené ve 3D, které za první dva promítací víkendy vydělaly celkem 87,1 milionu dolarů (1,52 miliardy korun).

Na třetím místě se objevil akční film Red, který vychází ze stejnojmenného komiksu a v němž hraje Bruce Willis. Čtvrtá skončila novinka Clinta Eastwooda Život po životě s Mattem Damonem v hlavní roli.

Paranormal Activity (2007)

Děj snímku Paranormal Activity 2 režiséra Toda Williamse časově předchází jedničku, ale základní princip zůstává stejný - během noci se začnou dít podivné věci, na hlavní hrdiny útočí cosi nevysvětlitelného a vše je zaznamenáno na ruční kameru.

Natočení Paranormal Activity přišlo v roce 2007 režiséra Orena Peliho a jeho štáb na pouhých 15.000 dolarů (260 tisíc korun) a snímek jen v Severní Americe vynesl nečekaných 107 milionů dolarů (1,87 miliardy korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jason Momoa si střihne sněhuláka

Jason Momoa si střihne sněhuláka

2. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros se dohodlo se Stampede Ventures na tom, že zrovna teď je ten pravý čas, kdy by měl vzniknout nový film o sněhulákovi.
Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

1. 7. 2020 | Trailery | Adam Homola

Nový hororový film Amulet má na svědomí debutující scénáristka a režisérka Romola Rarai.
U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

30. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Že se chystají další Piráti z Karibiku víme už nějakou dobu. A nedávno jsme zaznamenali i spekulaci o tom, že otěže po Johnny Deppovi převezme Karen Gillan.
Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

29. 6. 2020 | Trailery | Adam Homola

Gerard Butler míří do dalšího katastrofického filmu, tak doufejme, že to bude lepší než Geostorm.