Paranormal Activity 2, nejočekávanější hororová událost roku, má premiéru 16. prosince

- Téma autor: red

""Nejočekávanější hororová událost roku. Chce to pevné nervy a připravit se na pár bezesných nocí," je distribuční podtitul snímku, který představila v Praze společnost Bontonfilm. Film Paranormal activity 2 však novináře většinou zklamal. Většinu času se vlastně nic neděje. Roztřesené domácí video střídané se záběry nočních kamer spíše poutají "tušením neočekávaného". ," je distribuční podtitul snímku, který představila v Praze společnost Bontonfilm. Film Paranormal activity 2 však novináře většinou zklamal. Většinu času se vlastně nic neděje. Roztřesené domácí video střídané se záběry nočních kamer spíše poutají "tušením neočekávaného".

Před třemi lety představil debutující režisér Oren Peli horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku. Co se týče návratu investic, jeho snímek se stal jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. S rozpočtěm 15.000 dolarů vydělal téměř 200 milionů dolarů (3,7 miliardy korun).

Film natočený podle vzoru obdobného levného strašidelného filmu Záhada Blair Witch přitom měl minimální reklamu a spoléhal na tu, kterou mu udělali fanoušci na internetových sociálních sítích.

V době, kdy se úspěšné originální náměty hledají stejně těžko, sáhlo po právech k příběhu studio Paramount. Duchovní otec projektu Oren Peli se podepsal pod scénářem a na film navíc dohlížel i z pozice producenta.

Paranormal Activity (2007)

V hlavní roli… kamery

A tak hlavní roli opět mají kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Zatímco první díl využil osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamer prezentovali jako nalezený materiál, nyní si ho majitelé domu, jinak vlastně bohatá a spokojená rodina s malým děckem, promítnou. Zpočátku nevěří mexické chůvě, která tvrdí, že dům ovládli zlí duchové a démoni, a snaží se je magickými rituály a vykuřováním vypudit.

Snímek vstupuje do českých kin 16. prosince. Po svém uvedení v USA a Kanadě se stal jedničkou a o prvním víkendu vidělal kolem 42 milionů dolarů (asi 725 milionů korun).

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.