Válečný miniseriál The Pacific získal 24 nominací na cenu Emmy

9. 7. 2010 - 8:30 | Téma | red

Válečný miniseriál The Pacific získal 24 nominací na cenu Emmy zdroj: tisková zpráva

Nejvíce nominací na americké televizní ocenění Emmy dnes získal desetidílný válečný miniseriál HBO, The Pacific. Drama o amerických námořnících bojujících v Tichém oceánu za druhé světové války bylo nominován čtyřiadvacetkrát.

V pořadí druhý je komediální muzikál Glee, který byl nominován devatenáctkrát, jako třetí se se 17 nominacemi umístil úspěšný dramatický seriál Mad Men. Agentury poukazují na to, že letos se mezi nominované dostalo mnoho novinek. Nominace dnes oznámila americká Akademie televizních umění a věd (ATAS).

Mezi 12 nominovanými seriály je pět děl, která byla na cenu navržena poprvé. Podle agentur to slibuje čerstvý závan větru v nominacích, kterým v loňských letech dominovaly stále stejné tituly.

Nejvíce se prý zamíchaly karty v žánru komedie. Poprvé je na Emmy nominován úspěšný komediální seriál Glee i nový hit televize ABC, komediální seriál Modern Family. Ten získal 14 nominací, čímž konkuruje takovým hitům z minulých let, jako je 30 Rock.

The Pacific

O Emmy se bude v kategorii dramatu ucházet i poprvé nominovaný seriál The Good Wife. Mezi nominacemi na nejlepšího herce a herečku se již tradičně objevila jména Aleka Baldwina a Tiny Fey. Oba herci jsou navrženi na ocenění za výkon v seriálu 30 Rock. Mezi nominovanými jsou i Al Pacino, Judi Dench či Michael C. Hall.

Dvaašedesátý ročník předávání cen Emmy se uskuteční 29. srpna v Los Angeles.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.