Seriál HBO The Pacific: Ochutnávka v pražském kině Lucerna

22. 2. 2010 - 6:27 | Téma | red

Seriál HBO The Pacific: Ochutnávka v pražském kině Lucerna zdroj: tisková zpráva

Dlouho očekávaný projekt, který bude uveden v polovině března na kabelové televizi HBO, sledující odyseu tří amerických námořníků, kteří se zúčastnili bojů v Pacifiku za druhé světové války. Ochutnávku této série nabídne HBO Česká republika 25. února na večeru v pražském kině Lucerna.

Podle mluvčí televize Pavly Brožkové zhlédnou pozvaní hosté první tři epizody této nejdražší série současnosti.

Desetidílný televizní projekt sleduje osudy vojáků amerického námořnictva. Zahráli si v něm například William Sadler, Joseph Mazzello, Rami Malek, Jon Seda a Ashton Holmes. Mazzello je známý například z obou dílů Jurského parku a thrilleru Divoká řeka.

Trojici i další námořníky provázejí mimořádné zážitky. Od prvního střetu s Japonci na Quadalcanalu, přes putování neprostupnými deštnými pralesy mysu Gloucester i korálové útesy Peleliu na Iwo Jimě, kde Japonci utrpěli těžké ztráty, a vražedná pole Okinawy až k triumfálnímu, byť nelehkému návratu domů, když pro Ameriku válka vítězně skončila.

Deset padesátiminutových epizod seriálu, jehož scénář vznikal podle knih With the Old Breed od Eugena Sledgeho a Helmet for My Pillow od Roberta Leckieho a byl též inspirován rozhovory s pamětníky bitev, natočili známí seriáloví režiséři. Například Carl Franklin, Jeremy Podeswa, Tony To, Timothy Van Patten a Graham Yost.

Hlavními hrdiny jsou mladí muži Eugene, Robert a John, naverbovaní k námořní pěchotě a vyslaní na Guadalcanal, aby zabránili stavbě nepřátelského letiště. Jenže situace se vyhrotí a promění se v jednu z nejkrvavějších epizod druhé světové války. Další příběhy postupují po mapě válečných operací. Příběh končí kapitulací, jež se odehrála 2. září 1945 na palubě bitevní lodi Missouri.

The Pacific se vyznačuje skvělými hereckými výkony a působivou rovnováhou mezi intimními scénami a vizualizací bitev. Podle prvních infromací však obsahuje také řadu extrémě brutálních scén.

Peklo válečného konfliktu v Tichomoří viděné očima jeho přímých svědků ožije na obrazovkách HBO v polovině března současně v USA, České republice i v dalších zemích po celém světě.

Tento televizní projekt, byl dle tvůrců Toma Hankse, Stevena Spielberga a Garyho Goetzmana natočen spíše filmovým způsobem. Hanks si podobnou práci už zkusil v roce 2001 v seriálu Bratrstvo neohrožených, který znamenal pro společnost HBO velký úspěch. Dostal například Zlatý glóbus a šest cen Emmy. Zatímco se však Hanks v předchozím seriálu objevil jako britský důstojník, v novém projektu už nehraje.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.