Seriál HBO The Pacific: Ochutnávka v pražském kině Lucerna

22. 2. 2010 - 6:27 | Téma | red

Seriál HBO The Pacific: Ochutnávka v pražském kině Lucerna zdroj: tisková zpráva

Dlouho očekávaný projekt, který bude uveden v polovině března na kabelové televizi HBO, sledující odyseu tří amerických námořníků, kteří se zúčastnili bojů v Pacifiku za druhé světové války. Ochutnávku této série nabídne HBO Česká republika 25. února na večeru v pražském kině Lucerna.

Podle mluvčí televize Pavly Brožkové zhlédnou pozvaní hosté první tři epizody této nejdražší série současnosti.

Desetidílný televizní projekt sleduje osudy vojáků amerického námořnictva. Zahráli si v něm například William Sadler, Joseph Mazzello, Rami Malek, Jon Seda a Ashton Holmes. Mazzello je známý například z obou dílů Jurského parku a thrilleru Divoká řeka.

Trojici i další námořníky provázejí mimořádné zážitky. Od prvního střetu s Japonci na Quadalcanalu, přes putování neprostupnými deštnými pralesy mysu Gloucester i korálové útesy Peleliu na Iwo Jimě, kde Japonci utrpěli těžké ztráty, a vražedná pole Okinawy až k triumfálnímu, byť nelehkému návratu domů, když pro Ameriku válka vítězně skončila.

Deset padesátiminutových epizod seriálu, jehož scénář vznikal podle knih With the Old Breed od Eugena Sledgeho a Helmet for My Pillow od Roberta Leckieho a byl též inspirován rozhovory s pamětníky bitev, natočili známí seriáloví režiséři. Například Carl Franklin, Jeremy Podeswa, Tony To, Timothy Van Patten a Graham Yost.

Hlavními hrdiny jsou mladí muži Eugene, Robert a John, naverbovaní k námořní pěchotě a vyslaní na Guadalcanal, aby zabránili stavbě nepřátelského letiště. Jenže situace se vyhrotí a promění se v jednu z nejkrvavějších epizod druhé světové války. Další příběhy postupují po mapě válečných operací. Příběh končí kapitulací, jež se odehrála 2. září 1945 na palubě bitevní lodi Missouri.

The Pacific se vyznačuje skvělými hereckými výkony a působivou rovnováhou mezi intimními scénami a vizualizací bitev. Podle prvních infromací však obsahuje také řadu extrémě brutálních scén.

Peklo válečného konfliktu v Tichomoří viděné očima jeho přímých svědků ožije na obrazovkách HBO v polovině března současně v USA, České republice i v dalších zemích po celém světě.

Tento televizní projekt, byl dle tvůrců Toma Hankse, Stevena Spielberga a Garyho Goetzmana natočen spíše filmovým způsobem. Hanks si podobnou práci už zkusil v roce 2001 v seriálu Bratrstvo neohrožených, který znamenal pro společnost HBO velký úspěch. Dostal například Zlatý glóbus a šest cen Emmy. Zatímco se však Hanks v předchozím seriálu objevil jako britský důstojník, v novém projektu už nehraje.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.