Seriál HBO The Pacific: Ochutnávka v pražském kině Lucerna

22. 2. 2010 - 6:27 | Téma | red

Seriál HBO The Pacific: Ochutnávka v pražském kině Lucerna zdroj: tisková zpráva

Dlouho očekávaný projekt, který bude uveden v polovině března na kabelové televizi HBO, sledující odyseu tří amerických námořníků, kteří se zúčastnili bojů v Pacifiku za druhé světové války. Ochutnávku této série nabídne HBO Česká republika 25. února na večeru v pražském kině Lucerna.

Podle mluvčí televize Pavly Brožkové zhlédnou pozvaní hosté první tři epizody této nejdražší série současnosti.

Desetidílný televizní projekt sleduje osudy vojáků amerického námořnictva. Zahráli si v něm například William Sadler, Joseph Mazzello, Rami Malek, Jon Seda a Ashton Holmes. Mazzello je známý například z obou dílů Jurského parku a thrilleru Divoká řeka.

Trojici i další námořníky provázejí mimořádné zážitky. Od prvního střetu s Japonci na Quadalcanalu, přes putování neprostupnými deštnými pralesy mysu Gloucester i korálové útesy Peleliu na Iwo Jimě, kde Japonci utrpěli těžké ztráty, a vražedná pole Okinawy až k triumfálnímu, byť nelehkému návratu domů, když pro Ameriku válka vítězně skončila.

Deset padesátiminutových epizod seriálu, jehož scénář vznikal podle knih With the Old Breed od Eugena Sledgeho a Helmet for My Pillow od Roberta Leckieho a byl též inspirován rozhovory s pamětníky bitev, natočili známí seriáloví režiséři. Například Carl Franklin, Jeremy Podeswa, Tony To, Timothy Van Patten a Graham Yost.

Hlavními hrdiny jsou mladí muži Eugene, Robert a John, naverbovaní k námořní pěchotě a vyslaní na Guadalcanal, aby zabránili stavbě nepřátelského letiště. Jenže situace se vyhrotí a promění se v jednu z nejkrvavějších epizod druhé světové války. Další příběhy postupují po mapě válečných operací. Příběh končí kapitulací, jež se odehrála 2. září 1945 na palubě bitevní lodi Missouri.

The Pacific se vyznačuje skvělými hereckými výkony a působivou rovnováhou mezi intimními scénami a vizualizací bitev. Podle prvních infromací však obsahuje také řadu extrémě brutálních scén.

Peklo válečného konfliktu v Tichomoří viděné očima jeho přímých svědků ožije na obrazovkách HBO v polovině března současně v USA, České republice i v dalších zemích po celém světě.

Tento televizní projekt, byl dle tvůrců Toma Hankse, Stevena Spielberga a Garyho Goetzmana natočen spíše filmovým způsobem. Hanks si podobnou práci už zkusil v roce 2001 v seriálu Bratrstvo neohrožených, který znamenal pro společnost HBO velký úspěch. Dostal například Zlatý glóbus a šest cen Emmy. Zatímco se však Hanks v předchozím seriálu objevil jako britský důstojník, v novém projektu už nehraje.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.