V thrilleru Prokletý ostrov se v hlavní roli představí herec Leonardo DiCaprio

16. 2. 2010 - 11:00 | Téma | red

V thrilleru Prokletý ostrov se v hlavní roli představí herec Leonardo DiCaprio zdroj: tisková zpráva

Izolovaný ostrov uprostřed oceánu a na něm přísně střežená psychiatrická léčebna pro nejtěžší případy jsou dějištěm amerického filmového thrilleru, v němž ztvárnil hlavní roli Leonardo DiCaprio. Společnost Bontonfilm, která snímek představila na pracovní projekci v Praze, ho do kin uvede od 25. února pod názvem Prokletý ostrov.

V téměř stočtyřicetiminutovém příběhu dále hrají například Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Emily Mortimerová a Max von Sydow. K jeho atraktivnosti přispívá, že autorem románové předlohy byl Dennis Lehane (Tajemná řeka, Gone, Baby, Gone) a jeho režisérem jeden z nejčastěji oceňovaných amerických filmařů současnosti Martin Scorsese, na jehož režisérském kontě jsou téměř tři desítky snímků. 

Detektiva Teddyho Danielse a jeho kolegu na ostrov přivádí pátrání po šílené vražedkyni, která zmizela z cely ve vězeňské psychiatrické léčebně a kdesi se skrývá. Píše se rok 1954, Amerika se dosud nevzpamatovala z následků druhé světové války a přežívá v permanentní paranoii domnělého i skutečného komunistického ohrožení. Daniels jako válečný veterán vzpomíná na prožité hrůzy a navíc se musí vyrovnat se smrtí manželky. Je přesvědčen o tom, že léčebné metody, které lékaři aplikují, nejsou zcela v souladu s Hippokratovou přísahou. Trpí však halucinacemi, minulost se mu neodbytně vrací a vše se vysvětluje až v posledních metrech snímku. 

Prokletý ostrov představuje v pořadí už čtvrtou spolupráci Scorseseho a Leonarda DiCapria. Po snímcích Gangy New Yorku, Letec a Skrytá identita se tentokrát pustili do psychothrilleru, pro oba nezvyklého žánru. Sám Scorsese přiznal, že pod divácky vděčným žánrovým pozlátkem se skrývá syrové psychologické drama.

"Hlavní hrdina prožil věci, které bych nikomu nepřál - a teď se s nimi musí naučit žít. Cesta na ostrov a hledání zmizelé pacientky je pro něj také cestou k hledání sebe samého," uvedl v distribučních materiálech režisér. Rád prý točí filmy, které mají víc vrstev.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.