Debut Scorseseho Prokletého ostrova ovládl o víkendu kina v USA

22. 2. 2010 - 19:22 | Téma | red

Debut Scorseseho Prokletého ostrova ovládl o víkendu kina v USA zdroj: tisková zpráva

Thriller Prokletý ostrov kraloval o uplynulém víkendu v kinech v USA. Stal se nejnavštěvovanějším filmem a vydělal více než 40 milionu dolarů. Tak obrovské tržby, znamenají rekordní částku pro režiséra Martina Scorseseho a herce Leonarda DiCapria.

Prokletý ostrov je po dílech Gangy New Yorku, Letec a Skrytá identita již čtvrtou spoluprací zmíněného filmaře a hollywoodské herecké hvězdy. Děj se odehrává v roce 1954 na izolovaném ostrově s přísně střeženou psychiatrickou léčebnou pro nejtěžší případy, kam DiCaprio jako detektiv a veterán druhé světové války přichází pátrat po šílené vražedkyni, která zmizela z cely.

Film měl být uveden na trh již loni v říjnu, aby měl šanci bojovat o prestižní Oscary, minulé léto ale studio Paramount Pictures překvapivě oznámilo, že premiéra se kvůli nedostatku peněz na propagaci odkládá na rok 2010.

Tržby Prokletého ostrova v prvním víkendu jeho uvedení experti odhadovali na 25 až 30 milionů dolarů. Čtyřicetimilionový výdělek překonal jak rekord Scorseseho, který doposud představovalo 26 milionů dolarů z debutového víkendu Skryté identity z roku 2006, i rekord DiCapria, jenž v roce 2002 zaznamenala o svém premiérovém víkendu krimikomedie Chyť mě, když to dokážeš s 30 miliony dolarů.

Na druhé místo se o uplynulém víkendu propadla romantická komedie Na sv. Valentýna režiséra Garryho Marshalla, která od pátku do neděle vydělala 17,2 milionu dolarů a po deseti dnech promítání má na svém kontě 87,4 milionu dolarů.

Třetí místo obsadil nejvýdělečnější film historie Avatar, který si po zisku 16,1 milionu dolarů z právě skončeného víkendu připisuje v severoamerických kinech 687,8 milionu dolarů a celosvětově přes 2,35 miliardy dolarů.

Na čtvrtém místě s výdělkem 15,3 milionu dolarů skončil dobrodružný fantasy film Percy Jackson: Zloděj blesku, který debutoval před týdnem na druhém místě žebříčku a který po deseti dnech vydělává 58,8 milionu dolarů. Z třetí na pátou příčku se propadl thriller Vlkodlak s víkendovou tržbou 9,8 milionu dolarů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.