Debut Scorseseho Prokletého ostrova ovládl o víkendu kina v USA

22. 2. 2010 - 19:22 | Téma | red

Debut Scorseseho Prokletého ostrova ovládl o víkendu kina v USA zdroj: tisková zpráva

Thriller Prokletý ostrov kraloval o uplynulém víkendu v kinech v USA. Stal se nejnavštěvovanějším filmem a vydělal více než 40 milionu dolarů. Tak obrovské tržby, znamenají rekordní částku pro režiséra Martina Scorseseho a herce Leonarda DiCapria.

Prokletý ostrov je po dílech Gangy New Yorku, Letec a Skrytá identita již čtvrtou spoluprací zmíněného filmaře a hollywoodské herecké hvězdy. Děj se odehrává v roce 1954 na izolovaném ostrově s přísně střeženou psychiatrickou léčebnou pro nejtěžší případy, kam DiCaprio jako detektiv a veterán druhé světové války přichází pátrat po šílené vražedkyni, která zmizela z cely.

Film měl být uveden na trh již loni v říjnu, aby měl šanci bojovat o prestižní Oscary, minulé léto ale studio Paramount Pictures překvapivě oznámilo, že premiéra se kvůli nedostatku peněz na propagaci odkládá na rok 2010.

Tržby Prokletého ostrova v prvním víkendu jeho uvedení experti odhadovali na 25 až 30 milionů dolarů. Čtyřicetimilionový výdělek překonal jak rekord Scorseseho, který doposud představovalo 26 milionů dolarů z debutového víkendu Skryté identity z roku 2006, i rekord DiCapria, jenž v roce 2002 zaznamenala o svém premiérovém víkendu krimikomedie Chyť mě, když to dokážeš s 30 miliony dolarů.

Na druhé místo se o uplynulém víkendu propadla romantická komedie Na sv. Valentýna režiséra Garryho Marshalla, která od pátku do neděle vydělala 17,2 milionu dolarů a po deseti dnech promítání má na svém kontě 87,4 milionu dolarů.

Třetí místo obsadil nejvýdělečnější film historie Avatar, který si po zisku 16,1 milionu dolarů z právě skončeného víkendu připisuje v severoamerických kinech 687,8 milionu dolarů a celosvětově přes 2,35 miliardy dolarů.

Na čtvrtém místě s výdělkem 15,3 milionu dolarů skončil dobrodružný fantasy film Percy Jackson: Zloděj blesku, který debutoval před týdnem na druhém místě žebříčku a který po deseti dnech vydělává 58,8 milionu dolarů. Z třetí na pátou příčku se propadl thriller Vlkodlak s víkendovou tržbou 9,8 milionu dolarů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.