V komedii Užívej si, co to jde se Woody Allen opět vrací do New Yorku

8. 5. 2010 - 8:30 | Téma | red

V komedii Užívej si, co to jde se Woody Allen opět vrací do New Yorku zdroj: tisková zpráva

O odhození společenských konvencí a přijetí reality vypráví nová komedie Woodyho Allena Užívej si, co to jde. Do hlavní role příběhu o stárnoucím misantropovi, jehož zaběhlou životní rutinu naruší seznámení s mladou krasavicí obsadil Woody Allen herce Larryho Davida. Po snímcích natočených v Evropě se Allen vrací do domovského New Yorku. Film, který vstoupí do českých kin 13. května, však podle kritiků nepřináší nic nového a až příliš připomíná Allenova starší díla.

Postarší excentrický Newyorčan Boris Yellnikoff se rozhodne hodit za hlavu dosavadní pohodlný život středostavovského vysokoškolského profesora, aby si co nejvíc užil života. Odmítá se řídit konvencemi a dělá jen to, co ho nejvíce baví - nekompromisní kritiku všeho a všech.

Když na noc poskytne azyl uprchlici z domova Melody (Evan Rachel Woodová), kterou náhodou nalezne u dveří bytu, jeho život se postupně začne měnit. Vztah vysoce inteligentního Borise a naivní, důvěřivé a o několik desetiletí mladší Melody, plný sarkastických poznámek a urážek, překvapivě vyústí v manželství.

Boris se musí vyrovnat i s příchodem Melodyniny bigotní matky, která se za dcerou přistěhuje. S jejím manželstvím se starším mužem nesouhlasí a dělá všechno pro to, aby vztah narušila. Uvolněná atmosféra New Yorku jí ale zasáhne a změní její priority. Objeví v sobě talent pro fotografování a postupně ztratí předsudky, aby nakonec navázala netradiční milostný poměr. Velké proměny se po příchodu do New Yorku dočká i upjatý otec Melody, jemuž změna prostředí pomůže ujasnit si sexuální orientaci.

Námět načrtnul Allen už v sedmdesátých letech.Tehdy chtěl, aby hlavní roli ztvárnil komik Zero Mostel. Po jeho smrti však scénář odložil a vrátil se k němu až nedávno.

Dosavadní recenze však nejsou příliš nadšené. Kritici považují snímek za průměrný. Shodli se, že na scénáři je příliš znát datum vzniku a trpí nedostatkem neotřelých nápadů. Nechybí v něm sice vtipné poznámky a gagy, je prý ale příliš "upovídaný", napsal časopis Variety.

Kritice neunikl ani výkon Davida, který podle časopisu New York Magazine nedokáže přesvědčivě vyjádřit vnitřní život hlavního hrdiny. Allen prý pouze recykluje postavu neurotických podivínů z dřívějších snímků, myslí si zase recenzent z agentury AP.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.