Uplynulý víkend znamenal nejhorší výdělek pro kina v USA za 2 roky

14. 9. 2010 - 8:30 | Téma | red

Uplynulý víkend znamenal nejhorší výdělek pro kina v USA za 2 roky zdroj: tisková zpráva

Špatnou zprávou začal nový týden pro filmové distributory v USA a Kanadě. Během víkendu utratili návštěvníci severoamerických kin na vstupném nejméně peněz za poslední dva roky. Nizké výnosy jsou podle expertů jasným signálem, že lukrativní letní návštěvnická sezona v zámoří pomalu končí.

Nejpopulárnějším snímkem se o posledních víkendových večerech stal 3D film Resident Evil: Afterlife s kyjevskou rodačkou Millou Jovovichovou v titulní roli. Filmová verze hororové videohry v severoamerických kinech vydělala 27,7 milionu dolarů (533 milionů korun), když v celosvětové distribuci má na svém kontě už 73,2 milionu (1,4 miliardy korun).

Scénář pro film Afterlife vytvořil manžel Jovovichové Paul Anderson, který snímek i režíroval. Jeho produkce přišla firmu Sony a německého koproducenta Constantin Film na 52 milionů dolarů (jedna miliarda korun). Ve Spojených státech a Kanadě o víkendu film vydělal víc než šest ostatních nejúspěšnějších snímků dohromady.

Až na třetím místě se ocitl nejúspěšnější film z předešlého víkendu Američan režiséra Antona Corbijna, který o tomto víkendu vynesl 5,9 milionu (114 milionů korun). Film si vyměnil místo s thrillerem Chmatáci, který tentokrát s výnosem 6,1 milionu (117 milionů korun) postoupil z třetího na druhé místo. V první pětici jsou ještě snímky Machete a Dál než se zdálo.

Nejúspěšnějších dvanáct filmů o víkendu vydělalo 68 milionů dolarů (1,3 miliardy korun), což je nejméně od roku 2008, kdy druhý zářijový víkend vynesl jen 50 milionů (961 milionů korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.