Uplynulý víkend znamenal nejhorší výdělek pro kina v USA za 2 roky

14. 9. 2010 - 8:30 | Téma | red

Uplynulý víkend znamenal nejhorší výdělek pro kina v USA za 2 roky zdroj: tisková zpráva

Špatnou zprávou začal nový týden pro filmové distributory v USA a Kanadě. Během víkendu utratili návštěvníci severoamerických kin na vstupném nejméně peněz za poslední dva roky. Nizké výnosy jsou podle expertů jasným signálem, že lukrativní letní návštěvnická sezona v zámoří pomalu končí.

Nejpopulárnějším snímkem se o posledních víkendových večerech stal 3D film Resident Evil: Afterlife s kyjevskou rodačkou Millou Jovovichovou v titulní roli. Filmová verze hororové videohry v severoamerických kinech vydělala 27,7 milionu dolarů (533 milionů korun), když v celosvětové distribuci má na svém kontě už 73,2 milionu (1,4 miliardy korun).

Scénář pro film Afterlife vytvořil manžel Jovovichové Paul Anderson, který snímek i režíroval. Jeho produkce přišla firmu Sony a německého koproducenta Constantin Film na 52 milionů dolarů (jedna miliarda korun). Ve Spojených státech a Kanadě o víkendu film vydělal víc než šest ostatních nejúspěšnějších snímků dohromady.

Až na třetím místě se ocitl nejúspěšnější film z předešlého víkendu Američan režiséra Antona Corbijna, který o tomto víkendu vynesl 5,9 milionu (114 milionů korun). Film si vyměnil místo s thrillerem Chmatáci, který tentokrát s výnosem 6,1 milionu (117 milionů korun) postoupil z třetího na druhé místo. V první pětici jsou ještě snímky Machete a Dál než se zdálo.

Nejúspěšnějších dvanáct filmů o víkendu vydělalo 68 milionů dolarů (1,3 miliardy korun), což je nejméně od roku 2008, kdy druhý zářijový víkend vynesl jen 50 milionů (961 milionů korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.