Transformers 5 - co všechno víme o chystaném pokračování

29. 6. 2015 20:30 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Transformers 5 - co všechno víme o chystaném pokračování

Studio Paramount prý již pracuje na pátém pokračování úspěšné série Transformers a to i přesto, že čtvrtá epizoda vydělala nejméně peněz. Vesmírní roboti jsou totiž stále sympatickou značkou, na které se dobře vydělává. Neudělat pátý díl by bylo proti logice filmových studií.

Michael Bay nyní slibuje, že pokud se začne s natáčením pětky, bude to rozhodně lepší film. Čtyřka byla restartem celé série. Objevil se nový hrdina (Mark Wahlberg) a zbrusu nová příběhová linie. Možná i tento fakt trochu zamával s diváckou přízní. S pátým pokračováním se tedy studio Paramount pokusí o další restart a zkusí diváky znovu ohromit. 

Zahraniční média zcela otevřeně spekulují o tom, že zmiňovaný Mark Wahlberg se v pátém díle neobjeví. Michael Bay hledá zcela nové tváře. Nesmí se navíc ohlížet do minulosti, protože předchozí představitel "kamaráda Transformerů" Shia LaBeouf je samozřejmě už také mimo hru.

Pořád silná frančíza

Transformers od prvního do třetího dílu vydělávaly velké peníze. A paradoxně trojka Transformers: Dark of the Moon je celosvětově nejvýdělečnějším dílem původní řady. Současně s rostoucími příjmy však klesalo i hodnocení novinářů. Což je jev, který blockbustery a jejich pokračování provází vlastně od nepaměti a producenti na něj z vysoka obvykle kašlou. Ne vždy však jde o chytrý tah, minimálně to totiž naznačuje, kam by se mohl ubírat budoucí zájem nejen novinářů, ale i fanoušků. Jestliže snímek Transformers 3 vynesl na tržbách 1 123 794 079 miliardy dolarů, pak "wahlbergovské" pokračování s podtitulem Zánik přisypalo "pouhých" 858 600 000 dolarů. Z našeho pohledu ohromná cifra je však pro producenty vztyčeným prstem, který říká, že se sérií není úplně všechno v pořádku.

Pořád jde však o silnou frančízu, kterou stojí za to držet při životě. I proto je samozřejmě pátý díl naplánován na rok 2017 a Paramount jej rozhodně neuloží k ledu.

Nový začátek číslo 2

V předchozím díle se pokusil Michael Bay o restart, který zjevně nevyšel úplně podle představ. A upřímně, kdo se vám na filmovém plátně líbil? Byl to snad nemastný a neslaný Mark Wahlberg? Nudný příběh navíc umocnila další absence Megan Fox, která ze série vypadla už v trojce, protože v rozhovoru přirovnala Michaela Baye k Hitlerovi. Pokud se tedy nemá opakovat další pokles příjmů, musí tvůrci přijít s novým obsazením, parádním příběhem a solidní dávkou efektů. O to třetí se nebojíme, ale uznejte sami, že najít nové herce, kteří sednou úplně všem, nebude lehký úkol.

Velmi potřebnou tváří bude i přítomnost Michaela Baye. Spekulovalo se totiž o tom, že by slavný režisér a producent svoji roli přenechal někomu novému. Možná by změna režiséra pomohla, ale na druhou stranu právě Bay je hlavním tvůrcem série.

Jedno je jisté, Transformer 5 budou a rozhodně nepůjde jen o druhý díl restartované série. Tvůrci prý uvažují, podobně jako nynější majitelé značky Star Wars, o celé řadě filmů s Transformers tématikou. Dvorní scénář série Akiva Goldsman se nechal slyšet, že je klidně možné, že se objeví několik vedlejších příběhů. Univerzum vesmírných robotů příliš velké zázemí nemá, ale velké peníze a pár průměrných scénáristů jej dokáží vytvořit.

Prvním uvažovaným a propíraným filmem, který by měl svět hraček Hasbro pořádně nakopnout, je zápletka týkající se Cybertrona. Snímek se prý pracovně jmenuje Transformers One.

Návrat Megan a Shii?

Fanoušci chtějí Megan Fox a ShiuLabeoufa zpět. To je prý celkem zřejmý signál třeba ze sociálních sitích. Ač Megan přirovnala Baye k Hitlerovi, někteří filmoví kritici to nepovažují za nemožné. Bay ono srovníání klidně polkne, když si propočítá návratnost. Podle posledních informací je však nemáme čekat v pátém díle.

Zdroje: Movieweb , Cïnemablend

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Schwarzenegger: Trojčata budou, režisérovi to jenom trvá

Schwarzenegger: Trojčata budou, režisérovi to jenom trvá

17. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

O pokračování oblíbené komedie Dvojčata se mluví už řadu let, a ještě se o ní chvíli mluvit bude. Film by se měl jmenovat Trojčata, třetího bratra by měl hrát Eddie Murphy a vrátí se jak Arnold Schwarzenegger, tak Danny DeVito.
Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

16. 10. 2019 | Trailery | Redakce Dokina.cz

Marvelovky netřeba představovat a Thora už vůbec ne. Ve třetím Thor: Ragnarok to konečně všechno zapadlo dohromady a Taika Waititi natočil zábavný komiksový film.
Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

15. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Tak a máme to oficiálně: novou Catwoman ztvární Zoë Kravitz. Ta si zahraje Batmanovu parťačku/nepřítele a postaví se tak bok po boku Robertu Pattinsonovi, který hraje netopýřího muže.
Dolittle tahá z rukávu Roberta Downeyho Jr. a roztomilá zvířátka, ale nestačí to

Dolittle tahá z rukávu Roberta Downeyho Jr. a roztomilá zvířátka, ale nestačí to

15. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Robert Downey Jr. si v Dolittle povídá se zvířátky a studio Universal doufá, že na to přijde hromada lidí.