Nový film o Transformers se blíží - připomeňte si celou sérii

17. 6. 2014 7:00 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Nový film o Transformers se blíží - připomeňte si celou sérii Zdroj: Archiv

Transformers jsou opět tady! Je to restart, kterým se evidentně filmové studio společně s režisérem a producentem Michaelem Bayem snaží dokonale vydělávající stroj trochu promazat a udržet jej i nadále při životě. A jestli někdo tvrdí, že jde o poslední díl, pak se velmi pravděpodobně bude plést. My vám přinášíme pro připomenutí přehled všech filmů z celé "Bayovské" série.

První Transformer z vesmíru se objevil již v roce 1984 a bylo to v televizi. Stejnojmennný televizní seriál (jen s jedním s navíc na konci) se zrodil v koprodukci amerického a japonského studia a dal vzniknout jedné hračkářsko-filmové legendě. Transformers jsou brakem, ale krásným dětským brakem, na který většina z nás vzpomíná s láskou. Málokdo si dnes uvědomuje, že historie této značky je tak brutálně komerční, až se tomu nechce věřit. Původně totiž Transformers vznikli z obchodu mezi hračkářskými společnostmi Hasbro (USA) a Takara Tomy (Japonsko). Vznik Transformers většině dětí v osmdesátých letech utekl, snad kromě těch, jejichž rodiče měli přístup do Tuzexu. Na druhou stranu vidět záběry z původního seriálu není nijak povznášející. Svojí animátorskou "nekvalitou" nepůsobí zrovna jako rodící se kult. Přesto šlo tehdy u malých kluků o velký hit, který velmi rychle doplnilo hned několik komiksů a celé dlouhé řady hraček. Byznys funguje i nadále, jak nasvědčuje i vznik čtvrtého dílu nové filmové série.

Transformers (2007)

První film o Transformers bodoval na všech frontách. V kinech to byl jasný trhák, který v amerických kinech vydělal téměř 320 miliónů dolarů a celosvětově se příjem přehoupl přes 700 miliónů. Pro režiséra a producenta Michaela Baye to bylo jasné znamení, že sázka na Shiu La Beoufa, coby mladíka, který se seznámí s jedním s transformerů a nakonec zachrání lidstvo, byla správná. Zlí jazykové vám však budou říkat, že tím pravým lákadlem však nebyly triky mutujících aut, ale především sympatie herečky Megan Fox

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Sam Witwicky (Shia LaBeouf) si už přivykl popularitě nabyté ze setkání s hodnými Autoboty i zlými Deceptikony, ale teď je čas na krátko vše zapomenout. Mladík vyráží do víru vysokoškolského studia. Jenže klidné studium netrvá dlouho. Vlastně ani nestihne začít. Po studentovi, jehož roboti rozpoutali válku v prvním díle, teď jdou kdejací vesmírní padouši. Film je nastavovanou kaší, ale stále fungují naprosto excelentní triky. Michael Bay vsadil na téměř původní obsazení a například s hloupého agenta tajných služeb hraného Johnem Torturrem udělal ještě více komickou postavu. Vyplatilo se, protože dvojka celosvětově vydělala o sto miliónů dolarů více než předchozí díl.

Transformers 3

Při přistání Apolla 11 na Měsíci byla objevena obří vesmírná loď. To je samozřejmě velké tajemství, které zatím nikdo neví. Jenže koráb v sobě skrývá tajemství, kvůli kterému opět povstanou Deceptikoni i Autoboti a opět se rozhoří efektní podívaná na bojové scény plné triků. To vše samozřejmě probíhá za plné herní asistence LaBoufa. Můžete si říkat, co chcete, ale značka Transformers funguje parádně. Snímek vydělal celosvětově více než miliardu dolarů.

Transformers: Zánik

Máme se těšit? Máme se bát? Ani jedno! Za čtvrtým dílem opět stojí Michael Bay, který do světa Transformers přichází s novou dějovou linkou. Tu tentokrát představuje Mark Wahlberg coby automechanik Cade. Nebudeme asi vůbec překvapeni, když se z jednoho jeho auta vyklube přímo nejvyšší šéf Autobotů Optimus Prime. A aby toho nebylo málo, kromě klasických půtek nás čekají ještě dinoboti, což jsou mechaničtí dinosauři, kteří se více než na logice, vezou na módní vlně prehistorických zvířat. Bay slibuje, že čtvrtý díl bude temnější. To koneckonců kdysi tvrdili i tvůrci Harryho Pottera. Uvidíme, zda to znamená více temných záběrů, či jen nějaká ta vulgární hláška k dobru.

Máte rádi auta, co se mění na roboty? Pak se již brzy dočkáte čtvrtého dílu. Napište nám, který ze tří uvedených hitů, máte nejraději.

Zdroje: Vlastní , YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.
Recenze: Mizerové navždy – Will Smith a Martin Lawrence na to pořád mají!

Recenze: Mizerové navždy – Will Smith a Martin Lawrence na to pořád mají!

16. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Will Smith se stal hvězdou v druhé půlce devadesátých let především díky Dnu nezávislosti, ale taky díky Mizerům. V nich si spolu s Martinem Lawrencem zahráli dvojici ostrých poldů z Miami, kteří jdou po krku drogovým gangům a obvykle si kvůli nim musí koroneři brát přesčasy.