Nový film o Transformers se blíží - připomeňte si celou sérii

17. 6. 2014 7:00 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Nový film o Transformers se blíží - připomeňte si celou sérii zdroj: Archiv

Transformers jsou opět tady! Je to restart, kterým se evidentně filmové studio společně s režisérem a producentem Michaelem Bayem snaží dokonale vydělávající stroj trochu promazat a udržet jej i nadále při životě. A jestli někdo tvrdí, že jde o poslední díl, pak se velmi pravděpodobně bude plést. My vám přinášíme pro připomenutí přehled všech filmů z celé "Bayovské" série.

První Transformer z vesmíru se objevil již v roce 1984 a bylo to v televizi. Stejnojmennný televizní seriál (jen s jedním s navíc na konci) se zrodil v koprodukci amerického a japonského studia a dal vzniknout jedné hračkářsko-filmové legendě. Transformers jsou brakem, ale krásným dětským brakem, na který většina z nás vzpomíná s láskou. Málokdo si dnes uvědomuje, že historie této značky je tak brutálně komerční, až se tomu nechce věřit. Původně totiž Transformers vznikli z obchodu mezi hračkářskými společnostmi Hasbro (USA) a Takara Tomy (Japonsko). Vznik Transformers většině dětí v osmdesátých letech utekl, snad kromě těch, jejichž rodiče měli přístup do Tuzexu. Na druhou stranu vidět záběry z původního seriálu není nijak povznášející. Svojí animátorskou "nekvalitou" nepůsobí zrovna jako rodící se kult. Přesto šlo tehdy u malých kluků o velký hit, který velmi rychle doplnilo hned několik komiksů a celé dlouhé řady hraček. Byznys funguje i nadále, jak nasvědčuje i vznik čtvrtého dílu nové filmové série.

Transformers (2007)

zdroj: YouTube.com

První film o Transformers bodoval na všech frontách. V kinech to byl jasný trhák, který v amerických kinech vydělal téměř 320 miliónů dolarů a celosvětově se příjem přehoupl přes 700 miliónů. Pro režiséra a producenta Michaela Baye to bylo jasné znamení, že sázka na Shiu La Beoufa, coby mladíka, který se seznámí s jedním s transformerů a nakonec zachrání lidstvo, byla správná. Zlí jazykové vám však budou říkat, že tím pravým lákadlem však nebyly triky mutujících aut, ale především sympatie herečky Megan Fox

Transformers: Pomsta poražených (2009)

zdroj: YouTube.com

Sam Witwicky (Shia LaBeouf) si už přivykl popularitě nabyté ze setkání s hodnými Autoboty i zlými Deceptikony, ale teď je čas na krátko vše zapomenout. Mladík vyráží do víru vysokoškolského studia. Jenže klidné studium netrvá dlouho. Vlastně ani nestihne začít. Po studentovi, jehož roboti rozpoutali válku v prvním díle, teď jdou kdejací vesmírní padouši. Film je nastavovanou kaší, ale stále fungují naprosto excelentní triky. Michael Bay vsadil na téměř původní obsazení a například s hloupého agenta tajných služeb hraného Johnem Torturrem udělal ještě více komickou postavu. Vyplatilo se, protože dvojka celosvětově vydělala o sto miliónů dolarů více než předchozí díl.

Transformers 3

zdroj: YouTube.com

Při přistání Apolla 11 na Měsíci byla objevena obří vesmírná loď. To je samozřejmě velké tajemství, které zatím nikdo neví. Jenže koráb v sobě skrývá tajemství, kvůli kterému opět povstanou Deceptikoni i Autoboti a opět se rozhoří efektní podívaná na bojové scény plné triků. To vše samozřejmě probíhá za plné herní asistence LaBoufa. Můžete si říkat, co chcete, ale značka Transformers funguje parádně. Snímek vydělal celosvětově více než miliardu dolarů.

Transformers: Zánik

zdroj: Archiv

Máme se těšit? Máme se bát? Ani jedno! Za čtvrtým dílem opět stojí Michael Bay, který do světa Transformers přichází s novou dějovou linkou. Tu tentokrát představuje Mark Wahlberg coby automechanik Cade. Nebudeme asi vůbec překvapeni, když se z jednoho jeho auta vyklube přímo nejvyšší šéf Autobotů Optimus Prime. A aby toho nebylo málo, kromě klasických půtek nás čekají ještě dinoboti, což jsou mechaničtí dinosauři, kteří se více než na logice, vezou na módní vlně prehistorických zvířat. Bay slibuje, že čtvrtý díl bude temnější. To koneckonců kdysi tvrdili i tvůrci Harryho Pottera. Uvidíme, zda to znamená více temných záběrů, či jen nějaká ta vulgární hláška k dobru.

Máte rádi auta, co se mění na roboty? Pak se již brzy dočkáte čtvrtého dílu. Napište nám, který ze tří uvedených hitů, máte nejraději.

Zdroje: Vlastní , YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

18. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Marvel našel svoji She-Hulk.
Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

17. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Warnerům by se líbil další Joker, ale co na to Phoenix?
První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

16. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Lucasfilm a Disney konečně ukázali první záběry z druhé sezóny seriálu The Mandalorian.
Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

15. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Každý výrazný hrdina musí mít minimálně stejně výrazného záporáka a pro nového Jamese Bonda to platí dvojnásob.