Snímek Černobílý svět je stále v čele návštěvnosti severoamerických kin

- Téma autor: red

Černobílý svět (Proti pravidlům), filmové drama o lidských právech popisující vztahy mezi černými a bílými ženami na americkém jihu v 60. letech dvacátého století , se o víkendu udrželo v čele žebříčku návštěvnosti severoamerických kin. Snímek již utržil 14,2 milionu dolarů (245 milionů korun) a porazil všechny tři víkendové novinky.

Předpokládá se, že se Černobílý svět stane i celkovým vítězem víkendu prodlouženého o dnešní americký svátek a odhady uvádějí, že by jeho celkový kasovní zisk po dnešním večeru mohl dosáhnout 18 milionů dolarů (více než 311 milionů korun).

Na druhé příčce se umístil špionážní thriller Dluh (The Debt), který zatím nasbíral 9,7 milionu dolarů (167,8 milionu korun) kasovních zisků a dnes by k nim ještě dva miliony mohl přidat. Na třetí příčce je další novinka, sci-fi horror Apollo 18, který využívá jakoby "nalezený záznam" nevyvedené cesty k Měsíci. Získal 8,7 milionu dolarů (asi 150,5 milionu korun); odhady pro dnešní den u něj nejsou k dispozici.

Noc žraloka 3D

Těsně za ním se drží třetí novinka uplynulého víkendu, thriller Noc žraloka 3D s 8,6 milionu kasovních zisků a výhledem na 1,9 milionu navíc za dnešek. První pětku uzavírá sci-fi trvalka Zrození Planety opic z dílny studia 20th Century Fox, která je v kinech už pátý týden. Za tento víkend má zatím na kontě 7,8 milionu dolarů (asi 135 milionů korun).

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.