Připomeňte si nejlepší potrhlá videa Rémiho Gaillarda

29. 5. 2014 15:30 - Téma | Autor: Ladislav Loukota

Připomeňte si nejlepší potrhlá videa Rémiho Gaillarda

Nejspíše ho znáte jako francouzského autora odvážných videí, v nichž se ulicemi probíhá ve všemožných kostýmech a páchá přitom neplechu. V prvním celovečerním novém filmu jménem WTF (původně N'importe Qui) si francouzský performer Rémi Gaillard pro změnu zahraje alternativní verzi sebe sama, a snímek proto nefunguje jenom jako shrnutí jeho nejodvážnějších kousků. Recenzi jsme vám již nabídli, nyní nabízíme tedy Rémiho nejlepší videa v přehledu jeho dosavadní tvorby. 

Gaillardův humor můžeme popsat jako "snahu oživit veřejný prostor" i jako "drsné štvaní lidí okolo sebe". Obvykle spočívá v boření lidských konvencí, konkrétněji v přehrávání nějaké scény z fikce v realitě – a  to se vším, co s ní souvisí, navíc bez povolení dějiště či kolemjdoucích. Ostatně mrkněte sami. Není bezdůvodné, že na Gaillarda směřovaly stovky žalob. 

Svůj první skeč natočil už v roce 1999, údajně poté, co byl vyhozen z práce prodejce obuvi a krátil si volný čas blbnutím na ulici, tehdy ještě bez přítomnosti kamery. Stačilo jenom navrhnout, že by své drzé kousky měl točit, a nápad byl na světě. Bez internetu však Rémi neměl šanci na velkou slávu, svůj slavný web přitom vytvořil až v roce 2001.

Do světel reflektorů slávy vstoupil až o rok později, kdy se odvážil vloudit se mezi hráče vítězného týmu francouzského fotbalového poháru a slavit s nimi vítězství. Podobné kousky předváděl i později – není asi problém si domyslet, že Rémi platí za velkého sportovce. Popularita celého světa však přišla s trochu jiným zacílením.

Vyšší slávy totiž Rémi dosáhl až o několik let později, když začal napodobovat různé popkulturně známé značky. A tak se jako Rocky proběhl kolem kavárny a sebral číšníkovi skleničku, aby se jí mohl polít, nebo se v supermarketu proháněl jako Pac-Man. 

Jeho nejpopulárnějším videem je jízda v závodničce ze hry Mario Kart, při níž Rémi skutečně jezdí po silnici a snaží se své "konkurenty" zlikvidovat třebas házením banánů pod jejich kola...

Letos je Gaillarovi už 39 let a s tím přišlo i mírné vyklidnění. Po roce 2010 se začal více věnovat právě natáčení WTF, režírovaného Raphaëlem Frydmanem. První ohlasy na něj jsou spíše rozpačité, Gaillardova síla je ostatně spíše v kratších skečích – jak se ale vše skutečně povedlo, se dozvíme až s českou premiérou filmu na tento čtvrtek.

 

Zdroje: Vlastní , YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.