Připomeňte si nejlepší potrhlá videa Rémiho Gaillarda

29. 5. 2014 - 15:30 | Téma | Ladislav Loukota

Připomeňte si nejlepší potrhlá videa Rémiho Gaillarda zdroj: tisková zpráva

Nejspíše ho znáte jako francouzského autora odvážných videí, v nichž se ulicemi probíhá ve všemožných kostýmech a páchá přitom neplechu. V prvním celovečerním novém filmu jménem WTF (původně N'importe Qui) si francouzský performer Rémi Gaillard pro změnu zahraje alternativní verzi sebe sama, a snímek proto nefunguje jenom jako shrnutí jeho nejodvážnějších kousků. Recenzi jsme vám již nabídli, nyní nabízíme tedy Rémiho nejlepší videa v přehledu jeho dosavadní tvorby. 

Gaillardův humor můžeme popsat jako "snahu oživit veřejný prostor" i jako "drsné štvaní lidí okolo sebe". Obvykle spočívá v boření lidských konvencí, konkrétněji v přehrávání nějaké scény z fikce v realitě – a  to se vším, co s ní souvisí, navíc bez povolení dějiště či kolemjdoucích. Ostatně mrkněte sami. Není bezdůvodné, že na Gaillarda směřovaly stovky žalob. 

zdroj: YouTube.com

Svůj první skeč natočil už v roce 1999, údajně poté, co byl vyhozen z práce prodejce obuvi a krátil si volný čas blbnutím na ulici, tehdy ještě bez přítomnosti kamery. Stačilo jenom navrhnout, že by své drzé kousky měl točit, a nápad byl na světě. Bez internetu však Rémi neměl šanci na velkou slávu, svůj slavný web přitom vytvořil až v roce 2001.

zdroj: YouTube.com

Do světel reflektorů slávy vstoupil až o rok později, kdy se odvážil vloudit se mezi hráče vítězného týmu francouzského fotbalového poháru a slavit s nimi vítězství. Podobné kousky předváděl i později – není asi problém si domyslet, že Rémi platí za velkého sportovce. Popularita celého světa však přišla s trochu jiným zacílením.

zdroj: YouTube.com

Vyšší slávy totiž Rémi dosáhl až o několik let později, když začal napodobovat různé popkulturně známé značky. A tak se jako Rocky proběhl kolem kavárny a sebral číšníkovi skleničku, aby se jí mohl polít, nebo se v supermarketu proháněl jako Pac-Man. 

zdroj: YouTube.com

Jeho nejpopulárnějším videem je jízda v závodničce ze hry Mario Kart, při níž Rémi skutečně jezdí po silnici a snaží se své "konkurenty" zlikvidovat třebas házením banánů pod jejich kola...

zdroj: YouTube.com

Letos je Gaillarovi už 39 let a s tím přišlo i mírné vyklidnění. Po roce 2010 se začal více věnovat právě natáčení WTF, režírovaného Raphaëlem Frydmanem. První ohlasy na něj jsou spíše rozpačité, Gaillardova síla je ostatně spíše v kratších skečích – jak se ale vše skutečně povedlo, se dozvíme až s českou premiérou filmu na tento čtvrtek.

 

Zdroje: Vlastní , YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.