Pražskou premiéru filmu Černej Dynamit uvedl režisér Scott Sanders

22. 1. 2010 - 12:00 | Téma | red

Pražskou premiéru filmu Černej Dynamit uvedl režisér Scott Sanders zdroj: tisková zpráva

Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. V pěti kopiích právě vstoupil do kin americký snímek s názvem Černej Dynamit.

Tvůrce snímku, americký režisér Scott Sanders právě pobývá v Praze, protože je jedním z porotců soutěže mezinárodního festivalu krátkých filmů. Proto film při vstupu do české distribuce osobně doprovodil a jako DJ známý pod jménem SuckaPunch ozvláštnil  jeho premiérovou párty. Tu uspořádala distribuční společnost Aerofilms v bývalém kasinu v budově někdejší Mezinárodní unie studentů v Pařížské ulici, otevřeném pouze pro tuto příležitost.

Černej Dynamit je poctou takzvanému žánru blaxploitation ze začátku 70. let, kdy se americký filmový průmysl začal ve své krizi orientovat na novou demografickou kategorii - městské černošské publikum. Blaxploitation filmy byly většinou laciné žánrové snímky s černými hrdiny. Šlo o pokleslé filmy, v nichž byly záměrně vyzdvihovány senzační, skandální či kontroverzní prvky.

S příběhem filmu Černej Dynamit přichází do kin legenda 70. let, afro-americká akční hvězda. Bývalý agent CIA vládne ulicím, v jedné ruce pověstnou zbraň značky Magnum 44, ve druhé nunčaky. Stačí mu pohnout malíčkem a svět je rázem naruby. Díky svým kung-fu dovednostem zasazuje sémě hrůzy do srdcí chcípáků i parchantů na obou stranách zákona a svým neodolatelným šarmem pokládá na lopatky jednu dámu po druhé.

Režisér a scenárista Scott Sanders debutoval v roce 1999 celovečerním filmem Špinavý kšefty/Zlodějíčci (Thick As Thieves) v produkci HBO. Do hlavních rolí tehdy obsadil herce jako jsou Alec Baldwin, Michael Jai White a Andre Braugher. Zábavnou parodii Černej Dynamit natočil v roce 2008. Jeho oficiální životopis si všímá i toho, že patří k nejpopulárnějším DJům v Los Angeles, který divoce rozpohyboval nejeden sál.

Film byl s úspěchem loni uveden na karlovarském festivalu a pak i v jeho pražských "ozvěnách"; předtím patřil k největším diváckým hitům festivalu Sundance.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Johnson a Reynolds vs Gadot. Red Notice ukazuje první potyčku ústřední trojice

Johnson a Reynolds vs Gadot. Red Notice ukazuje první potyčku ústřední trojice

27. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Vedle v Praze natáčeného Grey Mana bude Red Notice (zatím...) jeden z největších a nejdražších filmů Netflixu vůbec.
Armáda zlodějů představuje prolamování sejfů mimo jiné i v Praze

Armáda zlodějů představuje prolamování sejfů mimo jiné i v Praze

27. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Před Armádou mrtvých byla Armáda zlodějů.
Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.