Pražskou premiéru filmu Černej Dynamit uvedl režisér Scott Sanders

22. 1. 2010 - 12:00 | Téma | red

Pražskou premiéru filmu Černej Dynamit uvedl režisér Scott Sanders zdroj: tisková zpráva

Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. V pěti kopiích právě vstoupil do kin americký snímek s názvem Černej Dynamit.

Tvůrce snímku, americký režisér Scott Sanders právě pobývá v Praze, protože je jedním z porotců soutěže mezinárodního festivalu krátkých filmů. Proto film při vstupu do české distribuce osobně doprovodil a jako DJ známý pod jménem SuckaPunch ozvláštnil  jeho premiérovou párty. Tu uspořádala distribuční společnost Aerofilms v bývalém kasinu v budově někdejší Mezinárodní unie studentů v Pařížské ulici, otevřeném pouze pro tuto příležitost.

Černej Dynamit je poctou takzvanému žánru blaxploitation ze začátku 70. let, kdy se americký filmový průmysl začal ve své krizi orientovat na novou demografickou kategorii - městské černošské publikum. Blaxploitation filmy byly většinou laciné žánrové snímky s černými hrdiny. Šlo o pokleslé filmy, v nichž byly záměrně vyzdvihovány senzační, skandální či kontroverzní prvky.

S příběhem filmu Černej Dynamit přichází do kin legenda 70. let, afro-americká akční hvězda. Bývalý agent CIA vládne ulicím, v jedné ruce pověstnou zbraň značky Magnum 44, ve druhé nunčaky. Stačí mu pohnout malíčkem a svět je rázem naruby. Díky svým kung-fu dovednostem zasazuje sémě hrůzy do srdcí chcípáků i parchantů na obou stranách zákona a svým neodolatelným šarmem pokládá na lopatky jednu dámu po druhé.

Režisér a scenárista Scott Sanders debutoval v roce 1999 celovečerním filmem Špinavý kšefty/Zlodějíčci (Thick As Thieves) v produkci HBO. Do hlavních rolí tehdy obsadil herce jako jsou Alec Baldwin, Michael Jai White a Andre Braugher. Zábavnou parodii Černej Dynamit natočil v roce 2008. Jeho oficiální životopis si všímá i toho, že patří k nejpopulárnějším DJům v Los Angeles, který divoce rozpohyboval nejeden sál.

Film byl s úspěchem loni uveden na karlovarském festivalu a pak i v jeho pražských "ozvěnách"; předtím patřil k největším diváckým hitům festivalu Sundance.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.