Pozdravy ze spermabanky - recenze

30. 11. 2013 10:45 - Recenze | Autor: Karel Drda

Pozdravy ze spermabanky - recenze zdroj: Archiv

Velmi volný český název příliš neodpovídá onomu Delivery Man, ale na druhou stranu bych klidně přidal na začátek slovo „srdečné“ a bylo by to cajk. Pozdravy ze Spermobanky jsou přesně komedií, která zbaví chmur ze zimy a báječně pobaví. Musí vám však vyhovovat obroušený humor frat packu a budete nadšeni.

Vince Vaughn patří k mým oblíbeným hercům. Kvalita jeho filmů je kolísavá a někdy i hodně pod průměrem, ale stále mi jeho druh humoru baví a užívám si jeho zvláštní styl přehrávání. Pozdravy ze Spermobanky jsou blbé, možná přehnaně vykonstruované, ale zase to funguje. Takže, klidně to dejte. Intelektuálové ať raději dál nečtou. David Wozniak si žije klidným životem čtyřicetiletého solitéra, který se nikam nežene. Nemá děti, nemá manželku, má svůj život. Problémem tohoto filmu není začátek, ani prostředek, ale konec. Wozniak je tak trochu sobecký blb, ü něhož se jednoho dne objeví právník a oznámí mu, že díky chybě ve obance z jeho „dárku“ vzniklo více než 500 dětí. Tak to je přeci fajn způsob, jak si totálně podělat život, nemyslíte? Všichni mu říkají, aby to neřešil, ale on se rozhodne a otevře obálku se jmény.

zdroj: Archiv


Pohoda, nic víc

Je to nesmysl, je to tak přehnaně pitomá umělecká licence tvůrců filmu, že to urputně bije do očí. Kdo by tohle prostě udělal? Kdo by měl zájem poznat několik stovek svých dětí? Nikdo, ale David do toho půjde a díky tomu se snímek rozjede do velmi vtipných a místy až pekelných zákrut. Dialogy fungují a především výborně baví. Hlavní osou příběhu samozřejmě není Wozniakovo putování za již dospělými dětmi, ale snaha tvůrců, aby dospěl, zmoudřel a polepšil se. A to je hlavní kámen úrazu. Proč mají tvůrci vždycky tu idiotskou potřebu napravovat svobodomyslné pohodáře a před kamerou z nich dělat naivní trouby, co nakonec skončí v náručí té svojí harpyje. Cesta k polepšení je naštěstí lemována opravdu zdařilými frky, které z filmu dělají jednu z lepších komedií roku a Vince Vaughn si roli tatínka, který se rozhodne stát andělem strážným všech svých dětí, opravdu užívá.

Komedie listopadu

Pozdravy ze spermabanky nejsou originální, odpůrců žánru budou prskat, že jsou laciné a vlastně budou mít pravdu. Jenže to funguje, na nic si to nehraje a Vince Vaughn je zde opravdu přesvědčivým tátou, co se rozhodl polepšit. Nakonec mu vlastně i tu změnu povahy odpustíte a budete za ni rádi. Pozdravy ze spermobanky fungují a to je vlastně nejdůležitější. Že se na ně asi už nikdy znovu nepodíváte? A komu to nyní vadí?

Hodnocení: 70 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jason Momoa si střihne sněhuláka

Jason Momoa si střihne sněhuláka

2. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros se dohodlo se Stampede Ventures na tom, že zrovna teď je ten pravý čas, kdy by měl vzniknout nový film o sněhulákovi.
Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

1. 7. 2020 | Trailery | Adam Homola

Nový hororový film Amulet má na svědomí debutující scénáristka a režisérka Romola Rarai.
U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

30. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Že se chystají další Piráti z Karibiku víme už nějakou dobu. A nedávno jsme zaznamenali i spekulaci o tom, že otěže po Johnny Deppovi převezme Karen Gillan.
Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

29. 6. 2020 | Trailery | Adam Homola

Gerard Butler míří do dalšího katastrofického filmu, tak doufejme, že to bude lepší než Geostorm.