Pohádku Kovář z Podlesí uvidí v předpremiéře rožnovský skanzen

- Téma autor: Michal Burkoň

Pohádku Kovář z Podlesí uvidí v předpremiéře příští středu jako první návštěvníci Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kde se pohádka v loňském roce natáčela. ČTK o tom informovala Barbora Janečková z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy. Do kin pohádka přijde 16. května. Režíroval ji a scénář napsal Pavel Göbl, v titulní roli kováře se představí Bolek Polívka.

Kovář z Podlesí

Kovář z Podlesí,zdroj: Bontonfilm

Předpremiéra se uskuteční 8. května v 18:00 v prostorách Janíkovy stodoly, následující promítání pak od 20:00. "Vstup na akci je zdarma, s ohledem na kapacitu sálu (260 osob) je nutné místenky rezervovat předem na jméno. Maximální počet na osobu jsou čtyři kusy," uvedla Janečková. Účast na předpremiéře přislíbili režisér, kameraman i někteří herci.

"Hlavním tématem Kováře z Podlesí je pohádkový souboj dobra se zlem, snaha o získání pravé lásky a objevování hodnot opravdového přátelství. V pohádce hrají kromě herců i klasické loutky a 3D počítačovou animací zpracovaný drak," přiblížila Petra Zbranková z Valašského muzea v přírodě.

Roli starosty ztvárnil Josef Somr a postavu draka namluvil Vratislav Brabenec, člen legendárních Plactic People of the Universe, který vystoupí i v roli hostinského. V pohádce hrají i Bára SeidlováMilan MarkovičJiří PechaIvana Uhlířová a Božidara Turzanovová. Ve tři zlé víly se proměnily Ivana ChýlkováSzidi Tobias a Iveta Dušková. Autory hudby a textu titulní písně Čočka a hrách jsou Peter Binder a Robert Nebřenský, leadeři skupiny Vltava.

Göbl debutoval jako spolurežisér celovečerního filmu Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2005). V roce 2009 natočil komedii Veni, vidi, vici.

Kovář z Podlesí

Kovář z Podlesí,zdroj:Bontonfilm

Rožnovský skanzen před ním využil například Juraj Jakubisko pro Perinbabu (1985), natáčely se zde například i snímky Nikola Šuhaj loupežník (1977) s Petrem Čepkem, Evou Jakoubkovou a Danou Medřickou, O Nesytovi (1994) s Martinem Zounarem, Lindou Rybovou a Jiřím Schmitzerem, Hanele (1999) Karla Kachyni s Ladou Jelínkovou, Jiřím Ornestem, Táňou Fischerovou a Milanem Lasicou nebo Dvanáct měsíčků (2012) Karla Janáka s Romanem Vojtkem, Marií Majkusovou a Veronikou Žilkovou.

Tagy: filmy skanzen Český film Rožnov pod Radhoštěm

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.