Pohádka Kovář z podlesí se v kinech objeví 16. května

- Téma autor: Michal Burkoň

Pohádku, ve které je všechno "tak trochu jinak", představil na pracovní projekci v Praze scenárista a režisér Pavel Göbl. Má název Kovář z Podlesí a do kin přijde 16. května. Titulní roli ztvárnil Bolek Polívka, který se na plátně objeví společně s klasickými loutkami křečka a veverky i postavou draka, která vznikla počítačovou animací. Výtvarníkem byl František Antonín Skála.

Kovář z Podlesí

Kovář z Podlesí,zdroj: Bontonfilm

Jak to v pohádkách bývá, jde i nyní o souboj dobra se zlem, snahu o získání pravé lásky a objevení opravdového přátelství.

Další role vytvořili například Josef SomrMilan MarkovičRostislav NovákIvana Chýlková a Barbora Seidlová.

Na městečko Podlesí je uvržena kletba, kterou může zlomit Toník, synovec místního kováře. Ten je válečným invalidou a tak trochu i lenochem. Toník mu proto vyrobil spoustu vynálezů, které mu usnadňují život. K jejich obsluze vycvičil pana Křečka a pana Veverku, kteří pohánějí i jeho důmyslné pojízdné křeslo.

K napsání scénáře podnítila Göbla dřívější spolupráce s Českou televizí. "Nejprve jsem napsal studiovou pohádku, z níž se pak zrodil snímek pro kina. Přidal jsem tam známé archetypy jako nechtěný ženich nebo kouzelný meč, který je, spolu s postavou odvahu nabírajícího psa, přítomen v jedné kratičké Tolkienově povídce," řekl Göbl ČTK.

Animované scény se podle něj dotáčely dodatečně s částmi dekorace, drak vznikl na počítači ve 3D. "Kdybychom chtěli, aby byl loutkou, buď by měl dva a půl metru, či byl malinký, což by nebylo hezké," podotkl.

"Spoustu času jsem při natáčení proseděl a prokulhal. S protézou, kterou jsem měl, to nebylo vůbec jednoduché, ale nakonec jsem se s ní naučil chodit," dodal Polívka.

Kovář z Podlesí

Kovář z Podlesí,zdroj:Bontonfilm

Snímek vznikl ve společnosti Next Production v koprodukci s Českou televizí, UPP, Rádiem a televizí Slovenska a firmou Incognito Production za podpory Státní fondu kinematografie a slovenského ministerstva kultury. Film se natáčel ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.

Göbl debutoval jako spolurežisér celovečerního filmu Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2005). V roce 2009 natočil komedii Veni, vidi, vici.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.