Podívejte se na unikátní záběry z natáčení špionážního velkofilmu Tenet

27. 8. 2020 - 10:30 | Trailery | Adam Homola

Podívejte se na unikátní záběry z natáčení špionážního velkofilmu Tenet zdroj: Warner Bros

Takhle se natáčí velkofilm bez počítačových triků.

Nevypadá to, že by celosvětová pandemie koronaviru ustupovala, a tak není divu, že kinaři patří mezi ty ekonomicky nejvíce ohrožené podniky. Namačkat desítky lidí do malého prostoru na několik hodin v současné situaci prostě nechcete. Některá kina přesto fungují a byť v nich doteď nic moc nebylo a ty největší blockbustery se musely odložit, začíná se to pomalu měnit. A první skutečně velkou vlaštovkou je Tenet.

Nový film Chrise Nolana, režiséra Počátku, Dokonalého triku, Interstellaru a také trilogie Temný rytíř. Tenet je špionážní thriller s rozsahem, který si nezadá s libovolnou bondovkou. jen s tím rozdílem, že si tu Nolan opět hraje s časem. A to tak, že hodně. Některé časové triky jste mohli vidět už v předchozích trailerech, další jsou k vidění v aktuálním videu.

To vás vezme za kulisy, které se ale neskládají ze zeleného plátna a počítačových triků. Ostatně byl to sám Nolan, kdo nedávno prohlásil, že Tenet má méně počítačových triků než téměř libovolná romantická komedie. A jak můžete vidět níže, když pan režisér potřeboval nabourat letadlo do budovy, tak prostě naboural (reálné) letadlo do (reálné) budovy.

Tenet jde do kin tento týden a hrají v něm John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Martin Donovan, Fiona Dourif, Yuri Kolokolnikov, Himesh Patel, Clémence Poésy, Aaron Taylor-Johnson, Michael Caine, Kenneth Branagh a další.

zdroj: Warner Bros.

Zdroje: Warner Bros

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.