Počátek: nový film Christophera Nolana s Leonardem DiCapriem v hlavní roli

19. 7. 2010 - 19:15 | Téma | red

Počátek: nový film Christophera Nolana s Leonardem DiCapriem v hlavní roli zdroj: tisková zpráva

Dvě stě milionů dolarů (zhruba čtyři miliardy korun) činil podle odborného tisku rozpočet mezinárodně obsazeného sci-fi akčního snímku nazvaný Počátek. Do českých kin ho od 22. července uvede ve 38 kopiích společnost Warner Bros., která ho dnes představila na pracovní projekci. Hlavní roli vytvořil Leonardo DiCaprio.

Režisérem projektu, scenáristou i jedním z producentů byl Christopher Nolan, který diváky zavádí na různá místa na světě i do intimního světa snů. DiCaprio představuje zkušeného zloděje, špičku v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Tato schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Dostává šanci na vykoupení; poslední akce mu může vrátit normální život, pokud se mu podaří provést nemožné. Místo dokonalé krádeže musí se svým týmem zvrátit běh věcí. Jeho úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji.

Počátek, Inception, Lukas Haas, Ken Watanabe

Další role ztvárnili Ken Watanabe (Poslední samuraj), Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard (Edith Piaf), Ellen Page, Tom Hardy, Cillian Murphy (Batman začíná), Tom Berenger (Training Day), Dileep Rao (Avatar) a Michael Caine (Pravidla moštárny).
Podle producentky Emmy Thomas bylo nejtěžší najít rovnováhu mezi napínavým thrillerem a citovým rozměrem příběhu. "Film má prvky gangsterky, ale posazené do více fantazijního prostředí," uvedla v distribučních materiálech. I proto chtěli udělat film "ve velkém stylu" a při natáčení doslova objeli celou zeměkouli.

Hlavní části se odehrávaly v šesti zemích, štáb zažil vše počínaje vedrem marockého Tangeru až po zasněžené kanadské Calgary. Natáčeli v Tokiu, Paříži a v Los Angeles, kde tým zvláštních efektů stvořil akční scénu v podobě nákladního vlaku uprostřed ulice. Nolan se vrátil i do leteckých hangárů v anglickém městě Cardington, kde točil některé scény pro filmy Batman začíná a Temný rytíř.

Počátek, Inception, Joseph Gordon-Levitt, Leonardo DiCaprio

Herci museli zvládnout například zařízení popírající zemskou přitažlivost, schopné otočit se o 365 stupňů, nebo zařízení, které dokázalo všechny a všechno naklonit na šikmou plochu. Přesto se režisér snažil co nejvíce scén pořídit klasickým způsobem a podíl těch upravených počítačovou grafikou snížit. "Ať už jsme natáčeli honičku na lyžích, potápění pod vodou či scénu při nulové gravitaci, vždycky jsem chtěl dosáhnout nejzazší hranice toho, co ještě lze reálně natočit," vysvětlil. Tento svůj projekt připravoval přes deset let.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.