Film Počátek s Leonardem DiCapriem vede žebříček návštěvnosti amerických kin

26. 7. 2010 - 16:00 | Téma | red

Film Počátek s Leonardem DiCapriem vede žebříček návštěvnosti amerických kin zdroj: tisková zpráva

Film o vetřelcích do lidských snů Počátek od režiséra Christophera Nolana si drží první příčku návštěvnosti v severoamerických kinech. Jeho návštěvnost druhý víkend po uvedení překonala očekávání distributorů. Až na druhé místo se zařadila nejúspěšnější novinka víkendu, špionážní thriller Salt s Angelinou Jolieovou v titulní roli.

Počátek, v němž hlavní roli ztvárnil Leonardo DiCaprio, vydělal o víkendu 43,5 milionu dolarů (844 milionů korun). Je to přibližně o třetinu méně než za předchozí víkend. Podle distributorů se však obvykle příjmy filmů mezi prvním a druhým víkendem propadnou o polovinu, snímek o zlodějích myšlenek ukrytých v podvědomí proto předčil očekávání.
Podle distributorů zájem o Nolanův snímek posiluje vyprávění diváků, kteří si navzájem doporučují různé snímky. Dost lidí také jde na Počátek i podruhé. "Když dostanete tuhle sílu do pohybu, je těžké ji zastavit," řekl k tomu Dan Fellman ze společnosti Warner Bros., která film distribuuje.

Počátek, Leondardo DiCaprio

Až druhou příčku v žebříčku obsadil film Salt o skupině ruských spících agentů, kteří chtějí zaútočit na Spojené státy. Novinka za víkend vydělala 36,5 milionu dolarů (710 milionů korun). Odborníci před uvedením filmu do kin odhadovali, že Salt může za první víkend vydělat přes 40 milionů dolarů (778 milionů korun), distributoři snímku však tvrdili, že jsou s výsledkem spokojeni.

Pro hlavní hvězdu filmu Angelinu Jolie je ale výsledek podle agentury Reuters určitým zklamáním. Její oba předchozí velké filmy Wanted a Pán a paní Smithovi vydělaly za první víkend po uvedení přes 50 milionů dolarů (972 milionů korun).

Salt, Angelina Jolie

Na třetí místo žebříčku klesla tento víkend dvojka minulého týdne Já, padouch. Animovaný 3D snímek vydělal 24,1 milionu dolarů (469 milionů korun). Čtvrtou příčku obsadil rodinný film Čarodějův učeň se zisky 9,7 milionu dolarů (189 milionů korun), první pětku uzavírá nejúspěšnější letošní film Toy Story 3: Příběh hraček, který distributorům tento víkend vynesl devět milionů dolarů (175 milionů korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.