Film Počátek s Leonardem DiCapriem vede žebříček návštěvnosti amerických kin

26. 7. 2010 - 16:00 | Téma | red

Film Počátek s Leonardem DiCapriem vede žebříček návštěvnosti amerických kin zdroj: tisková zpráva

Film o vetřelcích do lidských snů Počátek od režiséra Christophera Nolana si drží první příčku návštěvnosti v severoamerických kinech. Jeho návštěvnost druhý víkend po uvedení překonala očekávání distributorů. Až na druhé místo se zařadila nejúspěšnější novinka víkendu, špionážní thriller Salt s Angelinou Jolieovou v titulní roli.

Počátek, v němž hlavní roli ztvárnil Leonardo DiCaprio, vydělal o víkendu 43,5 milionu dolarů (844 milionů korun). Je to přibližně o třetinu méně než za předchozí víkend. Podle distributorů se však obvykle příjmy filmů mezi prvním a druhým víkendem propadnou o polovinu, snímek o zlodějích myšlenek ukrytých v podvědomí proto předčil očekávání.
Podle distributorů zájem o Nolanův snímek posiluje vyprávění diváků, kteří si navzájem doporučují různé snímky. Dost lidí také jde na Počátek i podruhé. "Když dostanete tuhle sílu do pohybu, je těžké ji zastavit," řekl k tomu Dan Fellman ze společnosti Warner Bros., která film distribuuje.

Počátek, Leondardo DiCaprio

Až druhou příčku v žebříčku obsadil film Salt o skupině ruských spících agentů, kteří chtějí zaútočit na Spojené státy. Novinka za víkend vydělala 36,5 milionu dolarů (710 milionů korun). Odborníci před uvedením filmu do kin odhadovali, že Salt může za první víkend vydělat přes 40 milionů dolarů (778 milionů korun), distributoři snímku však tvrdili, že jsou s výsledkem spokojeni.

Pro hlavní hvězdu filmu Angelinu Jolie je ale výsledek podle agentury Reuters určitým zklamáním. Její oba předchozí velké filmy Wanted a Pán a paní Smithovi vydělaly za první víkend po uvedení přes 50 milionů dolarů (972 milionů korun).

Salt, Angelina Jolie

Na třetí místo žebříčku klesla tento víkend dvojka minulého týdne Já, padouch. Animovaný 3D snímek vydělal 24,1 milionu dolarů (469 milionů korun). Čtvrtou příčku obsadil rodinný film Čarodějův učeň se zisky 9,7 milionu dolarů (189 milionů korun), první pětku uzavírá nejúspěšnější letošní film Toy Story 3: Příběh hraček, který distributorům tento víkend vynesl devět milionů dolarů (175 milionů korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.