Piráti z Karibiku svoji novou šanci zase promarnili

26. 5. 2017 8:00 - Novinky | Autor: Adam Homola

Piráti z Karibiku svoji novou šanci zase promarnili Zdroj: Archiv

Nezachránil to navrátivší se Depp, rozpadající se Bardem, nebo nečekaný Bloom. A nepomohla ani změna na postu režiséra. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta jsou podle prvních reakcí nic moc. Prý jen zase další drahý a nudný hollywoodský spektákl.

Noví Piráti bohužel neprolomili své prokletí a kvalitativně jde série pořád dolů. Nebo se spíš už u třetího dílu zastavila někde pod průměrem a od té doby tam jenom přešlapuje. Duo méně známých režisérů, Javier bardem jako záporák, návrat Blooma i Knightley naznačovaly, že bychom se mohli tentokrát dočkat třeba něčeho odvážnějšího, zajímavějšího a prostě lepšího.

Bohužel to tak ale není. Film má na Metacritic průměrné hodnocení 41 ze 100 (na základě 29 recenzí) a většina z nich je průměrná či spíše podprůměrná. Najdou se tam ale i velmi pozitivní kousky, například redaktorovi Total Filmu se pátí Piráti líbili. V recenzi si pochvaluje tempo, epické scény a postavy, který prý mají dostatečný prostor zazářit i vedle přehrávajícího Deppa.

Chválí i USA Today, kde tamní redaktor píše: „I navzdory slabším chvilkám nabízí film zajímavý příběh s rodinnými tóny, nadprůměrnými dobrodružnými scénami a fantastickým novým záporákem v podání Javiera Bardema.“

Někomu se holt mohou pátí Piráti líbit, pokud se ten někdo spokojí s jednoduchou zábavou a spekátklem. Takoví jsou Piráti podle redaktora CineVue, který ale dodává, že jsou taky sotva originální a že zrovna tohle pokračování opravdu nutné nebylo.

Bohužel pro tvůrce ale převažují recenze negativní. Film je sice relativně krátký a tak i negativní recenze pochvalují rychlejší tempo, nicméně alespoň podle Guardianu je to pořád ta stejná věc pořád dokola, která jen tentokrát jede zase na neutral. V Rolling Stone už nebyli tak smířliví a rovnou napsali, že je to „zbytečně nafouknuté, nudné, repetitivní a vysilující.“

Chválu zrovna nepěli ani v Consequence of Sound, podle jejichž redaktora to nemá „žádnou tvář, styl a není to ani zajímavé. Je to jen pomalá plavba od jedné přepálené scenérie k druhé.“

Film se v originále jmenuje Pirates of the Caribbean: Dead Man Tell no Tales a možná by ty příběhy měli přestat vyprávět scénáristé. Jenže to samozřejmě jen tak nehrozí. Vyprávět se bude do té doby, dokud na to budou lidi chodit v kinech to bude dávat pravidelně kolem miliardy dolarů. Což se zatím děje a asi by málokoho nepřekvapilo, kdyby se na podobnou metu nedostala taky Salazarova pomsta.

Zdroje: Metacritic

ČLÁNKY O FILMU

Digitální omlazování aneb sen o nesmrtelných hercích

Digitální omlazování aneb sen o nesmrtelných hercích

6. 8. 2019 | Téma | Václav Rybář

Kdy se konečně dočkáme věrohodných digitálních klonů?
7 filmových sérií, které končí příliš pozdě

7 filmových sérií, které končí příliš pozdě

17. 6. 2019 | Téma | Václav Rybář

V nejlepším se má přestat. Jenže je to umění, které hollywoodští producenti a tvůrci televizních i filmových seriálů málokdy ovládají.
Podívejte se jak skutečný Jack Sparrow vítal návštěvníky Disneylandu

Podívejte se jak skutečný Jack Sparrow vítal návštěvníky Disneylandu

2. 5. 2017 | Novinky | Adam Homola

Premiéra nových Pirátů z Karibiku se blíží a než se Salazar pokusí o svoji pomstu, musí Disney nahnat lidi do kin. Marketing se tak pomalu rozjíždí a jednou z jeho zábavnějších a zajímavějších součástí byl nedávný kousek Johnnyho Deppa.
Piráti z Karibiku se tváří temně, ale pak přijde Jack Sparrow

Piráti z Karibiku se tváří temně, ale pak přijde Jack Sparrow

6. 2. 2017 | Dokina.cz | Adam Homola

Série Piráti z Karibiku vydělala příliš peněz na to, abychom se nedočkali dalších dílů. Byť se to mělo raději všechno zaříznout po dvojce, ale lidi na kapitána Jacka Sparrowa do kina furt chodí. A chodit budou nejspíš i u nového dílu Piráti z Karibiku: Salazarova Pomsta, který se konečně dočkal prvního pořádného traileru.
Star Wars: Rogue One - Disney odhalil na D23 obsazení očekávaného hitu

Star Wars: Rogue One - Disney odhalil na D23 obsazení očekávaného hitu

17. 8. 2015 | Téma | Vojtěch Karlík

Fanclub Walta Disneyho D23 uspořádal v Kalifornii v pořadí čtvrté setkání příznivců studia Walta Disneyho a opět to bylo hlavně nových filmech a očekávaných premiérách. V současné době se už pod tímto názvem skrývá celá řada žánrů i studií. Takže se dočkali nejen milovníci pohádek, ale také komiksových filmů a bylo zde oznámeno rozšíření Disneylandu o atrakce ze světa Hvězdných válek.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.
Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.