Piráti z Karibiku svoji novou šanci zase promarnili

26. 5. 2017 - 8:00 | Novinky | Adam Homola

Piráti z Karibiku svoji novou šanci zase promarnili zdroj: tisková zpráva

Nezachránil to navrátivší se Depp, rozpadající se Bardem, nebo nečekaný Bloom. A nepomohla ani změna na postu režiséra. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta jsou podle prvních reakcí nic moc. Prý jen zase další drahý a nudný hollywoodský spektákl.

Noví Piráti bohužel neprolomili své prokletí a kvalitativně jde série pořád dolů. Nebo se spíš už u třetího dílu zastavila někde pod průměrem a od té doby tam jenom přešlapuje. Duo méně známých režisérů, Javier bardem jako záporák, návrat Blooma i Knightley naznačovaly, že bychom se mohli tentokrát dočkat třeba něčeho odvážnějšího, zajímavějšího a prostě lepšího.

Bohužel to tak ale není. Film má na Metacritic průměrné hodnocení 41 ze 100 (na základě 29 recenzí) a většina z nich je průměrná či spíše podprůměrná. Najdou se tam ale i velmi pozitivní kousky, například redaktorovi Total Filmu se pátí Piráti líbili. V recenzi si pochvaluje tempo, epické scény a postavy, který prý mají dostatečný prostor zazářit i vedle přehrávajícího Deppa.

Chválí i USA Today, kde tamní redaktor píše: „I navzdory slabším chvilkám nabízí film zajímavý příběh s rodinnými tóny, nadprůměrnými dobrodružnými scénami a fantastickým novým záporákem v podání Javiera Bardema.“

Někomu se holt mohou pátí Piráti líbit, pokud se ten někdo spokojí s jednoduchou zábavou a spekátklem. Takoví jsou Piráti podle redaktora CineVue, který ale dodává, že jsou taky sotva originální a že zrovna tohle pokračování opravdu nutné nebylo.

zdroj: Falcon

Bohužel pro tvůrce ale převažují recenze negativní. Film je sice relativně krátký a tak i negativní recenze pochvalují rychlejší tempo, nicméně alespoň podle Guardianu je to pořád ta stejná věc pořád dokola, která jen tentokrát jede zase na neutral. V Rolling Stone už nebyli tak smířliví a rovnou napsali, že je to „zbytečně nafouknuté, nudné, repetitivní a vysilující.“

Chválu zrovna nepěli ani v Consequence of Sound, podle jejichž redaktora to nemá „žádnou tvář, styl a není to ani zajímavé. Je to jen pomalá plavba od jedné přepálené scenérie k druhé.“

Film se v originále jmenuje Pirates of the Caribbean: Dead Man Tell no Tales a možná by ty příběhy měli přestat vyprávět scénáristé. Jenže to samozřejmě jen tak nehrozí. Vyprávět se bude do té doby, dokud na to budou lidi chodit v kinech to bude dávat pravidelně kolem miliardy dolarů. Což se zatím děje a asi by málokoho nepřekvapilo, kdyby se na podobnou metu nedostala taky Salazarova pomsta.

Zdroje: Metacritic

ČLÁNKY O FILMU

Digitální omlazování aneb sen o nesmrtelných hercích

Digitální omlazování aneb sen o nesmrtelných hercích

6. 8. 2019 | Téma | Václav Rybář

Kdy se konečně dočkáme věrohodných digitálních klonů?
7 filmových sérií, které končí příliš pozdě

7 filmových sérií, které končí příliš pozdě

17. 6. 2019 | Téma | Václav Rybář

V nejlepším se má přestat. Jenže je to umění, které hollywoodští producenti a tvůrci televizních i filmových seriálů málokdy ovládají.
Podívejte se jak skutečný Jack Sparrow vítal návštěvníky Disneylandu

Podívejte se jak skutečný Jack Sparrow vítal návštěvníky Disneylandu

2. 5. 2017 | Novinky | Adam Homola

Premiéra nových Pirátů z Karibiku se blíží a než se Salazar pokusí o svoji pomstu, musí Disney nahnat lidi do kin. Marketing se tak pomalu rozjíždí a jednou z jeho zábavnějších a zajímavějších součástí byl nedávný kousek Johnnyho Deppa.
Piráti z Karibiku se tváří temně, ale pak přijde Jack Sparrow

Piráti z Karibiku se tváří temně, ale pak přijde Jack Sparrow

6. 2. 2017 | Dokina.cz | Adam Homola

Série Piráti z Karibiku vydělala příliš peněz na to, abychom se nedočkali dalších dílů. Byť se to mělo raději všechno zaříznout po dvojce, ale lidi na kapitána Jacka Sparrowa do kina furt chodí. A chodit budou nejspíš i u nového dílu Piráti z Karibiku: Salazarova Pomsta, který se konečně dočkal prvního pořádného traileru.
Star Wars: Rogue One - Disney odhalil na D23 obsazení očekávaného hitu

Star Wars: Rogue One - Disney odhalil na D23 obsazení očekávaného hitu

17. 8. 2015 | Téma | Vojtěch Karlík

Fanclub Walta Disneyho D23 uspořádal v Kalifornii v pořadí čtvrté setkání příznivců studia Walta Disneyho a opět to bylo hlavně nových filmech a očekávaných premiérách. V současné době se už pod tímto názvem skrývá celá řada žánrů i studií. Takže se dočkali nejen milovníci pohádek, ale také komiksových filmů a bylo zde oznámeno rozšíření Disneylandu o atrakce ze světa Hvězdných válek.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

2. 12. 2022 | Téma | Matěj Svoboda

Konec roku bude v kinech velkolepý, vrací se totiž James Cameron se svým Avatarem. A nuda nebude ani na streamu, je libo pokračování detektivky Na nože?
První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

2. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak a je to tady! Po letech čekání a nespočtu odkladů je pátý Indy konečně natočený a my se můžeme pokochat první ukázkou.
Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

1. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Pokud se váš film jmenuje Medvěd na koksu (v originále Cocaine Bear), budí jistá očekávání. A novinka Elizabeth Bank svému názvu skutečně dostává.
Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

30. 11. 2022 | Novinky | Adam Homola

Legendární španělský herec nepolevuje a objeví se i v nadcházejícím a netrpělivě očekávaném pátém Indiana Jonesovi. Nicméně on sám uvádí věci na pravou míru.