Oscarového večera se zůčastní i horolezec, jenž inspiroval film 127 hodin

- eXtra kiNo autor: red

Aron Ralston, dobrodruha a horolezec, jehož příběhem se inspiroval snímek 127 hodin, se zúčastní nedělního předávání Oscarů. Ralston to prý oznámil v soutěžním pořadu americké televize NBC.

Ralston se v roce 2003 vydal do kaňonu Blue John v americkém státě Utah. Tehdy šestadvacetiletý muž nikomu neřekl, kam míří. Spadl na něj balvan, který mu přimáčkl ruku ke stěně úzké soutěsky. Po více než pěti dnech bezvýsledných snah se osvobodit si ruku uřízl a dostal se do bezpečí. O rok později napsal o svém dobrodružství knihu, ze které se stal bestseller.

Film režiséra Dannyho Boyla natočený na motivy Ralstonova příběhu byl nominován na šest cen Akademie filmových věd a umění, včetně Oscarů pro nejlepšího herce v hlavní roli a za nejlepší film roku.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.