Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti.
Hned jak režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, 28 dní poté, Pláž) objevil Ralstonův příběh, poslal knihu svému spolupracovníkovi Christianu Colsonovi, který produkoval Milionáře z chatrče. Boyle viděl v příběhu příležitost zpracovat jedinečný zážitek, který dokáže v každé vteřině nabité fantazií, snem, vzpomínkou, smutkem nebo lítostí pohltit diváky. Viděl možnost zachytit člověka, jak se ze zoufalství přesune k silnému znovuodhodlání žít, které ho přinutí dokázat, co se zdá nemožné.
127 hodin je napínavý, živelný film, který diváky vtáhne do neobyčejného dobrodružství, a který ukazuje, co všechno dokážeme, když se rozhodneme, že chceme žít.
Chtěl jsem, aby byli diváci s Aronem v kaňonu dokud se mu nepodaří dostat se ven.
Od začátku, kdy Danny Boyle začal číst Ralstonovy memoáry, přesně věděl, jakým způsobem chce tento příběh natočit. Použil kameru pro detailní záběry, díky čemuž se diváci mohou vžít do Ralstonovy kůže i hlavy během situací, kdy mu jde o život. “Chtěl jsem, aby byli diváci s Aronem v kaňonu a zůstali tam, dokud se mu nepodaří se dostat ven,” vysvětluje režisér. “Samozřejmě jsem to vnímal jako mimořádný příběh o přežití v divoké přírodě, ale kromě toho je zde další rozměr, který lidi překvapí. Není to jen o tom, jak Aron přežil, jakkoliv je to neuvěřitelné. Je to i o životní síle, která je silnější než individuální odhodlání Arona. Je to síla, která je v každém z nás, ale projeví se jen v mezních situacích.“