Nový Sherlock Holmes v kinech již 5. ledna

24. 12. 2011 - 15:52 | Téma | red

Nový Sherlock Holmes v kinech již 5. ledna zdroj: tisková zpráva

Začátkem roku se v kinech objeví americký film Sherlock Holmes s podtitulem Hra stínů, ve kterém si zahráli například Robert Downey Jr., Jude Law, Jared Harris, Eddie Marsan, Rachel McAdamsová, Noomi Rapaceová a Stephen Fry. Distribuční společnost WarnerBros snímek představila novinářům.

Film režiséra Guye Ritchieho je už druhým novodobým ztvárněním příběhů slavného detektiva, kterého režisér pojal jako akčního hrdinu, což si Downey jr. opět při natáčení užil. I zde ho doprovází dr. Watson, který mu je oproti předlohám rovnocenným partnerem. Hraje ho Jude Law. Na plátně se objeví i profesor Moriarty, Holmesův protivník dobře známý z Doyleových knih. Jeho postava na konci prvního snímku uvedeného před rokem zůstala otevřená, což tehdy napovědělo, že studio Warner Brothers počítá s pokračováním. Stalo se a i nový projekt nechává konec otevřený.

Sherlock Holmes: Hra stínů

Když v novém příběhu najdou rakouského korunního prince mrtvého, vypadá to podle důkazů, jak je interpretuje inspektor Lestrade, na sebevraždu. Ale Sherlock Holmes usuzuje, že princ se stal obětí vraždy, která je navíc částí zlověstnější záhady, kterou zkonstruoval profesor Moriarty. Právě ten je však pořád o krok před ním. Intelektuálně se mu vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s chybějícím pocitem svědomí mu může pomoci slavného detektiva předstihnout. Režisér se prý rád vrátil k Holmesovu světu; už proto, že jeho zkušenost s prvním dílem byla pozitivní.

Autorem hudby je opět Hans Zimmer, který spolupracoval už na prvním snímku. Složil nové téma pro Moriartyho. Do hudby vtělil cikánskou kulturu, ovlivňující postavu Sim, která byla první anglickou rolí pro Noomi Rapaceovou. Tato herečka se dostala do povědomí ve švédském filmu Muži, kteří nenávidí ženy.

Sherlock Holmes: Hra stínů

Zimmer navštívil romské vesnice na Slovensku, kde objevil neuvěřitelné muzikantství. "Oslovil jsem několik kapel, posadil (muzikanty) do autobusu a odvezl do Vídně, kde jsme v malém studiu nahráli spoustu muziky. Ačkoli já neumím romsky a oni neuměli německy ani anglicky, tak jakmile jsme si sedli a začali hrát, bylo úplně jedno, kdo jak hovoří," uvedl.

ČLÁNKY O FILMU

Sherlock Holmes je nadále v čele tabulky návštěvnosti českých kin

Sherlock Holmes je nadále v čele tabulky návštěvnosti českých kin

17. 1. 2012 | Téma | red

Akčně pojatý Sherlock Holmes s podtitulem Hra stínů zůstává druhý týden na prvním místě v tabulce nejnavštěvovanějších filmů v tuzemských kinech. Americké zpracování dobrodružství neomylného detektiva již navštívilo téměř 130.000 diváků, kteří v pokladnách kin nechali přes 17 milionů korun.
Akční Sherlock Holmes vede tabulku návštěvnosti českých kin

Akční Sherlock Holmes vede tabulku návštěvnosti českých kin

13. 1. 2012 | Téma | red

Více než sedmdesáti tisícům divákům, které přilákal do českých kin při prvním popremiérovém víkendu, vděčí akčně pojatý americký film Sherlock Holmes s podtitulem Hra stínů za první místo v tabulce nejnavštěvovanějších titulů. Na druhé místo ve víkendové tabulce návštěvnosti odsunul animovaného Kocoura v botách, který se v čele držel více než měsíc. Dosud má na kontě přes 188.000 diváků, kteří v pokladnách kin nechali více než 26 milionů korun.
Sherlock Holmes: Hra stínů

Sherlock Holmes: Hra stínů

5. 1. 2012 | Téma | red

Robert Downey mladší hraje roli nejslavnějšího detektiva na světě Sherlocka Holmese. Ve filmu „Sherlock Holmes: Hra stínů.“ Jude Law se vrací jako jeho úžasný kolega Dr. Watson., Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu... až dosud.
Americká kina ovládl čtvrtý díl ságy Mission: Impossible

Americká kina ovládl čtvrtý díl ságy Mission: Impossible

28. 12. 2011 | Téma | red

Americká kina ovládl o vánočním víkendu čtvrtý díl série Mission: Impossible - Ghost Protocol, když se s velkým náskokem stal nejnavštěvovanějším filmem. Podle agentury Reuters kritici úspěch vyzdvihují zejména kvůli několika předchozím neúspěchům představitele hlavní role Toma Cruise. Celosvětově vydělal film od uvedení na filmová plátna minulý víkend již 218,6 milionů dolarů (4,3 miliardy korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.