Nová komedie Machři propadla u filmových kritiků

30. 7. 2010 - 19:10 | Téma | red

Nová komedie Machři propadla u filmových kritiků zdroj: tisková zpráva

Nová americká komedie Machři sleduje peripetie skupiny přátel, kteří se rozhodnou vrátit se i s rodinami na jeden víkend do domovského města. Snaží se připomenout si společně strávené chvíle a současně zlepšit vztahy se svými nejbližšími. U zahraničních kritiků film i přes účast populárních herců v čele s komikem Adamem Sandlerem a Salmou Hayekovou zcela propadl; čeští diváci jsou k němu zatím mnohem shovívavější. Do českých kin vstoupí Machři 26. srpna.

Děj letní rodinné komedie režiséra Dennise Dugana je poměrně jednoduchý. Petice bývalých spolužáků, které si s viditelnou chutí zahráli známí filmoví baviči Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade a Rob Schneider, dá po dvaceti letech dohromady smrt jejich trenéra basketbalu. Kvůli pohřbu se totiž sejdou i s rodinami v městečku, odkud všichni před lety odešli. Aby si mohli zavzpomínat na staré dobré časy, pronajmou si velký dům u jezera, kde chtějí strávit společný víkend. Vyjedou si na ostrůvek uprostřed jezera, aby zde rozprášili popel zesnulého kouče, udělají si výlet do akvaparku a v zápase proti basketbalovému týmu soupeřů z mládí si připomenou své dávno zapomenuté sportovní nadšení.

Machři

Pobyt v prázdninovém domě se nakonec zalíbí i zprvu nepříliš nadšeným manželkám pětice hrdinů a přesvědčí i jejich zpovykané děti, že pohyb na čerstvém vzduchu a společné zážitky jsou lepší než počítačové hry.

Recenze v anglicky psaných médiích, které shromažďuje server rottentomatoes.com, nepatří k nejlichotivějším. Kritici se shodli, že i když v Machrech hraje mnoho zkušených komiků, snímku ubližuje nevýrazná režie a nevyrovnaný a přízemní humor, jenž hercům předepisuje scénář. Film od nich proto získal v celkovém hodnocení pouze 11 procent.
Sandlerova nová komedie prý připomíná domácí video, na němž si běžní lidé natáčí svoji rodinu, napsal Los Angeles Times. Je také příliš sentimentální, plná špatných vtipů a kamera jakoby vše zabírala z nesprávných úhlů, dodal recenzent amerického deníku. Machři vypadají jako práce lidí, kteří se posadí na hodinku kolem stolu a předhánějí se s otřepanými vtipy. Ty se potom rozhodnou natočit a doufají, že to dobře dopadne, shrnul své dojmy pro změnu filmový kritik z New York Times.

Machři zdroj: tisková zpráva

První tuzemští diváci ho však nepovažují za takovou katastrofu. Je to prý pohodový film s nenáročným příběhem, jenž neurazí, ale ani nepřekvapí, uvedl jeden z nich. Některé momenty a "hlášky" jsou prý docela povedené, z filmu navíc sálá příjemná atmosféra, která provázela jeho natáčení.

Výtky ale směřovaly mimo jiné ke křečovitosti a nucenostu vtipů, přemíře rodinných klišé, jež se tvůrcům nedaří podat zábavnou formou, a ani spolupráce pětice hlavních hrdinů prý tolik neklape.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.