Komedie Machři s Adamem Sandlerem míří do našich kin

19. 8. 2010 - 18:30 | Téma | red

Komedie Machři s Adamem Sandlerem míří do našich kin zdroj: tisková zpráva

Americký snímek Machři je komedií o pěti přátelích a bývalých spoluhráčích, kteří se po letech sejdou, aby vzdali poctu svému zesnulému basketbalovému trenérovi z dětství. Spolu se svými ženami a dětmi stráví víkend v domě u jezera, kde před léty slavili své vítězství. Navazují tam, kde přestali, a zjišťují, že zestárnout neznamená nutně dospět. Společnost Falcon uvede snímek do kin 26. srpna v pětadvaceti kopiích.

Na počátku projektu byl spoluautor scénáře, herec Adam Sandler. Přišel s nápadem na příběh o muži, který se domnívá, že on i jeho rodina ztratili představu o tom, co je v životě důležité. Když se tedy nečekaně vrací do rodného města, rozhodne se využít to jako příležitost k tomu, aby znovu nalezl své kořeny a vrátil svou rodinu na správnou cestu. Aby toho docílil, pronajme si dům u jezera a pozve staré přátele i s jejich rodinami, aby společně strávili jeden sváteční víkend.

Machři

"Nápad působil opravdu zajímavě," komentoval to režisér Dennis Dugan, který do dalších rolí obsadil například Salmu Hayek, Kevina Jamese, Chrise Rocka a Roba Schneidera.
Snímek Machři se natáčel především na rozlehlém pozemku v Essexu ve státě Massachusetts. Malý dům stál na kopci nad jezerem a působil přesně tak, jak tvůrci filmu toužili - ve spojení s velkým pozemkem kolem šlo o dokonalou lokaci. Na domě samotném ale bylo třeba udělat spoustu práce - kdysi dávno sloužil jako rekreační centrum, ale už řadu let ho nikdo nepoužíval a bylo to na něm znát. Filmaři proto celý dům přestavěli.
Sandler je úspěšným hercem, scenáristou, producentem, režisérem a hudebníkem. Jeho filmy vydělaly po celém světě přes tři miliardy dolarů (téměr šedesát miliard korun). Patří mezi ně například jeho poslední hity Pohádky na dobrou noc, Zohan: Krycí jméno kadeřník a Když si Chuck bral Larryho.

Machři

Salma Hayek byla nominována na Oscara za pojetí titulní role ve filmu Frida. Hrála i ve snímcích, Když se setmí, Tenkrát v Mexiku, Od soumraku do úsvitu, Sexy pistols a Desperado.

Režisér Dugan natočil například snímky Velký táta, Rivalové a Tlusťoch z Beverly Hills. Podílel se i na desítkách projektů televizních typu Policie New York, Měsíční svit a Ally McBealová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.