Komedie Machři s Adamem Sandlerem míří do našich kin

19. 8. 2010 - 18:30 | Téma | red

Komedie Machři s Adamem Sandlerem míří do našich kin zdroj: tisková zpráva

Americký snímek Machři je komedií o pěti přátelích a bývalých spoluhráčích, kteří se po letech sejdou, aby vzdali poctu svému zesnulému basketbalovému trenérovi z dětství. Spolu se svými ženami a dětmi stráví víkend v domě u jezera, kde před léty slavili své vítězství. Navazují tam, kde přestali, a zjišťují, že zestárnout neznamená nutně dospět. Společnost Falcon uvede snímek do kin 26. srpna v pětadvaceti kopiích.

Na počátku projektu byl spoluautor scénáře, herec Adam Sandler. Přišel s nápadem na příběh o muži, který se domnívá, že on i jeho rodina ztratili představu o tom, co je v životě důležité. Když se tedy nečekaně vrací do rodného města, rozhodne se využít to jako příležitost k tomu, aby znovu nalezl své kořeny a vrátil svou rodinu na správnou cestu. Aby toho docílil, pronajme si dům u jezera a pozve staré přátele i s jejich rodinami, aby společně strávili jeden sváteční víkend.

Machři

"Nápad působil opravdu zajímavě," komentoval to režisér Dennis Dugan, který do dalších rolí obsadil například Salmu Hayek, Kevina Jamese, Chrise Rocka a Roba Schneidera.
Snímek Machři se natáčel především na rozlehlém pozemku v Essexu ve státě Massachusetts. Malý dům stál na kopci nad jezerem a působil přesně tak, jak tvůrci filmu toužili - ve spojení s velkým pozemkem kolem šlo o dokonalou lokaci. Na domě samotném ale bylo třeba udělat spoustu práce - kdysi dávno sloužil jako rekreační centrum, ale už řadu let ho nikdo nepoužíval a bylo to na něm znát. Filmaři proto celý dům přestavěli.
Sandler je úspěšným hercem, scenáristou, producentem, režisérem a hudebníkem. Jeho filmy vydělaly po celém světě přes tři miliardy dolarů (téměr šedesát miliard korun). Patří mezi ně například jeho poslední hity Pohádky na dobrou noc, Zohan: Krycí jméno kadeřník a Když si Chuck bral Larryho.

Machři

Salma Hayek byla nominována na Oscara za pojetí titulní role ve filmu Frida. Hrála i ve snímcích, Když se setmí, Tenkrát v Mexiku, Od soumraku do úsvitu, Sexy pistols a Desperado.

Režisér Dugan natočil například snímky Velký táta, Rivalové a Tlusťoch z Beverly Hills. Podílel se i na desítkách projektů televizních typu Policie New York, Měsíční svit a Ally McBealová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.