Komedie Machři s Adamem Sandlerem míří do našich kin

19. 8. 2010 - 18:30 | Téma | red

Komedie Machři s Adamem Sandlerem míří do našich kin zdroj: tisková zpráva

Americký snímek Machři je komedií o pěti přátelích a bývalých spoluhráčích, kteří se po letech sejdou, aby vzdali poctu svému zesnulému basketbalovému trenérovi z dětství. Spolu se svými ženami a dětmi stráví víkend v domě u jezera, kde před léty slavili své vítězství. Navazují tam, kde přestali, a zjišťují, že zestárnout neznamená nutně dospět. Společnost Falcon uvede snímek do kin 26. srpna v pětadvaceti kopiích.

Na počátku projektu byl spoluautor scénáře, herec Adam Sandler. Přišel s nápadem na příběh o muži, který se domnívá, že on i jeho rodina ztratili představu o tom, co je v životě důležité. Když se tedy nečekaně vrací do rodného města, rozhodne se využít to jako příležitost k tomu, aby znovu nalezl své kořeny a vrátil svou rodinu na správnou cestu. Aby toho docílil, pronajme si dům u jezera a pozve staré přátele i s jejich rodinami, aby společně strávili jeden sváteční víkend.

Machři

"Nápad působil opravdu zajímavě," komentoval to režisér Dennis Dugan, který do dalších rolí obsadil například Salmu Hayek, Kevina Jamese, Chrise Rocka a Roba Schneidera.
Snímek Machři se natáčel především na rozlehlém pozemku v Essexu ve státě Massachusetts. Malý dům stál na kopci nad jezerem a působil přesně tak, jak tvůrci filmu toužili - ve spojení s velkým pozemkem kolem šlo o dokonalou lokaci. Na domě samotném ale bylo třeba udělat spoustu práce - kdysi dávno sloužil jako rekreační centrum, ale už řadu let ho nikdo nepoužíval a bylo to na něm znát. Filmaři proto celý dům přestavěli.
Sandler je úspěšným hercem, scenáristou, producentem, režisérem a hudebníkem. Jeho filmy vydělaly po celém světě přes tři miliardy dolarů (téměr šedesát miliard korun). Patří mezi ně například jeho poslední hity Pohádky na dobrou noc, Zohan: Krycí jméno kadeřník a Když si Chuck bral Larryho.

Machři

Salma Hayek byla nominována na Oscara za pojetí titulní role ve filmu Frida. Hrála i ve snímcích, Když se setmí, Tenkrát v Mexiku, Od soumraku do úsvitu, Sexy pistols a Desperado.

Režisér Dugan natočil například snímky Velký táta, Rivalové a Tlusťoch z Beverly Hills. Podílel se i na desítkách projektů televizních typu Policie New York, Měsíční svit a Ally McBealová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.