Nejlepší filmy Ryana Reynoldse - romantické komedie i perla o muži v rakvi

24. 8. 2015 22:30 - Téma | Autor: Ladislav Loukota

Nejlepší filmy Ryana Reynoldse - romantické komedie i perla o muži v rakvi Zdroj: Archiv

Skoro se začíná zdát, že po letech přehlížení je mnohými nemilovaná osoba herce Ryana Reynoldse novým velkým hitem tohoto roku. Tento týden se nám připomene v inteligentní sci-fi Nesmrtelný, s ještě většími nadějemi je však vyhlížena jeho vymodlená drsná komiksovka Deadpool, která by měla dorazit v únoru příštího roku. Podíváme-li se však na kariéru Ryana Reynoldse, najdeme minimálně osm příkladů toho, že zvládá utáhnout i slabší film sám o sobě. A krom toho v přehledu najdete i jednu málo známou perlu.

Blade: Trinity (2004)
Blade: Trinity není první Reynoldsovu větší roli - tento status patří teenage komedii Sexy párty (další díl v nekonečné komediální sérii National Lampoon), jejíž fekální sláva však v roce 2002 vlivem příliš mnoha konkurentů notně zapadla. O dva roky starší Blade: Trinity je sice právem nejhorší díl trilogie, hláškující Reynolds tu ovšem společně s Jessicou Biel patří mezi lepší elementy celkového mišmaše.

Devítky (2007)
Burtonův scénárista John August si pro svou režijní debut (a rovněž i poslední film...) v roce 2007 vybral právě Reynoldse. Mysteriózní drama nakonec i přes své objektivně nadprůměrné kvality příliš velkou pozornost nesklidilo, nebylo to ale ani nudnou zápletkou ani Reynoldsovým hlavním hereckým výkonem v roli notně rozervaného tvůrce.

Určitě, možná (2008)
Vzhledem k jeho rozkošné vizáži není překvapivé, že si Reynolds střihl hned několik romantických komedií. Povětšinou šlo ve svém žánru o podařené záseky - první významnější jménem Určitě, možná v roce 2009 zaujala konceptem vyprávění otce o své mladické minulosti na způsobem How I Met Your Mother. Reynolds celý snímek schopně unesl na svých bedrech, byť mu v tom notně pomáhal ansámbl ženských hereček jako Elizabrth Banks a především Rachel Weisz.

X-Men Origins: Wolverine (2009)
Další velký Reynoldsův pokus o akční roli a opět spíše monstrózní průser. Tentokrát si Reynolds střihl komiksového antihrdinu Deadpoola, sekundujíc hlavní postavě Wolverina s muskulaturou Hugha Jackmana. Pro nudnou režii i pochybnou zápletku však Wolverine neuspěl. Skutečnost, že se zdejší Deadpool nápadně odlišoval od své komiksové předlohy, mu přitom na pověsti příliš nepřidala.

Návrh (2009)
Druhý Reynoldsův velký zářez do žánru romantických komedií servíruje story o arogantní redaktorse s tváří Sandry Bullock, která se kvůli ohrožení deportací z USA musí dát dohromady se svým šikanovaným asistentem (Reynolds). Vzhledem k žánru není asi problém odtušit, jak celá story skončí. Návrh sice disponuje příběhem podle léty prověřené romantické šablony, charisma obou hlavních představitelů z něj v konečném důsledku přesto činí navýsost koukatelnou jednohubku.

Pohřben zaživa (2010)
Divákům, kterým Ryan Reynolds stále připadá jako poněkud zvadlá ryba, pak v roce 2010 doslova vytřel zrak nenápadný minimalistický indie thriller Pohřben zaživa. Reynolds v něm vynikajícím způsobem strávil muže uvězněného v zasypané rakvi. Film koncepčně podobný třebas Telefonní budce stojí a padá na Reynoldsově přesvědčivém výkonu a schopnostech scénáře natáhnout trable na 95 minut stopáže. Již při svém uvedení na Sundance si však získal davy fanoušků. Snímek dodnes není příliš známý, může za to ale především jeho nezávislá povaha, díky níž si neužil velké reklamní kampaně.

Green Lantern (2011)
Třetí velký akční zásek - a opět velké zklamání! Ačkoliv je papírově Green Lantern poměrně zábavným kusem, v praxi disponuje příliš infantilní story a v soudobé komiksové éře působí spíše směšně. Vyjít o dekádu dříve, mohl se dočkat jiného ocenění. To málo, co snímek zachraňuje je opět Reynoldsovo hláškování a charisma na pomezí frajírka a komika.

Deadpool (2015)
Snad se Reynoldsovo prohledí na poli akčního filmu změní na konci tohoto roku s Deadpoolem. Ratingem R ocejchovaná brutální jízda - soudě dle prvního traileru - konečně přinese Deadpoola v jeho skutečné podobě jako hláškujícího bastarda se znetvořeným tělem. Soudě dle současné kampaně Deadpool přesně vystihuje to nejlepší z komiksové předlohy. Reynolds, který si film o své vůli doslova vydupal ze země, se tak možná konečně dočká vykoupení v očích fanoušků...

Zdroje: b

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.