Nejlepší filmy Ryana Reynoldse - romantické komedie i perla o muži v rakvi

24. 8. 2015 22:30 - Téma | Autor: Ladislav Loukota

Nejlepší filmy Ryana Reynoldse - romantické komedie i perla o muži v rakvi

Skoro se začíná zdát, že po letech přehlížení je mnohými nemilovaná osoba herce Ryana Reynoldse novým velkým hitem tohoto roku. Tento týden se nám připomene v inteligentní sci-fi Nesmrtelný, s ještě většími nadějemi je však vyhlížena jeho vymodlená drsná komiksovka Deadpool, která by měla dorazit v únoru příštího roku. Podíváme-li se však na kariéru Ryana Reynoldse, najdeme minimálně osm příkladů toho, že zvládá utáhnout i slabší film sám o sobě. A krom toho v přehledu najdete i jednu málo známou perlu.

Blade: Trinity (2004)
Blade: Trinity není první Reynoldsovu větší roli - tento status patří teenage komedii Sexy párty (další díl v nekonečné komediální sérii National Lampoon), jejíž fekální sláva však v roce 2002 vlivem příliš mnoha konkurentů notně zapadla. O dva roky starší Blade: Trinity je sice právem nejhorší díl trilogie, hláškující Reynolds tu ovšem společně s Jessicou Biel patří mezi lepší elementy celkového mišmaše.

Devítky (2007)
Burtonův scénárista John August si pro svou režijní debut (a rovněž i poslední film...) v roce 2007 vybral právě Reynoldse. Mysteriózní drama nakonec i přes své objektivně nadprůměrné kvality příliš velkou pozornost nesklidilo, nebylo to ale ani nudnou zápletkou ani Reynoldsovým hlavním hereckým výkonem v roli notně rozervaného tvůrce.

Určitě, možná (2008)
Vzhledem k jeho rozkošné vizáži není překvapivé, že si Reynolds střihl hned několik romantických komedií. Povětšinou šlo ve svém žánru o podařené záseky - první významnější jménem Určitě, možná v roce 2009 zaujala konceptem vyprávění otce o své mladické minulosti na způsobem How I Met Your Mother. Reynolds celý snímek schopně unesl na svých bedrech, byť mu v tom notně pomáhal ansámbl ženských hereček jako Elizabrth Banks a především Rachel Weisz.

X-Men Origins: Wolverine (2009)
Další velký Reynoldsův pokus o akční roli a opět spíše monstrózní průser. Tentokrát si Reynolds střihl komiksového antihrdinu Deadpoola, sekundujíc hlavní postavě Wolverina s muskulaturou Hugha Jackmana. Pro nudnou režii i pochybnou zápletku však Wolverine neuspěl. Skutečnost, že se zdejší Deadpool nápadně odlišoval od své komiksové předlohy, mu přitom na pověsti příliš nepřidala.

Návrh (2009)
Druhý Reynoldsův velký zářez do žánru romantických komedií servíruje story o arogantní redaktorse s tváří Sandry Bullock, která se kvůli ohrožení deportací z USA musí dát dohromady se svým šikanovaným asistentem (Reynolds). Vzhledem k žánru není asi problém odtušit, jak celá story skončí. Návrh sice disponuje příběhem podle léty prověřené romantické šablony, charisma obou hlavních představitelů z něj v konečném důsledku přesto činí navýsost koukatelnou jednohubku.

Pohřben zaživa (2010)
Divákům, kterým Ryan Reynolds stále připadá jako poněkud zvadlá ryba, pak v roce 2010 doslova vytřel zrak nenápadný minimalistický indie thriller Pohřben zaživa. Reynolds v něm vynikajícím způsobem strávil muže uvězněného v zasypané rakvi. Film koncepčně podobný třebas Telefonní budce stojí a padá na Reynoldsově přesvědčivém výkonu a schopnostech scénáře natáhnout trable na 95 minut stopáže. Již při svém uvedení na Sundance si však získal davy fanoušků. Snímek dodnes není příliš známý, může za to ale především jeho nezávislá povaha, díky níž si neužil velké reklamní kampaně.

Green Lantern (2011)
Třetí velký akční zásek - a opět velké zklamání! Ačkoliv je papírově Green Lantern poměrně zábavným kusem, v praxi disponuje příliš infantilní story a v soudobé komiksové éře působí spíše směšně. Vyjít o dekádu dříve, mohl se dočkat jiného ocenění. To málo, co snímek zachraňuje je opět Reynoldsovo hláškování a charisma na pomezí frajírka a komika.

Deadpool (2015)
Snad se Reynoldsovo prohledí na poli akčního filmu změní na konci tohoto roku s Deadpoolem. Ratingem R ocejchovaná brutální jízda - soudě dle prvního traileru - konečně přinese Deadpoola v jeho skutečné podobě jako hláškujícího bastarda se znetvořeným tělem. Soudě dle současné kampaně Deadpool přesně vystihuje to nejlepší z komiksové předlohy. Reynolds, který si film o své vůli doslova vydupal ze země, se tak možná konečně dočká vykoupení v očích fanoušků...

Zdroje: b

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chris Pratt a Tom Holland se ve Frčíme vydají na výlet s polovinou otce

Chris Pratt a Tom Holland se ve Frčíme vydají na výlet s polovinou otce

14. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Nová pixarovka se sice v češtině jmenuje Frčíme, ale klidně by se jí mohlo přezdívat „fantasy z předměstí“. Dva bratři z úplně běžného, na pohled nudného předměstí se totiž vydají na dobrodružství, jenže vtip je v tom, že tohle předměstí je úplně obyčejné zcela jinak.
Recenze: Blíženec – dva Smithové a technologická revoluce?

Recenze: Blíženec – dva Smithové a technologická revoluce?

11. 10. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Will Smith bojuje proti svému mladšímu klonu a Ang Lee se pokouší naznačit, jak by mohly filmy vypadat v blízké budoucnosti.
Klony útočí: před Willem Smithem se se svým mladším já rval Schwarzenegger i Eddie Murphy

Klony útočí: před Willem Smithem se se svým mladším já rval Schwarzenegger i Eddie Murphy

10. 10. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

V akčním thrilleru Blíženec se Will Smith musí porvat se svým mladším klonem. A není jedinou hereckou hvězdou, která měla v kinech podobný problém.
John Wick s ženskou hrdinkou? Spin-off prý chystá Len Wiseman

John Wick s ženskou hrdinkou? Spin-off prý chystá Len Wiseman

9. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Železo se musí kout dokut je žhavé, a proto se začne už brzy natáčet první spin-off k Johnu Wickovi.