Nejlepší a nejhorší filmy hrdinů ze série Expendables

14. 8. 2014 22:00 - Téma | Autor: Ladislav Loukota

Nejlepší a nejhorší filmy hrdinů ze série Expendables Zdroj: Archiv

Údajně poslední díl značky Expendables postavené na znovu ukazování někdejších velkých jmen akčních filmů se blíží do kin, vypíchli jsme proto ke zvláštní příležitosti vrcholy i pády jeho největších jmen. 

Sylvester Stallone

Nejlepší: Rocky


Byť je možná Sylvester Stallone známější jako Rambo, jeho prvním hitem byl právě boxerský self-made man Rocky, oceněný hned trojicí Oscarů. Famózní na Rockym však nebyla jenom jeho samotná struktura a atmosféra, ale i skutečnost, že stejně jako titulnímu hrdinovi nastartovala Stalloneho kariéru. Protože jenom o pár let předtím natočil film jménem.

Nejhorší: Italský hřebec


Stalloneho kariéře se od Rockyho daří už skoro čtyřicet let – a je to o to překvapivější, že jeho první film Italský hřebec je dost možná jedním z nejhorších počinů, které lze sledovat. Mix amatérského porna a záběrů na sportovní kreace z roku 1970 může na první pohled působit jako něco, co musí fanoušek Slye vidět. Ve skutečnosti se však konce dočká jenom ten nejostřejší narkoleptik.

Jason Statham

Nejlepší: Kurýr


První Kurýr byl takovým bleskem z čistého nebe, že Statham jeho principy zopakoval hned čtyřikrát – dvakrát v pokračování Kurýra, dvakrát v sérii Crank. Film sám o sobě sice Kurýr nedával mnoho smyslu, vyznačoval se ale nezvyklou kombinací vrchovatě originálních akčních scén (bitka v kolomazu!) a zároveň i feel-good atmosféry francouzské riviéry. Něco podobného tu chybí dodnes!

Nejhorší: Ve jménu krále


Statham má tu smůlu, že éra akčních filmů 80. let je ta tam, v jeho filmografii totiž vzácně chybí totální provary, rovněž však i vícero hitů. Za antikvalitu přesto však můžeme korunovat snímek Ve jménu krále "režiséra" Uwe Bolla, slavného to likvidátora videoherních námětů převáděných do filmové produkce.

Wesley Snipes

Nejlepší: Blade


Málokdo si dnes Wesleyho Snipese představí jako kohokoliv jiného než upírobijce Bladea. Pokračování jeho akčního opus magnum navíc sbírá kladné body i za zasazení do Prahy. Od té doby ostatně na kvalitnější výskyt již bohužel nedosáhl, nejzajímavější se v poslední době v médiích objevoval jenom jako aktér svého uvěznění za daňové úniky.

Nejhorší: 7 vteřin


O stavu Snipesovy pozdní kariéry svědčí například podprůměrný videofilm Nukleární cíl (The Marksman), o kterém jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, a pokud ano, tak zřejmě jenom díky náhodnému zhlédnutí v půlnočním vysílání některé z našich televizí. Obdobně je tomu ovšem u většiny Snipesových filmů od premiéry druhého Bladea.

Antonio Banderas

Nejlepší: Desperado


Ačkoliv se Antonia Banderas později začal objevovat především v romantických komediích, byl to právě moderní western Desperado, díky němuž jsme si ho všimli a naučili se ho milovat. Filmu přitom ostře konkurovali i Nájemní vrazi, kteří vyšli ve stejném roce (!) a navíc v nich hrál Sylvester Stallone. Uvidíme, na které z obou děl budou Expendables 3 dělat více narážek.

Nejhorší: Spy Kids 3D


Jenže co Robert Rodriguez dává, může i vzít, dokazuje svou sérii Spy Kids, v níž už po čtyři díly kazí pověst svou i všech s filmy spojených. Ačkoliv měli Spy Kids zpočátku svěží nápad na film natočený dle infantilních nápadů, s každý přibývajícím dílem jejich kvalita strmě klesala.

Dolph Lundgren

Nejlepší: Rudý škorpion


Ten nejchytřejší z původních osmdesátkových akčních hrdinů (je magistr přírodních věd ovládající chemii, fyziku a matematiku), navíc s nejbizarnějším důvodem pro zahraniční filmovou kariéru (jako vyhazovač se dal dohromady s Grace Jones a odešel kvůli ní do Ameriky), má na kontě řadu filmů, beze zbytku všechny však vyloženě béčkového, až céčkového charakteru. Částečnou výjimkou z pravidla je Rudý škorpion z roku 1987, originální i pro skutečnost, že je jeho hlavní hrdina sovětským agentem.

Nejhorší: Ve jménu krále 2


Prakticky celý zbytek Lundgrenovy kariéry se však nesl v duchu videofilmů nebo přicmrndávání úspěšnějším kolegům. Důkazem za všechny budiž jeho hlavní role ve filmu Ve jménu krále 2, ještě o řád horšího pokračování výše zmíněného Stathamova černého puntíku. Zajímalo by nás, jestli si o Bollovi nešťastná dvojice obou herců na place Expendables někdy popovídala.

Zdroje: Vlastní , YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.