Nejlepší a nejhorší filmy hrdinů ze série Expendables

14. 8. 2014 - 22:00 | Téma | Ladislav Loukota

Nejlepší a nejhorší filmy hrdinů ze série Expendables zdroj: tisková zpráva

Údajně poslední díl značky Expendables postavené na znovu ukazování někdejších velkých jmen akčních filmů se blíží do kin, vypíchli jsme proto ke zvláštní příležitosti vrcholy i pády jeho největších jmen. 

Sylvester Stallone

Nejlepší: Rocky

zdroj: YouTube.com


Byť je možná Sylvester Stallone známější jako Rambo, jeho prvním hitem byl právě boxerský self-made man Rocky, oceněný hned trojicí Oscarů. Famózní na Rockym však nebyla jenom jeho samotná struktura a atmosféra, ale i skutečnost, že stejně jako titulnímu hrdinovi nastartovala Stalloneho kariéru. Protože jenom o pár let předtím natočil film jménem.

Nejhorší: Italský hřebec

zdroj: YouTube.com


Stalloneho kariéře se od Rockyho daří už skoro čtyřicet let – a je to o to překvapivější, že jeho první film Italský hřebec je dost možná jedním z nejhorších počinů, které lze sledovat. Mix amatérského porna a záběrů na sportovní kreace z roku 1970 může na první pohled působit jako něco, co musí fanoušek Slye vidět. Ve skutečnosti se však konce dočká jenom ten nejostřejší narkoleptik.

Jason Statham

Nejlepší: Kurýr

zdroj: YouTube.com


První Kurýr byl takovým bleskem z čistého nebe, že Statham jeho principy zopakoval hned čtyřikrát – dvakrát v pokračování Kurýra, dvakrát v sérii Crank. Film sám o sobě sice Kurýr nedával mnoho smyslu, vyznačoval se ale nezvyklou kombinací vrchovatě originálních akčních scén (bitka v kolomazu!) a zároveň i feel-good atmosféry francouzské riviéry. Něco podobného tu chybí dodnes!

Nejhorší: Ve jménu krále

zdroj: YouTube.com


Statham má tu smůlu, že éra akčních filmů 80. let je ta tam, v jeho filmografii totiž vzácně chybí totální provary, rovněž však i vícero hitů. Za antikvalitu přesto však můžeme korunovat snímek Ve jménu krále "režiséra" Uwe Bolla, slavného to likvidátora videoherních námětů převáděných do filmové produkce.

Wesley Snipes

Nejlepší: Blade

zdroj: YouTube.com


Málokdo si dnes Wesleyho Snipese představí jako kohokoliv jiného než upírobijce Bladea. Pokračování jeho akčního opus magnum navíc sbírá kladné body i za zasazení do Prahy. Od té doby ostatně na kvalitnější výskyt již bohužel nedosáhl, nejzajímavější se v poslední době v médiích objevoval jenom jako aktér svého uvěznění za daňové úniky.

Nejhorší: 7 vteřin

zdroj: YouTube.com


O stavu Snipesovy pozdní kariéry svědčí například podprůměrný videofilm Nukleární cíl (The Marksman), o kterém jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, a pokud ano, tak zřejmě jenom díky náhodnému zhlédnutí v půlnočním vysílání některé z našich televizí. Obdobně je tomu ovšem u většiny Snipesových filmů od premiéry druhého Bladea.

Antonio Banderas

Nejlepší: Desperado

zdroj: YouTube.com


Ačkoliv se Antonia Banderas později začal objevovat především v romantických komediích, byl to právě moderní western Desperado, díky němuž jsme si ho všimli a naučili se ho milovat. Filmu přitom ostře konkurovali i Nájemní vrazi, kteří vyšli ve stejném roce (!) a navíc v nich hrál Sylvester Stallone. Uvidíme, na které z obou děl budou Expendables 3 dělat více narážek.

Nejhorší: Spy Kids 3D

zdroj: YouTube.com


Jenže co Robert Rodriguez dává, může i vzít, dokazuje svou sérii Spy Kids, v níž už po čtyři díly kazí pověst svou i všech s filmy spojených. Ačkoliv měli Spy Kids zpočátku svěží nápad na film natočený dle infantilních nápadů, s každý přibývajícím dílem jejich kvalita strmě klesala.

Dolph Lundgren

Nejlepší: Rudý škorpion

zdroj: YouTube.com


Ten nejchytřejší z původních osmdesátkových akčních hrdinů (je magistr přírodních věd ovládající chemii, fyziku a matematiku), navíc s nejbizarnějším důvodem pro zahraniční filmovou kariéru (jako vyhazovač se dal dohromady s Grace Jones a odešel kvůli ní do Ameriky), má na kontě řadu filmů, beze zbytku všechny však vyloženě béčkového, až céčkového charakteru. Částečnou výjimkou z pravidla je Rudý škorpion z roku 1987, originální i pro skutečnost, že je jeho hlavní hrdina sovětským agentem.

Nejhorší: Ve jménu krále 2

zdroj: YouTube.com


Prakticky celý zbytek Lundgrenovy kariéry se však nesl v duchu videofilmů nebo přicmrndávání úspěšnějším kolegům. Důkazem za všechny budiž jeho hlavní role ve filmu Ve jménu krále 2, ještě o řád horšího pokračování výše zmíněného Stathamova černého puntíku. Zajímalo by nás, jestli si o Bollovi nešťastná dvojice obou herců na place Expendables někdy popovídala.

Zdroje: Vlastní , YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V další Enola Holmes se vrátí Millie Bobby Brown i Henry Cavill

V další Enola Holmes se vrátí Millie Bobby Brown i Henry Cavill

14. 5. 2021 | Novinky | Adam Homola

Loňská Enola Holmes byla fajn a pro Netflix zřejmě i úspěšná, a tak se můžeme začít těšit na pokračování.
Na nože 2 rozšíří i bývalý představitel Hulka Edward Norton

Na nože 2 rozšíří i bývalý představitel Hulka Edward Norton

13. 5. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nedávno jsme tu měli zprávu o castingu Davea Bautisty a teď víme, že se do Na nože 2 přidává další zvučné jméno: Edward Norton.
Matt Damon se v dramatu Stillwater vydá zachránit dceru do Francie

Matt Damon se v dramatu Stillwater vydá zachránit dceru do Francie

12. 5. 2021 | Trailery | Adam Homola

Režisér Spotlightu Tom McCarthy se vrací do hry, tentokrát s Mattem Damonem v čele.
Rychle a zběsile 9 představuje silné ženské hrdinky

Rychle a zběsile 9 představuje silné ženské hrdinky

12. 5. 2021 | Trailery | Adam Homola

Co si budeme povídat: série Rychle a zběsile cílila vždycky spíše na pánské publikum, zatímco pro dámy tam toho moc nebylo.