Návštěvnosti českých kin kraluje sci-fi Transformers 3

- Téma autor: red

O uplynulém víkendu přilákalo sci-fi Transformers 3 více než 21 tisíc diváku. Snímek se tak stal nejnavštěvovanější víkendovým filmem v českých kinech.Druhé místo patřilo snímku režiséra Petra Nikolaeva Lidice, který doposud vidělo 311.000 diváků a přineslo tržby ve výši 37 milionů korun.

Očekává se, že nový Harry Potter, který vtrhne do kinosálů tento týden, pohne s návštěvností, která jinak skomírá. Vždyť snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna stačilo ke třetímu místu v aktuálním žebříčku pouhých 5231 diváků. Patřily ovšem ke sledovaným hitům tohoto roku; během 35 týdnů nasbírali přes 400.000 diváků. Tržby se blíží k 62 milionům korun.

Z domácí tvorby je hudební pohádka V peřině pátá a Čertova nevěsta Zdeňka Trošky devatenáctá. Na tu přišlo do tuctu kin o víkendu jen 237 lidí. O moc úspěšnější nebyla ani aktuálně nasazená první část posledního dílu snímku Harry Potter a relikvie smrti, která přilákala 413 zájemců.

Lidice

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.