Na Štědrý den přijde do kin film Alvin a Chipmunkové 2

18. 12. 2009 - 13:00 | Téma | red

Na Štědrý den přijde do kin film Alvin a Chipmunkové 2 zdroj: tisková zpráva

Jsou zpět a nejsou sami - zní distribuční slogan amerického snímku pro děti s názvem Alvin a Chipmunkové 2. Dnes ho představila pražským novinářům společnost Bontonfilm, která ho ve 24 kopiích uvede do kin na Štědrý den. Snímek, kombinující hereckou akci s animací, se objevil mezi tituly, aspirujícími v této kategorii na Oscara.

Komiksový fenomén mnoha generací se na filmových plátnech poprvé představil před dvěma lety. Animovaní ústřední hrdinové fungují jako "demoliční četa" hudebního skladatele Davea Sevilleho po celém s Obrázek zdroj: tisková zpráva větě už přes padesát let. Od doby, kdy se uvedli vánočním hitem The Chipmunk Song, se jejich chytlavé písničky, vycházející z pera zpěváka a skladatele Rossa Bagdasariana staršího, staly součástí popové kultury mladých i starších. I v pokračování snímku byly jejich hlasy nahrány postaru - zpomalením záznamu na poloviční rychlost a následným přehráním běžnou rychlostí.

Bratři Alvin, Simon a Theodor jsou neobyčejné veverky, které nejen že umějí mluvit, ale i výborně zpívat. V prvním dílu narazí na Davida, který si jejich talentu všimne a nechá je natočit desku. Následují koncerty, davy fanoušků a Chipmunkové se čím dál tím častěji pouštějí do různých dobrodružství s dramatickými následky.

V českém znění se ve filmu režisérky Betty Thomasové ozývají například hlasy Martina Stránského, Tomáše Juřičky, Zbyška Pantůčka, Zuzany Norisové a Valérie Zawadské.

"S prvním filmem jsme oslovili tři generace fanoušků Chipmunků. Ty, co vyrostli v 80. letech se seriálem, jejich děti a dokonce i ty, co si je pa Obrázek zdroj: tisková zpráva matují ještě z 60. let. Věděli jsme, že když natočíme dobrý film, budeme mít široké publikum," uvedla producentka Janice Karmanová. Dvojka je však ve větším stylu, má víc hudebníků, hlubší emoce a více akcí, třeba honičku na motorkách a helikoptéry.

Za kamerou stál zkušený filmař Anthony Richmond, který spolupracoval na mnoha významných filmech a nezapomenutelných koncertech. V roce 1968 například natočil s Beatles legendární koncert na londýnské střeše. O 40 let později natočil klíčovou scénu na střeše v Los Angeles s Chipmunky. "Od střechy ke střeše, od Beatles k Chipmunkům - myslím, že jsem ve výběru nemohl udělat chybu," komentoval to.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.