Na Štědrý den přijde do kin film Alvin a Chipmunkové 2

18. 12. 2009 - 13:00 | Téma | red

Na Štědrý den přijde do kin film Alvin a Chipmunkové 2 zdroj: tisková zpráva

Jsou zpět a nejsou sami - zní distribuční slogan amerického snímku pro děti s názvem Alvin a Chipmunkové 2. Dnes ho představila pražským novinářům společnost Bontonfilm, která ho ve 24 kopiích uvede do kin na Štědrý den. Snímek, kombinující hereckou akci s animací, se objevil mezi tituly, aspirujícími v této kategorii na Oscara.

Komiksový fenomén mnoha generací se na filmových plátnech poprvé představil před dvěma lety. Animovaní ústřední hrdinové fungují jako "demoliční četa" hudebního skladatele Davea Sevilleho po celém s Obrázek zdroj: tisková zpráva větě už přes padesát let. Od doby, kdy se uvedli vánočním hitem The Chipmunk Song, se jejich chytlavé písničky, vycházející z pera zpěváka a skladatele Rossa Bagdasariana staršího, staly součástí popové kultury mladých i starších. I v pokračování snímku byly jejich hlasy nahrány postaru - zpomalením záznamu na poloviční rychlost a následným přehráním běžnou rychlostí.

Bratři Alvin, Simon a Theodor jsou neobyčejné veverky, které nejen že umějí mluvit, ale i výborně zpívat. V prvním dílu narazí na Davida, který si jejich talentu všimne a nechá je natočit desku. Následují koncerty, davy fanoušků a Chipmunkové se čím dál tím častěji pouštějí do různých dobrodružství s dramatickými následky.

V českém znění se ve filmu režisérky Betty Thomasové ozývají například hlasy Martina Stránského, Tomáše Juřičky, Zbyška Pantůčka, Zuzany Norisové a Valérie Zawadské.

"S prvním filmem jsme oslovili tři generace fanoušků Chipmunků. Ty, co vyrostli v 80. letech se seriálem, jejich děti a dokonce i ty, co si je pa Obrázek zdroj: tisková zpráva matují ještě z 60. let. Věděli jsme, že když natočíme dobrý film, budeme mít široké publikum," uvedla producentka Janice Karmanová. Dvojka je však ve větším stylu, má víc hudebníků, hlubší emoce a více akcí, třeba honičku na motorkách a helikoptéry.

Za kamerou stál zkušený filmař Anthony Richmond, který spolupracoval na mnoha významných filmech a nezapomenutelných koncertech. V roce 1968 například natočil s Beatles legendární koncert na londýnské střeše. O 40 let později natočil klíčovou scénu na střeše v Los Angeles s Chipmunky. "Od střechy ke střeše, od Beatles k Chipmunkům - myslím, že jsem ve výběru nemohl udělat chybu," komentoval to.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.