Muži v černém předstihli v návštěvnosti Avengers

28. 5. 2012 13:12 - Téma | Autor: red

Muži v černém předstihli v návštěvnosti Avengers

Třetí pokračování sci-fi komedie o Mužích v černém se v severní Americe dostalo do čela žebříčku návštěvnosti a předstihlo dosud dominující snímek Avengers. Podle odhadů studia Sony utržili Muži v černém 3 při svém premiérovém víkendu 55 milionů dolarů (1,1 miliardy korun).

Film si vede dobře i v zahraničí a podle Sony by celkové víkendové tržby ve světě měly dosáhnout 202 milionů dolarů.

Muži v černém se vracejí na stříbrné plátno po deseti letech. Hlavní role agentů dohlížejících na Mimozemšťany žijící na Zemi hrají opět Will Smith a Tommy Lee Jones. Děj se vrací do 60. let, kdy Jonesova agenta K v mladším provedení hraje Josh Brolin.

Avengers, který dává dohromady nejznámější komiksové hrdiny, skončil po třech týdnech v čele druhý s tržbami 37 milionů dolarů. Pouhých 23 dní po uvedení překročil hranici 500 milionů dolarů utržených v USA a Kanadě. Překonal tak dosavadní rekord Avataru, který na to potřeboval v roce 2009 32 dní.

film:avengers-15089

Akční snímek Bitevní loď skončil třetí (10,7 milionu dolarů) a nová komedie Sachy Barona Cohena Diktátor čtvrtá (9,6 milionu). Pátý byl nízkorozpočtový horror Černobylské deníky s osmi miliony dolary.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.