Muži v černém 3 a navíc ve 3D přijdou do kin 31. května

23. 5. 2012 - 10:45 | Téma | red

Muži v černém 3 a navíc ve 3D přijdou do kin 31. května zdroj: tisková zpráva

Koncem května se v kinech objeví třetí díl americké sci-fi komedie Muži v černém - a navíc ve 3D. Na projekci v Praze ho představila společnost Falcon. Poprvé Muži v černém, kteří zachraňují Zemi před "svinstvem z vesmíru", překvapili publikum v roce 1997, v českých kinech je vidělo 491.000 lidí. Dvojka následovala o pět let později s bilancí 316.000 diváků.

Hrdiny příběhu jsou opět agenti J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones). První z nich viděl během svého patnáctiletého fungování v agentuře Muži v černém spoustu nevysvětlitelných věcí, ale ani mimozemšťané ho nedokážou zmást tak jako jeho sarkastický tajnůstkářský partner. Ale když je život agenta K i osud planety v ohrožení, musí J cestovat v čase zpět do minulosti, aby dal vše do pořádku. Spojí se s agentem K, jehož mladší vydání neodolatelně ztvárnil Josh Brolin, aby zachránil jeho, celou agenturu i budoucnost lidstva.

Diváci se přitom například dozvědí, co se dělo těsně před startem Apolla k Měsíci v létě 1969, poznají skutečnou totožnost Andyho Warhola, který z nudy maluje obrazy Campbellových polévkových konzerv, a dozvědí se, jak moc je Will Smith podobný prezidentu Baracku Obamovi.

Muži v černém 3

Právě návrat do minulosti je zdrojem řady humorných situací. Akčnější část snímku obstarají laserové pistole, bizarní podoby mimozemšťanů, hromady slizu a počítačové efekty.

"Filmy této série jsou o vztahu mezi oběma agenty," uvedl v tiskových materiálech Smith. V "trojce" museli filmaři příběh nějak povýšit, jedinou možností bylo, aby nahlédli do nitra postav a jejich vztahů.

"Chtěli jsme, aby tento film byl současně povědomý i odlišný," uvedl Barry Sonnenfeld, který byl režisérem všech tří dílů.

Muži v černém 3

Mezi tvůrci byli sedminásobný držitel Oscara (včetně jednoho za předchozí práci na sérii Muži v černém) Rick Baker, který navrhoval mimozemšťany, pětinásobný držitel Oscara Ken Ralston a Jay Redd, zodpovědní za vizuální efekty, a kameraman Bill Pope, který natáčel filmy Matrix a Spider-Man 2 a 3. České znění namluvili Pavel Rímský, Jan Šťastný, Tomáš Juřička, Otakar Brousek ml. a Dagmar Čárová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.