Muži v černém 3 a navíc ve 3D přijdou do kin 31. května

23. 5. 2012 10:45 - Téma | Autor: red

Muži v černém 3 a navíc ve 3D přijdou do kin 31. května

Koncem května se v kinech objeví třetí díl americké sci-fi komedie Muži v černém - a navíc ve 3D. Na projekci v Praze ho představila společnost Falcon. Poprvé Muži v černém, kteří zachraňují Zemi před "svinstvem z vesmíru", překvapili publikum v roce 1997, v českých kinech je vidělo 491.000 lidí. Dvojka následovala o pět let později s bilancí 316.000 diváků.

Hrdiny příběhu jsou opět agenti J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones). První z nich viděl během svého patnáctiletého fungování v agentuře Muži v černém spoustu nevysvětlitelných věcí, ale ani mimozemšťané ho nedokážou zmást tak jako jeho sarkastický tajnůstkářský partner. Ale když je život agenta K i osud planety v ohrožení, musí J cestovat v čase zpět do minulosti, aby dal vše do pořádku. Spojí se s agentem K, jehož mladší vydání neodolatelně ztvárnil Josh Brolin, aby zachránil jeho, celou agenturu i budoucnost lidstva.

Diváci se přitom například dozvědí, co se dělo těsně před startem Apolla k Měsíci v létě 1969, poznají skutečnou totožnost Andyho Warhola, který z nudy maluje obrazy Campbellových polévkových konzerv, a dozvědí se, jak moc je Will Smith podobný prezidentu Baracku Obamovi.

Muži v černém 3

Právě návrat do minulosti je zdrojem řady humorných situací. Akčnější část snímku obstarají laserové pistole, bizarní podoby mimozemšťanů, hromady slizu a počítačové efekty.

"Filmy této série jsou o vztahu mezi oběma agenty," uvedl v tiskových materiálech Smith. V "trojce" museli filmaři příběh nějak povýšit, jedinou možností bylo, aby nahlédli do nitra postav a jejich vztahů.

"Chtěli jsme, aby tento film byl současně povědomý i odlišný," uvedl Barry Sonnenfeld, který byl režisérem všech tří dílů.

Muži v černém 3

Mezi tvůrci byli sedminásobný držitel Oscara (včetně jednoho za předchozí práci na sérii Muži v černém) Rick Baker, který navrhoval mimozemšťany, pětinásobný držitel Oscara Ken Ralston a Jay Redd, zodpovědní za vizuální efekty, a kameraman Bill Pope, který natáčel filmy Matrix a Spider-Man 2 a 3. České znění namluvili Pavel Rímský, Jan Šťastný, Tomáš Juřička, Otakar Brousek ml. a Dagmar Čárová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.