Muži v černém 3 a navíc ve 3D přijdou do kin 31. května

23. 5. 2012 - 10:45 | Téma | red

Muži v černém 3 a navíc ve 3D přijdou do kin 31. května zdroj: tisková zpráva

Koncem května se v kinech objeví třetí díl americké sci-fi komedie Muži v černém - a navíc ve 3D. Na projekci v Praze ho představila společnost Falcon. Poprvé Muži v černém, kteří zachraňují Zemi před "svinstvem z vesmíru", překvapili publikum v roce 1997, v českých kinech je vidělo 491.000 lidí. Dvojka následovala o pět let později s bilancí 316.000 diváků.

Hrdiny příběhu jsou opět agenti J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones). První z nich viděl během svého patnáctiletého fungování v agentuře Muži v černém spoustu nevysvětlitelných věcí, ale ani mimozemšťané ho nedokážou zmást tak jako jeho sarkastický tajnůstkářský partner. Ale když je život agenta K i osud planety v ohrožení, musí J cestovat v čase zpět do minulosti, aby dal vše do pořádku. Spojí se s agentem K, jehož mladší vydání neodolatelně ztvárnil Josh Brolin, aby zachránil jeho, celou agenturu i budoucnost lidstva.

Diváci se přitom například dozvědí, co se dělo těsně před startem Apolla k Měsíci v létě 1969, poznají skutečnou totožnost Andyho Warhola, který z nudy maluje obrazy Campbellových polévkových konzerv, a dozvědí se, jak moc je Will Smith podobný prezidentu Baracku Obamovi.

Muži v černém 3

Právě návrat do minulosti je zdrojem řady humorných situací. Akčnější část snímku obstarají laserové pistole, bizarní podoby mimozemšťanů, hromady slizu a počítačové efekty.

"Filmy této série jsou o vztahu mezi oběma agenty," uvedl v tiskových materiálech Smith. V "trojce" museli filmaři příběh nějak povýšit, jedinou možností bylo, aby nahlédli do nitra postav a jejich vztahů.

"Chtěli jsme, aby tento film byl současně povědomý i odlišný," uvedl Barry Sonnenfeld, který byl režisérem všech tří dílů.

Muži v černém 3

Mezi tvůrci byli sedminásobný držitel Oscara (včetně jednoho za předchozí práci na sérii Muži v černém) Rick Baker, který navrhoval mimozemšťany, pětinásobný držitel Oscara Ken Ralston a Jay Redd, zodpovědní za vizuální efekty, a kameraman Bill Pope, který natáčel filmy Matrix a Spider-Man 2 a 3. České znění namluvili Pavel Rímský, Jan Šťastný, Tomáš Juřička, Otakar Brousek ml. a Dagmar Čárová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.