Muži v černém 3 a navíc ve 3D přijdou do kin 31. května

23. 5. 2012 10:45 - Téma | Autor: red

Muži v černém 3 a navíc ve 3D přijdou do kin 31. května zdroj: Archiv

Koncem května se v kinech objeví třetí díl americké sci-fi komedie Muži v černém - a navíc ve 3D. Na projekci v Praze ho představila společnost Falcon. Poprvé Muži v černém, kteří zachraňují Zemi před "svinstvem z vesmíru", překvapili publikum v roce 1997, v českých kinech je vidělo 491.000 lidí. Dvojka následovala o pět let později s bilancí 316.000 diváků.

Hrdiny příběhu jsou opět agenti J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones). První z nich viděl během svého patnáctiletého fungování v agentuře Muži v černém spoustu nevysvětlitelných věcí, ale ani mimozemšťané ho nedokážou zmást tak jako jeho sarkastický tajnůstkářský partner. Ale když je život agenta K i osud planety v ohrožení, musí J cestovat v čase zpět do minulosti, aby dal vše do pořádku. Spojí se s agentem K, jehož mladší vydání neodolatelně ztvárnil Josh Brolin, aby zachránil jeho, celou agenturu i budoucnost lidstva.

Diváci se přitom například dozvědí, co se dělo těsně před startem Apolla k Měsíci v létě 1969, poznají skutečnou totožnost Andyho Warhola, který z nudy maluje obrazy Campbellových polévkových konzerv, a dozvědí se, jak moc je Will Smith podobný prezidentu Baracku Obamovi.

Muži v černém 3

Právě návrat do minulosti je zdrojem řady humorných situací. Akčnější část snímku obstarají laserové pistole, bizarní podoby mimozemšťanů, hromady slizu a počítačové efekty.

"Filmy této série jsou o vztahu mezi oběma agenty," uvedl v tiskových materiálech Smith. V "trojce" museli filmaři příběh nějak povýšit, jedinou možností bylo, aby nahlédli do nitra postav a jejich vztahů.

"Chtěli jsme, aby tento film byl současně povědomý i odlišný," uvedl Barry Sonnenfeld, který byl režisérem všech tří dílů.

Muži v černém 3

Mezi tvůrci byli sedminásobný držitel Oscara (včetně jednoho za předchozí práci na sérii Muži v černém) Rick Baker, který navrhoval mimozemšťany, pětinásobný držitel Oscara Ken Ralston a Jay Redd, zodpovědní za vizuální efekty, a kameraman Bill Pope, který natáčel filmy Matrix a Spider-Man 2 a 3. České znění namluvili Pavel Rímský, Jan Šťastný, Tomáš Juřička, Otakar Brousek ml. a Dagmar Čárová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

26. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Producent Frank Marhsall stál na pozadí obrovské řady legendárních filmů, a to včetně série Indiana Jones. Aktuálně se chystá pětka a Marshall prozradil hned několik zajímavých novinek.
Mel Gibson se ve Force of Nature postaví hurikánu i zlodějům

Mel Gibson se ve Force of Nature postaví hurikánu i zlodějům

26. 5. 2020 | Trailery | Adam Homola

Mel Gibson má 64 let, ale pořád se nám snaží dokázat, že do starého železa prostě nepatří. Znovu se o to pokusí i v akční novince Force of Nature.
Nový trailer na Tenet toho ukazuje hodně, ale prozrazuje málo

Nový trailer na Tenet toho ukazuje hodně, ale prozrazuje málo

22. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Novinka Christophera Nolana míří do kin. Navzdory koronaviru, navzdory zavřeným sálům téměř po celém světě…
Liga Spravedlnosti dostane druhou šanci, na HBO Max bude Snyder Cut

Liga Spravedlnosti dostane druhou šanci, na HBO Max bude Snyder Cut

21. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Nová verze Ligy Spravedlnosti, kterou si sestříhá a nově dokončí sám režisér Zack Snyder, vyjde příští rok na nové streamovací službě HBO Max.