Muž ve stínu s Ewanem McGregorem a Piercem Brosnanem přijde do kin 10. června

5. 6. 2010 - 18:00 | Téma | red

Muž ve stínu s Ewanem McGregorem a Piercem Brosnanem přijde do kin 10. června   zdroj: tisková zpráva

Herci Ewan McGregor a Pierce Brosnan ztvárnili hlavní role v politickém filmovém thrilleru spisovatele Roberta Harrise nazvaném Muž ve stínu. Příběh spisovatele, který je najat k sepsání pamětí bývalého britského premiéra, natočil oscarový režisér Roman Polanski v koprodukci Velké Británie, USA, Německa a Francie. Společnost SPI, která dnes snímek představila na projekci v Praze, ho uvede do kin 10. června.

Příběh začíná nabírat obrátky poté, co na opuštěnou pláž amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu spisovatelova předchůdce pracujícího na tomto projektu. Netrvá dlouho, aby si uvědomil, že přijetím atraktivní práce udělal chybu. Ukazuje se, že tajemství v expremiérově minulosti mají sílu zabíjet. Pokud by ovšem divák chtěl rozřešit záhady už na začátku více než dvouhodinového filmu, měl by pamatovat na francouzské rčení: Cherchez la femme aneb Za vším hledej ženu.

Harrisova kniha získala mezinárodní cenu za Nejlepší thriller roku 2008. Na scénáři autor s režisérem pracovali pět měsíců, film dostal letos v únoru Stříbrného medvěda za režii na Berlinale. Polanski si ji ale nemohl převzít kvůli domácímu vězení ve Švýcarsku, kde stále čeká na rozhodnutí o vydání do USA kvůli sexuálnímu deliktu ze 70. let. Svůj snímek natáčel přes tři měsíce právě v Německu a v berlínském Studiu Babelsberg.

Muž ve stínů, Pierce Brosnan

"Obdivuji thrillery Alfreda Hitchcocka. Způsob, jakým se obyčejný muž dostane do úplně odlišného světa, i každá věc, která se pak stane, je zcela logická. Proto jsem se pokusil dát trochu toho i do Muže ve stínu. I zde je obyčejný, bezejmenný muž, kterého práce zavede do odlišného světa. A my jdeme do něj s ním," uvedl Harris v distribučních materiálech.
Pravda v Muži ve stínu vychází na světlo způsobem, který připomíná Polanského nejmrazivější filmy - Tess, Hořký měsíc, Devátou bránu, Pianistu i Olivera Twista, které natočil rovněž podle knižní předlohy.

Hlavní ženské role svěřil Polanski Kim Cattralové (Sex ve městě, Policejní akademie, Velké nesnáze v Malé Číně) a target="_blank"Olivii Williamsové, která debutovala v Costnerově Poslu budoucnosti. Do povědomí mezinárodního publika se dostala díky roli ve filmu Šestý smysl. Vedlejší role ztvárnili například Tom Wilkinson, James Belushi, Eli Wallach a Timothy Hutton.

Muž ve stínů, Pierce Brosnan zdroj: tisková zpráva

McGregorovi otevřela cestu ke slávě role narkomana v Trainspottingu. George Lucas ho pak obsadil jako Obi-Wan Kenobiho ve Hvězdných válkách. V Oscarem oceněném muzikálu Moulin rouge si zahrál roli Christiana, objevil se ve snímcích Černý jestřáb sestřelen, Kašlu na lásku, Hranice života, Ostrov a Andělé a démoni. Pierce Brosnan se v poslední době objevil v hitu Mamma Mia!, ovšem nejznámější jeho rolí je James Bond.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.