Miami Vice - preview

3. 7. 2008 - 12:38 | Téma | red

Miami Vice - preview zdroj: tisková zpráva

Je pravda, že realizace se už vleče zatraceně dlouho, nicméně celovečerní thriller Miami Vice odvozený od stejnojmenného seriálu podle mě pořád patří do nejočekávanější desítky filmů, které letos z Hollywoodu vypadnou

Je pravda, že realizace se už vleče zatraceně dlouho, nicméně celovečerní thriller Miami Vice odvozený od stejnojmenného seriálu podle mě pořád patří do nejočekávanější desítky filmů, které letos z Hollywoodu vypadnou. Zvlášť, když jej režíruje nejen mistr stylových kriminálek, ale zároveň také sám autor legendárního seriálu - Michael Mann.

SYNOPSE:

Kokainoví kovbojové z osmdesátek jsou pryč, ale v Miami je pořád zatraceně horko. Zejména dvojce tajných policajtů Ricardu Tubbsovi (Jamie Foxx) a Sonny Crockettovi (Colin Farrell). Ricardo Tubbs je policajt z velkoměsta. Spolu s parťačkou Trudy (Naomie Harrisová) se v přestrojení podílejí na přepravě drog na jižní Floridu, aby vypátrali skupinu zodpovědnou za trojnásobnou vraždu. Sonny Crockett je charismatický flirtér, který pracuje pro dodavatele jihofloridské skupiny. Zaplete se s Isabellou (Gong Li), čínsko-kubánskou ženou překupníka drog a zbraní. Nejlepší přestrojení je tvářit se jako přestrojený, a tak se rozdíl mezi detektivy a mafiány stírá jako silnice a horizont při rychlé jízdě.

Miami Vice INSPIRACE:
Miami Vice, krimi seriál televize NBC, se premiérově vysílal v letech 1984—1989. Autorem, producentem, a někdy také hlavním scénáristou a režisérem byl Michael Mann. Za roky své existence se stal seriál, ke kterému mimochodem dělal hudbu Jan Hammer, institucí. Sonny Crockett byl drsný policajt z Miami a hrál ho Don Johnson. Newyorčana Ricarda Tubbse (Philip Micheal-Thomas) přivedla na jih násilná smrt vlastního bratra, kterou chtěl mermomocí vyřešit. Seriál přitahoval drsnou akcí v exkluzivním přímořském prostředí, proslavil se pastelovými tóny, střihem ve stylu MTV i akcentem na hudbu. Miami Vice zároveň vytvářel určitý styl (ležérní oblečení), automobilka Ferrari pro seriál např. zhotovila speciální model Testarossa. Tvůrci Miami Vice pravidelně ozvláštňovali celebritami – seriálem se mihli hudebníci jako Little Richard, James Brown, Phil Collins, Neil Young, či Leonard Cohen. Objevil se tu boxerský promotér Don King, nebo G. Gordon Liddy, nechvalně proslulý aférou Watergate.

Z dnešních hereckých hvězd se v epizodních rolích Miami Vice objevili Julia Roberts, Bruce Willis, Alfred Molina, či Ben Stiller. Série také podnítila vznik herní série GTA, která si – na rozdíl od oficiálně licencovaného produktu – získala světovou oblibu.

Miami Vice UPOUTÁVKA:
Stylová, estetická, exkluzivní. HD formát dělá z upoutávky přímo výtvarnou záležitost: obrysy ženských těl se po způsobu (nejen) Marka Romaneka odrážejí od barevných pozadí a přesným střihem surfují na vlně hutné hudby mezi akčními sekvencemi, které slibují živý zážitek. Mann natáčel Miami Vice na digitální kameru Thomson VIPER FilmStream, kterou vyzkoušel už při realizaci krimi Collateral a nemohl si vynachválit její schopnost vysokého rozlišení při nízkém osvětlení. I atmosféru nového filmu tak dokreslí množství nočních scén.

OBSAZENÍ:
Jamie Foxx měl hvězdný rok 2004, kdy zazářil jako Ray Charles v Rayovi a proti Tomovi Cruiseovi v Collateral. Michael Mann s ním počítá i ve svém nadcházejícím dramatu Damage Control. Colin Farrell se celkem bez problémů oklepal ze Stoneova propadáku Alexander a vedle Miami Vice ho letos můžeme vidět v Novém světě Terrence Malicka a později po boku Salmy Hayekové také v romantickém dramatu z doby Krize Ask the Dust.

Gong Li patří ke hvězdám východní kinematografie, na mezinárodní scéně vzbudila ohlas v komedii Qiu Ju da guan si Zhanga Yimoua, aktálně hrála Wong Kar-Waiovi ve sci-fi 2046, nebo Robovi Marshallovi v Gejše. Londýňanka Naomie Harrisovou bude vidět v obou pokračování Pirátů z Karibiku, Ciarán Hinds ztvárnil jednu z hlavních rolí ve Spielbergově dramatu Mnichov.

TVŮRCI:
Michael Mann (Nelítostný souboj (Heat), Ali) Miami Vice píše i režíruje. Kameramanem je Dion Beebe, jenž snímal i Collateral a za práci na muzikálu Chicago byl nominován na Oscara. Původní hudbu ke snímku píše RZA, člen Wu-Tang Clanu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.