Liga spravedlnosti je možná v problémech, studio film prý několikrát předělalo

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Liga spravedlnosti je natočená, Liga spravedlnosti se natáčí. Tyhle dva stavy se poslední rok každých pár měsíců mění, protože studio Warner Bros film každou chvíli přetáčí. Přetáčky jsou u podobně masivních filmů standardní, počítá se s nimi ještě před hlavním natáčením a vůbec jde o normální praktiku, jak doladit a vylepšit velký film. Jenže v případě Ligy spravedlnosti to prý není tak úplně pravda a přetáčí se víc, než je zvykem.

A nejen víc, ale také několikrát. Film se nedávno přetáčel, a ještě ho nějaké dotáčky čekají. Ty, které proběhly, prý navíc nebyly malé, ale naprosto zásadní a rozsáhlé. Celá Liga spravedlnosti se za celou dobu produkce údajně v podstatě předělala dvakrát.

S informací o přetáčkách přišel web Splash Report, který se odkazuje na svůj nejmenovaný a údajně velmi spolehlivý zdroj. Ten je svého času správně informoval o přetáčkách Rogue One: Star Wars Story, o alkoholových problémech Bena Afflecka i o dalších více či méně pikantních informacích. Zdroj se, minimálně podle Splash Report, zdá být skutečně důvěryhodný, a tak můžeme aktuálním zvěstem o přetáčkách Ligy spravedlnosti snad věřit.

Vedle přetáček se údajně ještě přepisovala část scénáře rovnou na place. Pro studio Warner Bros jde o veledůležitý film, který by měl být po kritické, a hlavně komerční stránce tím, čím Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti nebyl. Pořád jde ale o pouhé spekulace a drby z nejmenovaného zdroje jednoho webu, takže bychom je měli brát s rezervou. Ve skutečnosti nemusí jít o nic jiného než jen o naprosto standardní dotáčky, které se jen mohly z nějakého důvodu protáhnout.

DCU na tom není zrovna nejlépe, minimálně ve srovnání s konkurenčním Marvelem. Ten jede na plné obrátky už skoro deset let, zatímco DC se snaží všechno hrozně rychle dohnat. A dělá u toho chyby. Batman vs Superman zrovna nevydělal nějaké stamiliony, to už studiu prý vydělal víc Sebevražedný oddíl. Což je smutné, vzhledem k tomu, že bandu ze Suicide Squad „nikdo nezná“, zatímco střet Batmana se Supermanem by měl být vrcholnou filmovou událostí. Až na to, že nebyl.

Nemluvě o Deadpoolovi, který taky není až tak známý a z kin se mu podařilo vytěžit mnohem víc, než Batman vs Superman a Sebevražedný oddíl dohromady. Warner Bros nebude mít teď navíc asi ani žádné extra velké výdělky z Krále Artuše, který v Americe zdá se nikoho nezajímá. Warner Bros tak potřebuje velehit a tím by mohla (a měla) být právě Liga spravedlnosti. Ze které pak mohou rozstřelit své filmové univerzum do spousty filmů o jednotlivých hrdinech, pokračováních a spin offech.

Jenže pokud přijmou diváci i kritici Ligu spravedlnosti podobně, jako přijali Batman vs. Superman, nebude to nic dobrého. A ještě horší bude, když tenhle monstr projekt nedosáhne ani na tu „povinnou“ miliardu. Marvel ji bude mezitím atakovat s pomocí nového Spider-Mana a rozhodně ji překoná s nadcházejícími Avengers: Infinity War. A to nesmíme zapomínat ani na aktuální Strážce Galaxie Vol. 2, kteří tu miliardu sice ještě nemají, ale pomalu si pro ni jdou…

Tagy: komiks akční

Zdroje: Slash Report

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.