Liga spravedlnosti je možná v problémech, studio film prý několikrát předělalo

17. 5. 2017 9:44 - Novinky | Autor: Adam Homola

Liga spravedlnosti je možná v problémech, studio film prý několikrát předělalo Zdroj: Archiv

Liga spravedlnosti je natočená, Liga spravedlnosti se natáčí. Tyhle dva stavy se poslední rok každých pár měsíců mění, protože studio Warner Bros film každou chvíli přetáčí. Přetáčky jsou u podobně masivních filmů standardní, počítá se s nimi ještě před hlavním natáčením a vůbec jde o normální praktiku, jak doladit a vylepšit velký film. Jenže v případě Ligy spravedlnosti to prý není tak úplně pravda a přetáčí se víc, než je zvykem.

A nejen víc, ale také několikrát. Film se nedávno přetáčel, a ještě ho nějaké dotáčky čekají. Ty, které proběhly, prý navíc nebyly malé, ale naprosto zásadní a rozsáhlé. Celá Liga spravedlnosti se za celou dobu produkce údajně v podstatě předělala dvakrát.

S informací o přetáčkách přišel web Splash Report, který se odkazuje na svůj nejmenovaný a údajně velmi spolehlivý zdroj. Ten je svého času správně informoval o přetáčkách Rogue One: Star Wars Story, o alkoholových problémech Bena Afflecka i o dalších více či méně pikantních informacích. Zdroj se, minimálně podle Splash Report, zdá být skutečně důvěryhodný, a tak můžeme aktuálním zvěstem o přetáčkách Ligy spravedlnosti snad věřit.

Vedle přetáček se údajně ještě přepisovala část scénáře rovnou na place. Pro studio Warner Bros jde o veledůležitý film, který by měl být po kritické, a hlavně komerční stránce tím, čím Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti nebyl. Pořád jde ale o pouhé spekulace a drby z nejmenovaného zdroje jednoho webu, takže bychom je měli brát s rezervou. Ve skutečnosti nemusí jít o nic jiného než jen o naprosto standardní dotáčky, které se jen mohly z nějakého důvodu protáhnout.

DCU na tom není zrovna nejlépe, minimálně ve srovnání s konkurenčním Marvelem. Ten jede na plné obrátky už skoro deset let, zatímco DC se snaží všechno hrozně rychle dohnat. A dělá u toho chyby. Batman vs Superman zrovna nevydělal nějaké stamiliony, to už studiu prý vydělal víc Sebevražedný oddíl. Což je smutné, vzhledem k tomu, že bandu ze Suicide Squad „nikdo nezná“, zatímco střet Batmana se Supermanem by měl být vrcholnou filmovou událostí. Až na to, že nebyl.

Nemluvě o Deadpoolovi, který taky není až tak známý a z kin se mu podařilo vytěžit mnohem víc, než Batman vs Superman a Sebevražedný oddíl dohromady. Warner Bros nebude mít teď navíc asi ani žádné extra velké výdělky z Krále Artuše, který v Americe zdá se nikoho nezajímá. Warner Bros tak potřebuje velehit a tím by mohla (a měla) být právě Liga spravedlnosti. Ze které pak mohou rozstřelit své filmové univerzum do spousty filmů o jednotlivých hrdinech, pokračováních a spin offech.

Jenže pokud přijmou diváci i kritici Ligu spravedlnosti podobně, jako přijali Batman vs. Superman, nebude to nic dobrého. A ještě horší bude, když tenhle monstr projekt nedosáhne ani na tu „povinnou“ miliardu. Marvel ji bude mezitím atakovat s pomocí nového Spider-Mana a rozhodně ji překoná s nadcházejícími Avengers: Infinity War. A to nesmíme zapomínat ani na aktuální Strážce Galaxie Vol. 2, kteří tu miliardu sice ještě nemají, ale pomalu si pro ni jdou…

Zdroje: Slash Report

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.