Lidice bodují v našich kinech

- Téma autor: red

Historický snímek Lidice, který režisér Petr Nikolaev natočil podle scénáře Zdeňka Mahlera, zaujal hned po premiéře první místo v tabulce nejnavštěvovanějších titulů českých kin. Stačilo mu k tomu 43.960 diváků a tržby ve výši 5,3 milionu korun.

Na druhou pozici odsunuly Lidice americký film Piráti z Karibiku s podtitulem Na vlnách podivna, který o víkendu vyhledalo přes 28.000 lidí. Celkem má na kontě na 300.000 návštěvníků a tržby ve výši 45 milionů korun.

Třetí skončilo pokračování amerického animovaného příběhu Kung Fu Panda a za ním akční americké snímky X-Men: První třída a Rychle a zběsile 5.

Trierova Melancholia je šestá; zatím ji vyhledalo necelých 10.000 diváků.

Z domácí tvorby obsadila sedmou příčku pohádka Zdeňka Trošky Čertova nevěsta, kterou zatím vidělo na 90.000 malých i velkých.

Piráti z Karibiku

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.