Letadla 2: Hasiči a záchranáři - recenze nového animáku pro děti

18. 7. 2014 - 21:14 | Dokina.cz | Vojtěch Karlík

Letadla 2: Hasiči a záchranáři - recenze nového animáku pro děti zdroj: tisková zpráva

Hledáte-li vhodný animovaný film pro malého kluka, pak si rozhodně nenechte ujít druhý díl animovaného filmu Letadla s podtitulem Hasiči a záchranáři. Jako rodiče budete více než osmdesát minut umírat nudou, ale ti malí kluci kolem vás budou na plátno poulit oči. Tvůrcům tak leccos prominete, protože dokázali zabavit vaše dítě.

Sázka na Auta Pixaru před lety vyšla a film společně s hračkami zaplavil celý svět. V případě Letadel však nejde o dílo Pixaru, jak se občas někde mylně objevuje, ale jde animované filmy nabízející stejný vizuální styl, který rozhodně má svět Bleska McQueena evokovat, ale snímky natočilo přímo studio Walta Disneyho. V prvním díle Letadel jsme se seznámili s práškovacím letadélkem, které se rozhodlo zúčastnit se světové soutěže pro rychlá letadla a obletět svět. Z Práška se posléze stala velká hvězda, ale nyní již závodit nesmí. Jeho kariéra je v prachu, ale je slavný a může si dělat vlastně téměř cokoliv.

zdroj: bontonfilm.cz

Takže tvůrci si řekli, že Práška posunou někam, kde malinkatí kluci budou s otevřenou pusou nadšeně sledovat příběh a nebudou se ani vteřinu nudit. Producenti z kreslené postavičky udělali letadélko, které se dalo do party s hasiči a záchranáři. Každé malé dítě je fascinováno houkáním sirén a sleduje spokojeně každou zaznamenanou sanitku, nebo hasičské auto. Problémem tohoto filmu je sázka jen na tento jeden efekt.

Většina kreslených filmů z Hollywoodu je prostě hloupých a naivních, ale na druhou stranu jim nelze upřít, že tvůrci myslí na celou rodinu a chtějí, aby v kině svůj díl zábavy dostal nejen dětský divák, ale také jeho rodiče. Někdy se to daří na výbornou jako v nedávném Lego filmu, jindy jako třeba v případě Croodsových méně. Přesto je stále cítit ona snaha být korektní na všechny strany a bavit napříč generacemi.

letadla2 zdroj: tisková zpráva

Letadla byly divným paskvilem, který prostě bavil jen tím, že je hezky udělaný a také tím, že tam jsou letadla. Druhý díl je na tom ještě o něco hůře. Jako rodič máte pocit, že na vaši zábavu tvůrci úplně rezignovali. Letadla 2: Hasiči a záchranáři jsou mentálně někde na úrovni mašinky Tomáše, jen jsou rychlejší. Míra infantilnosti je pekelná, ale znovu si přečtěte úvodní větu. V kině budou převažovat malí kluci a ti budou celý film zticha a napnutě budou sledovat nová dobrodružství letadélka Práška. 

Míru dětinskosti pak bude jen doplňovat příběh o tom, jací jsou hasiči hrdinové. Patos, který dokázal Oliver Stone nacpat pod trosky newyorských mrakodrapů, zde prýští v podobě kreslené pohádky. Je to hrozné? Bezesporu, ale nižší hodnocení prostě vzhledem k nadšení klučičího publika nelze dát.

Hodnocení: 50 %

 

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.