Letadla 2: Hasiči a záchranáři - recenze nového animáku pro děti

18. 7. 2014 - 21:14 | Dokina.cz | Vojtěch Karlík

Letadla 2: Hasiči a záchranáři - recenze nového animáku pro děti zdroj: tisková zpráva

Hledáte-li vhodný animovaný film pro malého kluka, pak si rozhodně nenechte ujít druhý díl animovaného filmu Letadla s podtitulem Hasiči a záchranáři. Jako rodiče budete více než osmdesát minut umírat nudou, ale ti malí kluci kolem vás budou na plátno poulit oči. Tvůrcům tak leccos prominete, protože dokázali zabavit vaše dítě.

Sázka na Auta Pixaru před lety vyšla a film společně s hračkami zaplavil celý svět. V případě Letadel však nejde o dílo Pixaru, jak se občas někde mylně objevuje, ale jde animované filmy nabízející stejný vizuální styl, který rozhodně má svět Bleska McQueena evokovat, ale snímky natočilo přímo studio Walta Disneyho. V prvním díle Letadel jsme se seznámili s práškovacím letadélkem, které se rozhodlo zúčastnit se světové soutěže pro rychlá letadla a obletět svět. Z Práška se posléze stala velká hvězda, ale nyní již závodit nesmí. Jeho kariéra je v prachu, ale je slavný a může si dělat vlastně téměř cokoliv.

zdroj: bontonfilm.cz

Takže tvůrci si řekli, že Práška posunou někam, kde malinkatí kluci budou s otevřenou pusou nadšeně sledovat příběh a nebudou se ani vteřinu nudit. Producenti z kreslené postavičky udělali letadélko, které se dalo do party s hasiči a záchranáři. Každé malé dítě je fascinováno houkáním sirén a sleduje spokojeně každou zaznamenanou sanitku, nebo hasičské auto. Problémem tohoto filmu je sázka jen na tento jeden efekt.

Většina kreslených filmů z Hollywoodu je prostě hloupých a naivních, ale na druhou stranu jim nelze upřít, že tvůrci myslí na celou rodinu a chtějí, aby v kině svůj díl zábavy dostal nejen dětský divák, ale také jeho rodiče. Někdy se to daří na výbornou jako v nedávném Lego filmu, jindy jako třeba v případě Croodsových méně. Přesto je stále cítit ona snaha být korektní na všechny strany a bavit napříč generacemi.

letadla2 zdroj: tisková zpráva

Letadla byly divným paskvilem, který prostě bavil jen tím, že je hezky udělaný a také tím, že tam jsou letadla. Druhý díl je na tom ještě o něco hůře. Jako rodič máte pocit, že na vaši zábavu tvůrci úplně rezignovali. Letadla 2: Hasiči a záchranáři jsou mentálně někde na úrovni mašinky Tomáše, jen jsou rychlejší. Míra infantilnosti je pekelná, ale znovu si přečtěte úvodní větu. V kině budou převažovat malí kluci a ti budou celý film zticha a napnutě budou sledovat nová dobrodružství letadélka Práška. 

Míru dětinskosti pak bude jen doplňovat příběh o tom, jací jsou hasiči hrdinové. Patos, který dokázal Oliver Stone nacpat pod trosky newyorských mrakodrapů, zde prýští v podobě kreslené pohádky. Je to hrozné? Bezesporu, ale nižší hodnocení prostě vzhledem k nadšení klučičího publika nelze dát.

Hodnocení: 50 %

 

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.
Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

29. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Na nové Smrtonosné pasti se pracovalo několik let, ale Disney teď vyhlásilo stopku.