Letadla 2: Hasiči a záchranáři - recenze nového animáku pro děti

18. 7. 2014 - 21:14 | Dokina.cz | Vojtěch Karlík

Letadla 2: Hasiči a záchranáři - recenze nového animáku pro děti zdroj: tisková zpráva

Hledáte-li vhodný animovaný film pro malého kluka, pak si rozhodně nenechte ujít druhý díl animovaného filmu Letadla s podtitulem Hasiči a záchranáři. Jako rodiče budete více než osmdesát minut umírat nudou, ale ti malí kluci kolem vás budou na plátno poulit oči. Tvůrcům tak leccos prominete, protože dokázali zabavit vaše dítě.

Sázka na Auta Pixaru před lety vyšla a film společně s hračkami zaplavil celý svět. V případě Letadel však nejde o dílo Pixaru, jak se občas někde mylně objevuje, ale jde animované filmy nabízející stejný vizuální styl, který rozhodně má svět Bleska McQueena evokovat, ale snímky natočilo přímo studio Walta Disneyho. V prvním díle Letadel jsme se seznámili s práškovacím letadélkem, které se rozhodlo zúčastnit se světové soutěže pro rychlá letadla a obletět svět. Z Práška se posléze stala velká hvězda, ale nyní již závodit nesmí. Jeho kariéra je v prachu, ale je slavný a může si dělat vlastně téměř cokoliv.

zdroj: bontonfilm.cz

Takže tvůrci si řekli, že Práška posunou někam, kde malinkatí kluci budou s otevřenou pusou nadšeně sledovat příběh a nebudou se ani vteřinu nudit. Producenti z kreslené postavičky udělali letadélko, které se dalo do party s hasiči a záchranáři. Každé malé dítě je fascinováno houkáním sirén a sleduje spokojeně každou zaznamenanou sanitku, nebo hasičské auto. Problémem tohoto filmu je sázka jen na tento jeden efekt.

Většina kreslených filmů z Hollywoodu je prostě hloupých a naivních, ale na druhou stranu jim nelze upřít, že tvůrci myslí na celou rodinu a chtějí, aby v kině svůj díl zábavy dostal nejen dětský divák, ale také jeho rodiče. Někdy se to daří na výbornou jako v nedávném Lego filmu, jindy jako třeba v případě Croodsových méně. Přesto je stále cítit ona snaha být korektní na všechny strany a bavit napříč generacemi.

letadla2 zdroj: tisková zpráva

Letadla byly divným paskvilem, který prostě bavil jen tím, že je hezky udělaný a také tím, že tam jsou letadla. Druhý díl je na tom ještě o něco hůře. Jako rodič máte pocit, že na vaši zábavu tvůrci úplně rezignovali. Letadla 2: Hasiči a záchranáři jsou mentálně někde na úrovni mašinky Tomáše, jen jsou rychlejší. Míra infantilnosti je pekelná, ale znovu si přečtěte úvodní větu. V kině budou převažovat malí kluci a ti budou celý film zticha a napnutě budou sledovat nová dobrodružství letadélka Práška. 

Míru dětinskosti pak bude jen doplňovat příběh o tom, jací jsou hasiči hrdinové. Patos, který dokázal Oliver Stone nacpat pod trosky newyorských mrakodrapů, zde prýští v podobě kreslené pohádky. Je to hrozné? Bezesporu, ale nižší hodnocení prostě vzhledem k nadšení klučičího publika nelze dát.

Hodnocení: 50 %

 

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.