Letadla 2: Hasiči a záchranáři - recenze nového animáku pro děti

18. 7. 2014 - 21:14 | Dokina.cz | Vojtěch Karlík

Letadla 2: Hasiči a záchranáři - recenze nového animáku pro děti zdroj: tisková zpráva

Hledáte-li vhodný animovaný film pro malého kluka, pak si rozhodně nenechte ujít druhý díl animovaného filmu Letadla s podtitulem Hasiči a záchranáři. Jako rodiče budete více než osmdesát minut umírat nudou, ale ti malí kluci kolem vás budou na plátno poulit oči. Tvůrcům tak leccos prominete, protože dokázali zabavit vaše dítě.

Sázka na Auta Pixaru před lety vyšla a film společně s hračkami zaplavil celý svět. V případě Letadel však nejde o dílo Pixaru, jak se občas někde mylně objevuje, ale jde animované filmy nabízející stejný vizuální styl, který rozhodně má svět Bleska McQueena evokovat, ale snímky natočilo přímo studio Walta Disneyho. V prvním díle Letadel jsme se seznámili s práškovacím letadélkem, které se rozhodlo zúčastnit se světové soutěže pro rychlá letadla a obletět svět. Z Práška se posléze stala velká hvězda, ale nyní již závodit nesmí. Jeho kariéra je v prachu, ale je slavný a může si dělat vlastně téměř cokoliv.

zdroj: bontonfilm.cz

Takže tvůrci si řekli, že Práška posunou někam, kde malinkatí kluci budou s otevřenou pusou nadšeně sledovat příběh a nebudou se ani vteřinu nudit. Producenti z kreslené postavičky udělali letadélko, které se dalo do party s hasiči a záchranáři. Každé malé dítě je fascinováno houkáním sirén a sleduje spokojeně každou zaznamenanou sanitku, nebo hasičské auto. Problémem tohoto filmu je sázka jen na tento jeden efekt.

Většina kreslených filmů z Hollywoodu je prostě hloupých a naivních, ale na druhou stranu jim nelze upřít, že tvůrci myslí na celou rodinu a chtějí, aby v kině svůj díl zábavy dostal nejen dětský divák, ale také jeho rodiče. Někdy se to daří na výbornou jako v nedávném Lego filmu, jindy jako třeba v případě Croodsových méně. Přesto je stále cítit ona snaha být korektní na všechny strany a bavit napříč generacemi.

letadla2 zdroj: tisková zpráva

Letadla byly divným paskvilem, který prostě bavil jen tím, že je hezky udělaný a také tím, že tam jsou letadla. Druhý díl je na tom ještě o něco hůře. Jako rodič máte pocit, že na vaši zábavu tvůrci úplně rezignovali. Letadla 2: Hasiči a záchranáři jsou mentálně někde na úrovni mašinky Tomáše, jen jsou rychlejší. Míra infantilnosti je pekelná, ale znovu si přečtěte úvodní větu. V kině budou převažovat malí kluci a ti budou celý film zticha a napnutě budou sledovat nová dobrodružství letadélka Práška. 

Míru dětinskosti pak bude jen doplňovat příběh o tom, jací jsou hasiči hrdinové. Patos, který dokázal Oliver Stone nacpat pod trosky newyorských mrakodrapů, zde prýští v podobě kreslené pohádky. Je to hrozné? Bezesporu, ale nižší hodnocení prostě vzhledem k nadšení klučičího publika nelze dát.

Hodnocení: 50 %

 

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

30. 11. 2022 | Novinky | Adam Homola

Legendární španělský herec nepolevuje a objeví se i v nadcházejícím a netrpělivě očekávaném pátém Indiana Jonesovi. Nicméně on sám uvádí věci na pravou míru.
Nehorázná dekadence s Bradem Pittem v hlavní roli. Tak se rýsuje očekávaný Babylon

Nehorázná dekadence s Bradem Pittem v hlavní roli. Tak se rýsuje očekávaný Babylon

29. 11. 2022 | Trailery | Adam Homola

A zdárně mu sekunduje Margott Robbie coby jedna z největších hereckých hvězd minulosti. A vlastně i současnosti.
Fabelmanovi: Steven Spielberg vypráví o filmu, rodině a tajemství, které bolí

Fabelmanovi: Steven Spielberg vypráví o filmu, rodině a tajemství, které bolí

28. 11. 2022 | Recenze | Matěj Svoboda

Steven Spielberg bývá považovaný za jednoho z největších filmařů a filmových vypravěčů všech dob. Nejen proto, že jeho jméno se až na pár nešťastných výjimek stalo synonymem kvality, ale i kvůli tomu, že během své dlouhé kariéry dokázal s úspěchem přebíhat mezi žánry a téměř vždy slavil úspěch. 
Režisér Thora natočil komedii o fotbalovém antizázraku s Michaelem Fassbenderem

Režisér Thora natočil komedii o fotbalovém antizázraku s Michaelem Fassbenderem

25. 11. 2022 | Novinky | Adam Homola

Waititi natočil Next Goal Wins ještě předtím, než šel točit Thor: Láska jako hrom. Na rozdíl od něj bude ale Next Goal Wins pro změnu velice malý film, nízkorozpočtová komedie o zoufale špatném fotbalovém týmu.