Květnovým hercům dominují Tom Hardy a George Clooney

19. 5. 2015 23:30 - Téma | Autor: Ladislav Loukota

Květnovým hercům dominují Tom Hardy a George Clooney zdroj: Archiv

Hlavně fandové napětí a akce si přijdou na své u květnové nabídky premiér. Do kin zamířila ostřílená herecká esa a květen je ve znamení jak na historických dramat, tak i akce, či fantasy. Ve všech filmech se představí skutečně parádní herci. 

Andrew Scott
A začneme prvním z historických dramat režírovaným Kenem Loachem. Snímek Jimmyho tančírna pojednává o jedné tuze nepohodlné tančírně v Irsku 1. poloviny 20. století. A roli si tu střihl čím dál známější Andrew Scott. Jeho kariéra v poslední době dramaticky nabírá na obrátkách a nakopla ji bezpochyby role ďábelského Moriartyho v hitovce BBC Sherlock, kde hlavnímu hrdinovi zatápí i ze záhrobí.

Herci zdroj: Archiv

Devětatřicetiletého sympaťáka si můžete pamatovat i ze seriálu The Hour, kde si střihl herce Adama Le Raye, který tají, že je gay (sám Scott má svůj coming out za sebou), nebo legendárního Bratrstva neohrožených. V biografickém snímku Lennon Naked pak hrál samotného Paula McCartneyho. Co myslíte, jsou si podobní?
Uvidíte v: Jimmyho tančírna, v kinech od 7. května.
Zajímavost: Momentálně Scotta čeká role v další bondovce Spectre.

Tom Hardy
Na osamělou pouť nehostinnou pustinou se vydá Šílený Max v tváří Toma Hardyho, když narazí na skupinu prchající pouští a po boku Charlize Theron se zaplete do boje proti nelítostnému Immortanu Joeovi a jeho gangům. Hereckého chameleona Hardyho asi netřeba dvakrát představovat – zazářil nejen jako terorista Bane v hitovce Temný rytíř povstal, ale i kriminálce Po krk v extázi, Ritchieho Rocknrolle, další Nolanovce Počátek, či špionážním dramatu Jeden musí z kola ven. Vypíchnout lze i jeho lahůdku Locke, ve které dvě hodiny jede autem a telefonuje – a výsledek přitom představuje fenomenální komorní drama.

Herci zdroj: Archiv

Televizním počinům se Hardy ani jako hollywoodská star nevyhýbá – nedávno si střihl roli třeba v britské sérii Peaky Blinders, kde byste ho ale možná nepoznali. Ostatně širokou hereckou paletu dokumentují i Hardyho tělesné proměny, pro roli zločince Bronsona před pár lety 20 kilogramů svalů přibral, kvůli Maxovi musel dát zase zhruba 10 kilo pryč.
Uvidíte v: Šílený Max: Zběsilá cesta, v kinech od 14. května.
Zajímavost: Tom Hardy je hvězdou i další květnové premiéry. Vedle Šíleného Maxe hraje hlavní roli v ponurém dramatu Dítě číslo 44, o kterém bude řeč níže.

George Clooney
George Clooney v dalším sci-fi blockbusteru? Charizmatický padesátník se tento měsíc objeví ve snímku Země zítřka, kde si zahraje bývalého dětského génia, který s mladou nadanou Casey (Britt Robertson) objevuje tajemné místo ztracené v čase a prostoru. Roli tu má i slavný Dr. House Hugh Laurie!

Herci zdroj: Archiv

Clooneymu, nastartovala zářnou kariéru seriálová hitovka Pohotovost, v posledních letech jste ho pak mohli vidět třeba v historickém dramatu Památkáři (které také sám Clooney režíroval), Cuarónově sci-fi Gravitace, nebo jako tatíka ve snímku Děti moje. Ostatně herec, který si dlouhá léta otevřeně zakládal na svém staromládenectví a rozhodnutí nikdy se podruhé neoženit právě v rodinném životě loni udělal zásadní zlom – a v létě si vzal britskou právničku Amal Alamuddin. Svatba vzbudila slušný mediální poprask, tím spíš, že se konala v superromantických Benátkách.
Uvidíte v: Země zítřka, v kinech od 21. května.
Zajímavost: Bývalou manželku George Clooneyho můžete vídat v televizním seriálu Mad Men, který právě v květnu definitivně finišuje. Hraje tu Monu Sterlingovou.

Moritz Bleibtreu
A teď zamíříme k našim německým sousedům a trochu to odlehčíme. Byť fakt, že si vaše auto a vás jako rukojmí vybere týpek v podání Moritze Bleibtreua, který zrovna vyloupil banku, nezní jako super kratochvíl, ve filmu to jistě bude radost sledovat. Ostatně právě Bleibtreu představuje skvělé lákadlo – jeho ztvárnění drsňáků a potížistů je pověstně dobré.

Herci zdroj: Archiv

43letý mnichovský rodák svou kariéru odstartoval v kultovním snímku Lola běží o život a výborný byl i jako terorista ve výtečném dramatu o zločinech Frakce Rudé armády Bader Meinhof Komplex. Během své kariéry, ale ukázal, že zvládá i komediální žánr – byť Klepání na nebeskou bránu je komedie poměrně černá.
Uvidíte v: Den blbec, v kinech od 21. května.
Zajímavost: Sympatický Němec je tak trochu světoběžník. Poté, co v 16 opustil školu, se vydal do Paříže a New Yorku. A právě v těchto metropolích studoval své budoucí řemeslo.

Gary Oldman
Ponurné stalinistické Rusko, temné intriky a zdánlivě utajené zločiny… Snímek Dítě číslo 44 zřejmě bude pěkně hustá záležitost. Alespoň na papíře – prozatím kolem něj totiž nepanují nejlepší hodnocení, vše se ale ještě může změnit. Vedle výše zmíněného Toma Hardyho si v něm každopádně střihne roli i hollywoodský matador Gary Oldman.

Herci zdroj: Archiv

Někdejší bouřlivák se do srdcí filmových fanoušků zapsal jak ztvárněním naprosto vyšinutých psychopatů v kultovních akčňácích Pátý element nebo Leon, tak i jako představitel charakterních rolí, a jedné z ústředních postav z filmů o Harry Potterovi. Dal tvář kmotrovi výjimečného čaroděje – Siriusi Blackovi.
Uvidíte v: Dítě číslo 44, premiéra 28. května.
Zajímavost: S Hardym se Oldman potkal i ve zmíněném snímku Christophera Nolana Temný rytíř povstal. Byli zde však protivníky.

 

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ridley Scott to nevzdává a pořád sní o dalším Vetřelci

Ridley Scott to nevzdává a pořád sní o dalším Vetřelci

4. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Ridley Scott se šance na dalšího Vetřelce nevzdává a teď má i konkrétní nápad, který by si dost možná rád natočil. Pokud to ovšem stihne.
Mission Impossible 7 obnoví natáčení v září

Mission Impossible 7 obnoví natáčení v září

3. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Mission Impossible 7 byl jeden z těch největších a nejvýraznějších filmů, jehož natáčení zhatila celosvětová pandemie koronaviru.
Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

2. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Patty Jenkins, režisérka Wonder Woman a nadcházející Wonder Woman 1984 prozradila, proč odmítla natáčet Ligu spravedlnosti.
Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

1. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jeden z nejostřeji sledovaných hollywoodských projektů si právě našel nový domov. Novinku od Martina Scorseseho uvidíme sice i v kinech, ale doma bude na Apple.