Králova řeč, oceněná 4 oscary, vede tabulku návštěvnosti našich kin

- Téma autor: red

V čele tabulky nejnavštěvovanějších snímků v českých kinech je oscary oceněný film Králova řeč. Britsko-australský snímek režiséra Toma Hoopera o logopedických problémech britského monarchy o víkendu zhlédlo více než 23.000 diváků, kteří v pokladnách nechali bezmála tři miliony korun. Na svých stránkách o tom informuje Unie filmových distributorů.

Na druhém místě je animovaná rodinná komedie Rango. Film o vychloubačném chameleonovi přilákal o víkendu dokonce více lidí než Králova řeč.

Na třetím místě se umístil sci-fi snímek Světová invaze, který byl hlavním víkendovým hitem v severoamerických kinech. Příběh o skupině vojáků amerického námořnictva bránících město Los Angeles před mimozemšťany si po prvním víkendu od uvedení do severoamerických kin připsal na konto 36 milionů dolarů (626,5 milionu korun), v kinech v České republice pak více než 1,5 milionu korun.

Další americký sci-fi snímek Správci osudu, který se před týdnem hned po premiéře umístil v čele tabulky, je tentokrát čtvrtý. Film o nadějném politikovi, který shodou náhod pozmění vlastní zdánlivě pevně narýsovanou budoucnost, již vydělal přes tři miliony korun.

Film Nevinnost

Animovaný snímek Na vlásku o víkendu zhlédlo 6634 diváků - celkem jich má na kontě už více než 160.000.

Z domácí tvorby je Hřebejkova Nevinnost desátá, animované Fimfárum - Do třetice všeho dobrého dvanácté a Trojanův Občanský průkaz se drží na šestnáctém místě.

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.