Komedie Záložní plán s Lopezovou jde do českých kin

- Téma autor: red

Jennifer Lopezovou v hlavní roli nabízí nový americký film Záložní plán. Romantická komedie o touze ženy po založení rodiny natočená ve studiu Sony Pictures Entertainment se podle tvůrců snaží přiblížit zábavnou formou problémy moderní společnosti. Distribuční společnost Falcon dnes snímek, který bude mít českou premiéru 17. června, představila novinářům.

Hlavní hrdinka Zoe se snaží život naplánovat podle svých představ. Když se jí po několika vztazích nedaří najít dokonalého partnera, rozhodne se pro umělé oplodnění. Náhle však potká muže, který si ji získá. Navzdory těhotenství se ho nehodlá vzdát a oba se musí vyrovnávat s psychologickou zátěží, která jejich vztah provází. V roli partnera se představil australský herec Alex O'Loughlin.

"Píše se rok 2010 a lidské životy neprobíhají jasně definovaným způsobem - nemusíte se nejprve vdát či oženit a teprve potom mít děti," řekl o filmu producent Todd Black. Snímek se podle něj pokouší tuto skutečnost sdělit zábavným a krásným způsobem.

Záložní plán, Jennifer Lopez

"Jednoznačně tu máme biologické hodiny, které odtikávají. A pokud dospějete do určitého věku, aniž byste potkaly toho pravého, musíte začít zvažovat jiné možnosti, pokud chcete mít rodinu," uvedla scénáristka Kate Angelová. Na nápad prý přišla v době, kdy sledovala, jak se její přítelkyně vypořádávají s problémy ženského života po třicítce.

Podle režiséra Alana Poula mělo značný vliv odhodlání, s jakým se Lopezová chopila role. "Jennifer má nevšední dar, dokáže po stránce fyzického humoru - grotesky - zajít velice daleko, a přitom současně zachovat uvěřitelnost své postavy," uvedl. Herečka uvedla, že ji scénář oslovil mimo jiné i proto, že se sama před nedávnem poprvé stala matkou. "Všechny ty vtípky o těhotenství a s tím související únavou, neukojitelným hladem a hormonálních změnách, to vše jsem opravdu velice dobře chápala," citují ji distribuční materiály.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.