Kdo bude hrát v nových Hvězdných válkách? Disney oznámil obsazení

9. 5. 2014 8:00 - Téma | Autor: Ladislav Loukota

Kdo bude hrát v nových Hvězdných válkách? Disney oznámil obsazení

Chystaný zbrusu nový film Star Wars ságy rozdmýchal v posledních dnech hned dvakrát emoce fanoušků. Nejnověji oznámením obsazení natáčeného snímku, dříve však i nejistotou ohledně zápletky. Vzhledem k tomu, že Disney nedávno potvrdil zrušení tzv. Expanded Universe, se sice na jednu stranu ukazuje, že filmová zápletka překvapí všechny diváky, leč pouze za cenu namíchnutí původní komunity fanoušků. 

O co se jedná kolem kauzy zrušené Expanded Universe? Pod pojmem Expanded Universe („rozšířený vesmír“) spadají knihy, hry či komiksy, které se odehrávají ve světě "jedné předaleké galaxie". Patří sem příběhy odehrávající se mezi filmy, ale i zápletky sahající daleko do minulosti či budoucnosti fikčního světa Star Wars. Mnohdy se díla v rámci Expanded Universe snažily o děje podobné původním filmům – jako v Thrawnově trilogii, vysoce považované knižní sérii spisovatele Timothyho Zahna popisující dopady Episody VI, či u série Jedi Knight, zasazené mezi původní filmy, jež oslovila miliony hráčů.

disney-star-wars-movie-release-date

Když bylo oznámeno spojení značky Star Wars a studia Walta Disneyho, objevila se celá řada ironizujících obrázků. My si myslíme, že se není čeho bát.

V rámci Expanded Universe samozřejmě vyšly i různé dílka pochybného charakteru, od minulého týdne však mají dobré i špatné obsahy společnou jedinou věci. Disney totiž oznámil, že na ně při konstrukci nové filmové trilogie nebude brát ohled.

Jediným komponentem, který byl bez problémů ušetřen, tak byl nedávný animák The Clone Wars. Rovněž některé další postavy z knih a her se možná v nových filmech mihnou, jejich role však bude připomínat spíše remake sebe sama než snahu držet se příběhů Expanded Universe. Sedmá epizoda Hvězdných válek tedy bude moct doslova začít s čistým štítem. Jako lehce obskurní oslavu torpédovaného Expanded Universe dokonce Lucasfilm vydal video oslavující jeho nápady.

Plné obsazení

hamill

Poznáváte je ještě?

Co naopak o filmu víme? Rámcově je známo zasazení 35 let po Episodě VI i zápletka točící se kolem stárnoucích původních postav – objeví se tak Luke Skywalker (Mark Hamill), Han Solo (Harrison Ford) i prinzezna Lea (Carrie Fisher). Natáčet se pod vedením režiséra J. J. Abramse, který už zpátky k životu skrze reboot přivedl i značku Star Trek, se začne již v květnu tohoto roku.
A nově byla odhalena i jména zbylých herců v nových rolích.

John Boyega

boyega

Britského herce Johna Boyega zřejmě znáte jako vedlejší postavu filmu Útok na věžák o velmi britsky pojaté invazi ufounů do chudého, britského předměstí. Jeho jméno v souvislosti s novým dílem Star Wars původně vůbec nezaznělo.

Daisy Ridley

ridley

Podobně neznámé je i další oznámené jméno britské herečky Daisy Ridley. Ta se totiž doposud objevovala především jako křoví v anglických seriálech jako je Tichý svědek, Mr. Selfridge nebo Toast of Lonson.

Adam Driver

driver

Taktéž na Adamu Driverovi je znát, že doposud vymetal spíše menší role – nejznámější je jeho působení v seriálu Girls kanálu HBO. Taktéž ho můžete znát pro TV film Doktor Smrt z roku 2010. Očekává se, že ve Star Wars bude v úloze nového záporáka.

Oscar Isaac

o-OSCAR-ISAAC-facebook

Naproti tomu Oscar Isaac má za sebou již nemálo úspěchů, ač především v poli hudby a vedlejších rolí – zahrál si například Josefa v křesťanském drama Příběh zrození, největší role mu pak patří ze snímku Stevena Soderberga Che Guevara a Coenovic snímku V nitru Llewyna Davise.

Andy Serkis

andyserkis

Poslední oznámená jména naproti tomu není třeba dlouze uvádět. Andyho Serkise zná snad každý jako Gluma z Pána prstenů. I proto si možná střihne roli počítačem generované postavy. Pikanterií je zároveň skutečnost, že ani jedno z následujících jmen se neobjevilo v souvislosti s castingem Star Wars filmu.

Domhnall Gleeson

o-DOMHNALL-GLEESON-facebook

Relativním veteránem je i irský herec Domhnall Gleeson, syn slavného irského herce Brendana Gleesona. Fanoušci si jej budou pamatovat jako Billyho Weasleyho z Harryho Pottera a Relikvie smrti či Opravdové kuráže, opět od bratří Coenů.

Max von Sydow

Max-von-Sydow-Wallpaper_

Posledním velkým jménem je švédský velikán Max von Sydow, pětaosmdesátiletý tahoun, který zářil už v takových klasikách jako je Sedmá pečeť, Duna či Shutter Island. Jeho obsazení zní jako optimální role pro mentora či naopak antagonistu, na další odhalení si však ještě počkáme.

Ačkoliv má děj klást důraz na "trio nových hrdinů", nad zápletkou samotnou stále nezbývá než spekulovat, vzhledem k plánované premiéře na konci roku 2015 však nebudeme tápat příliš dlouho. Tuší se, že děj by mohl vycházet z původních nápadů George Lucase na filmy VII až XII, tedy další rozkreslování ságy rodu Skywalkerů. Otázkou však zůstává rovněž přijetí fanoušků. Právě ti jméno Star Wars udržovali při životě i mimo filmová promítání skrze kupování knih, her či komiksů popisujících minulost, přítomnost i budoucnosti univerza Star Wars. A právě ti jsou nyní poněkud vytočeni ignorováním příběhů Expanded Universe.

Může nová trilogie spoléhat "jenom" na nové diváky, nebo se neobejde bez malé, ale věrné komunity? Uvidíme již napřesrok.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nenechte si ujít finální trailer na Star Wars: Vzestup Skywalkera

Nenechte si ujít finální trailer na Star Wars: Vzestup Skywalkera

22. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Tak a je to tady. Poslední plnohodnotný trailer (následovat budou ještě TV spoty...) na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Poslední díl všech tří trilogií je už za dveřmi a finální trailer nám dává jasně najevo, že tentokrát bysme tu návštěvu v kinech neměli minout.
Vin Diesel se představuje jako skoro nesmrtelný komiksový hrdina Bloodshot

Vin Diesel se představuje jako skoro nesmrtelný komiksový hrdina Bloodshot

21. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Dieselovu komiksovku Bloodshot je tady a ruku na srdce – vypadá to docela zaměnitelně.
Recenze: Zloba: Královna všeho zlého – Rohatá Angelina je zpátky

Recenze: Zloba: Královna všeho zlého – Rohatá Angelina je zpátky

21. 10. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Fantasy pohádka Zloba: Královna všeho zlého vrací po letech na scénu Angelinu Jolie a spooooustu triků. Stačí to na dobrý film?
Na hraně zítřka 2 má připravený scénář a čeká až bude mít Tom Cruise čas

Na hraně zítřka 2 má připravený scénář a čeká až bude mít Tom Cruise čas

18. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Na hraně zítřka z roku 2014 bylo moc fajn, pokračování si zaslouží a pokud se nestane něco nepředvídatelného, také se ho dočkáme.