Jurský svět: Nadvláda hlásí hotovo

9. 11. 2020 - 10:05 | Novinky | Adam Homola

Jurský svět: Nadvláda hlásí hotovo zdroj: Universal Pictures

Třetí a poslední film v trilogii Jurský svět je konečně natočený. Navzdory koronaviru, kvůli kterému se preprodukce společně s produkcí protáhla na dlouhých 18 měsíců.

Výrazně delší natáčení, než se původně plánovalo je teď ale u konce a na řadu může přijít neméně náročná postprodukce. Na vině všem průtahům je samozřejmě celosvětová pandemie koronaviru a opatření s ním spojená.

Právě filmaři nového Jurského světa odhadují, že opatření a prevence spojené s koronavirem, které museli na place udělat, vyšly studio na něco mezi 6–8 miliony dolarů. Prý také udělali přes 40 tisíc testů na covid a jak herci, tak štáb se celou dobu izolovali a dodržovali ta nejpřísnější bezpečnostní opatření.

I za těchto ztížených podmínek se ale filmařům povedlo takhle masivní velkofilm ukočírovat a dotáhnout ho až k postprodukci.

Jurský svět: Nadvláda by měl být vyvrcholením hned dvou sérií: té nové kterou známe pod názvem Jurský svět a zároveň i té staré, kterou si pamatujeme jako Jurský park. Nadvláda tak sjednotí všechny hlavní hvězdy obou sérií. Vedle nových tváří jako Chris Pratt, Bryce Dallas Howard nebo Omar Sy se tu totiž vrátí i veteráni původní trilogie: Jeff Goldblum (který měl už malou roličku i v Zániku říše), Laura Dern a především původní ikona Jurského parku Sam Neill.

Pokud už k žádným dalším zdržením a komplikacím nedojde a postprodukce bude šlapat podle plánu, měl by se film dostat do kin v červnu 2022. Samozřejmě za předpokladu, že tou dobou už žádný koronavirus nebude, nebo že budou alespoň otevřená kina v takovém počtu, aby zvládla utáhnout takhle velký film. To ale ukáže až čas.

zdroj: Archiv

Zdroje: Universal Pictures

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.